• سه شنبه ١٩ تير ١٤٠٣-١٣:٤٥
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٩١٢٦
آخوندی خبر داد: 12-248

بررسی لایحه تعیین حق‌الجلسه به اعضای کمیسیون‌های موضوعه / تعیین رقم حق الجلسه مطابق با بخشنامه وزارت کشور

رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر تهران از تعیین حق الجلسه اعضای کمیسیون ها بر طبق بخشنامه وزارت کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، محمد آخوندی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، در دویست‌وچهل‌وهشتمین جلسه علنی شورای شهر پیرامون بررسی لايحه «اصلاحيه مصوبه تعيين ميزان و چگونگي پرداخت حق الزحمه به اعضاي كميسيون هاي موضوعه ( اعم از نمايندگان شوراي اسلامي شهر تهران و غير از آن ها)» اظهار کرد: این لایحه برای تعیین حق الجلسه، برای کمیسیون‌های ماده 100، ماده 77، تجدید نظر بند 20، هیئت انضباطی رسیدگی به تخلفات تاکسیرانان و هیئت حل اختلافات معاملات (آیین نامه 38) است.
وی ادامه داد: پیرامون تعیین میزان حق الجلسه ما یک بخشنامه از وزارت کشور داریم که در آن کلیات موضوع مشخص است و برای کلانشهر تهران عدد 350 هزار تومان در نظر گرفته بود و با استناد به همان ما نیز تعیین تکلیف کردیم. 
آخوندی گفت: در تبصره 4، گفته شده مبالغ مندرج در جدول براساس رقم مصوب هیئت وزیران و میزان افزایش ضریب سالیانه حقوق کارکنان دولت افزایش یابد همچنین کارکنان شهرداری نیز که عضو قانونی این کمیسیون‌ها هستند؛ در صورتی که مشمول قوانین استخدام کشوری باشند، مشمول حق الجلسه بوده و بابت هر جلسه 2 ساعت و حداکثر یک بیستم حقوق خودشان حق الجلسه دریافت خواهند بود. 
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران افزود: سایر موارد مصوبه به قوت خود باقی ماند و تلاش کردیم در بررسی رقم‌های حق الجلسه و پیشنهاد شهرداری، بخشنامه قانونی وزارت کشور را لحاظ کنیم که در فرمانداری نیز دچار مشکل نشویم. 
وی درباره میزان حق‌الجلسه کمیسیون ماده 100، بیان کرد: در بخشنامه وزارت کشور باتوجه به حجم زیاد پرونده ماده 100 و بازدیدهایی که انجام می شود گفته شده که حداکثر تا 20 درصد رقم حق الجلسه قابل افزایش است و در این بخشنامه برای تهران در ردیف 5 رقم را تعیین کرده است.
در نهایت این لایحه با حداکثر آرای اعضای شورای شهر به تصویب رسید.
 
کد خبر: 12-248

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: