• سه شنبه ١٩ تير ١٤٠٣-١٣:٣٨
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٩١٢٥
پیرهادی تذکر داد: 11-248

وضعیت سرپرستی مدیران در شهرداری تعیین تکلیف شود/ چه کسانی در صدد خشک کردن درختان بوستان های جنگلی هستند

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه از وضعیت وضعیت آبیاری درختان بوستان های جنگلی گلایه مند هستیم؛ اظهار داشت: شهرداری تهران در این خصوص گزارش دهد تا مشخص شود چه کسانی اهمال کردند و چه کسانی در صدد خشک کردن درختان بوستان های جنگلی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، مهدی پیرهادی در دویست و چهل و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با تسلیت ایام ماه محرم اظهار داشت: بر اساس قانون مدت زمان تصدی سرپرستی در سازمان های دولتی سه ماه است و با شرایط خاص حداكثر تا سه ماه دیگر هم قابل تمدید است كه نبايد از ٦ ماه بيشتر شود. اما شاهد هستیم که برخی پست های شهرداری تهران به صورت سرپرستی است. شهرداری می گوید استعلام آنها نیامده؛ در حالیکه نهادهایی که استعلام می دهند؛ می گویند اگر شهرداری مواردی که بیشتر از چند ماه طول کشیده به آنها اعلام کند؛ موضوع رسیدگی می شود. درنهایت، شهرداری باید پیگیر این موضوع باشد.
پیرهادی از شهرداری تهران خواست نسبت به تعیین تکلیف پست هایی که به صورت سرپرست فعالیت دارند، اقدام لازم انجام شود و یادآور شد: برخی مدیران کل در شهرداری تهران از مهر سال گذشته سرپرست هستند؛  وضعیت سرپرستی مدیران باید تعیین تکلیف شود. چرا که سرپرست ماندن، موجب دلسردی مدیران و کارمندان می شود. 
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در تذکر دیگری اظهار داشت: با توجه به گرمای شدید هوا، وضعیت آبیاری بوستان های جنگلی باید به طور ویژه پیگیری شود. دادستان تهران هم به این موضوع ورود کردند که جای تشکر دارد. اما اگر بوستان ها خشک شود؛ تبعات آن به همه شهروندان می رسد. 
پیرهادی با ابراز گلایه مندی از وضعیت آبیاری بوستان های جنگلی تأکید کرد: معاونت خدمات شهری باید نسبت به این موضوع اهتمام داشته باشد؛ شهرداری تهران در این خصوص گزارش دهند که چه کسانی اهمال کردند و چه کسانی در صدد خشک کردن درختان هستند.
وی در تذکر سوم خود به موضوع وجود درختان خشک در سطح شهر اشاره کرد و افزود: درختان خشک باید تعیین تکلیف شوند و پس از ثبت در سامانه نهال، روند قانونی طی شود. درختان خشک جمع آوری شوند و اقدامات قانونی در این خصوص صورت پذیرد چرا که این درختان مخاطراتی ایجاد می کند.
پیرهادی تأکید کرد: شهرداری تهران این موضوع را به طور جدی پیگیری کند و نسبت به آن کوتاهی نکند.
 
کد خبر: 11-248

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: