• سه شنبه ١٩ تير ١٤٠٣-١٣:١٢
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٩١٢٣
امانی مطرح کرد: 9-248

انتقاد جدی به نبود دستگاه‌های کارتخوان در برخی ایستگاه‌های اتوبوس تندرو / در عرشه پل‌های تهران، پرچم کشور نصب نیست

عضو شورای اسلامی شهر تهران در خصوص جمع آوری پرچم های کشور از عرشه پل های سطح شهر برای آذین بندی شهر به مناسبت ایام محرم و همچنین نبودن دستگاه کارتخوان در برخی ایستگاههای اتوبوس، تذکر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران در دویست و چهل و هشتمین جلسه شورای شهر، طی تذکر پیش از دستور خود گفت: مشاهدات ما تا امروز نشان می دهد که تقریبا همه پرچم های مقدس جمهوری اسلامی ایران از عرشه پل ها جمع آوری شده و حتی یک پرچم هم نیست؛ در حالی که مصوبه قبلی شورا این بوده که چون قبلا همه اش پرچم جمهوری اسلامی ایران بوده و الان همه شان جمع شدند و  به درستی پرچم عزاداری امام حسین برافراشته شده، ولی اول و انتهای عرشه پل را می شد پرچم جمهوری اسلامی ایران نصب کرد و وسطش پرچم عزاداری امام حسین باشد تا این ذهنیت غلط ایجاد نشود که اینها در مقابل همند؛ در صورتی که اینها مکمل همند و در مکان رسمی پرچم جمهوری اسلامی ایران در ایام محرم باید نیمه افراشته باشد. اینها معمولا از بی دقتی است و قطعا هیچ کس تعمدی نداشته و باید این اصلاح شود.

او در ادامه با بیان اینکه تذکر دیگردر رابطه با ایستگاه های اتوبوس در خطوط تندرو است؛ اضافه کرد: تماس های زیادی داشتیم و در جلسات گذشته یکی دو نفر از دوستان تذکر دادند که در بسیاری از ایستگاه های اتوبوس های تندرو،دستگاه های کارت خوان یا وجود ندارد یا اگر هست فعال نیست و مردم نمی توانند از طریق کارت بلیط هزینه ترددشان را بپردازند که این هم در خطوط تندرویی مثل بزرگراه امام علی و هم در خط اصلی تندرو در خیابان ولیعصر از میدان راه آهن تا تجریش وجود دارد و خطی مثل خط تندرو ولیعصر که یکی از خطوط اصلی و مهمترین خط تندرو ما در شهر تهران است و بیشترین حجم مسافر هم در اینجا تردد می کند؛ برخی از دستگاه های کارت خوانش خراب و تعطیل است. بعضی از شهروندانی که واقعاً مقیدند از ما می خواهند حداقل یک شماره حساب اعلام کنیم تا هزینه شان را به این شماره حساب واریز کنند و مدیون بیت المال نباشند.

امانی گفت: راننده ها هم حق دریافت پول نقد ندارند و مردم هم پول نقد ندارند و همه از کارتشان استفاده می کنند. روزی که آقای جهانی مدیرعامل سازمان فناوری در شورا بودند؛ در جریان حسابرسی سازمان به درستی گفتند مسئولیتش به عهده ما نیست. چون خرید امکانات با سازمان حمل و نقل است و ما فقط مسئولیت نصب نرم افزارش را داریم. نمی دانیم زمان بندی مشخصی برای خرید و نصب این امکانات وجود دارد یا نه. شهرداری تهران امروز بحث هوشمندسازی شهر را جزو اولویت هایش گذاشته و مدعی است که هوشمندسازی را توسعه داده هست اما در خطوط تندرو اتوبوسرانی مردم نمی‌توانند هزینه ترددشان را بپردازند؟ این تذکر جدی را به شهرداری تهران می دهم که برای این موضوع عاجلاً یک فکر اساسی بکند و این دستگاه ها را نصب و قابل بهره برداری بکند.

 

کد خبر: 9-248

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: