• سه شنبه ١٩ تير ١٤٠٣-١٢:٠٢
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٩١١٩
اقراریان تذکر داد:5-248

رفتار شهردار تهران در عرصه های گوناگون، بر کلیت شورا اثرگذار است

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: رفتار های خوب و بد شهردار، بر روی شورا اثر گذار خواهد بود. رفتارها، صحبت ها و اقدامات شهردار در سایر عرصه ها بر کلیت شورا اثر می گذارد. جامعه، شهردار را به عنوان منتخب کلی شورا می شناسد و دیگر نگاه نمی کند که ببیند چه کسی به شهردار رأی داده و چه کسی به ایشان رأی نداده است!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، مهدی اقراریان، عضو شورای اسلامی شهر تهران، در دویست و چهل و هشتمین جلسه صحن شورا، خاطرنشان کرد: رفتار های خوب و بد شهردار، بر روی شورا اثر گذار خواهد بود و این نکته را از این باب عرض می کنم که دوستان حضور ذهن دارند، وقتی در دوره پنجم، شهردار منتخب اصلاح طلبان، در حوزه زندگی شخصی خود، با چالش و مشکلی مواجه شد و آن چالش منتج به یک اتفاق تلخ گردید؛ بدین صورت نبود که روی رفتارهای شورا و شهرداری اثر نگذاشته باشد. رفتار ها، صحبت ها و اقدامات شهردار در سایر عرصه ها بر کلیت شورا اثر می گذارد. جامعه، شهردار را به عنوان منتخب کلی شورا می شناسد. بنابراین ضرورت دارد که به آقای زاکانی تذکر جدی داده شود که حوزه رفتار عمومی ایشان، مستقل از مسئولیتی که از طریق رأی نمایندگان مردم، به عهده این فرد قرار گرفته؛ نیست.
وی افزود: نحوه نظافت شهر در ایام انتخابات بسیار خوب بود و تقاضا دارم پس از انتخابات نیز، اهتمام به نظافت پاییتخت همچون زمان انتخابات ادامه پیدا کند. 
عضو شورا خاطرنشان کرد: آقای زاکانی در ایام انتخابات، از تفاهم نامه 13 میلیارد یورویی صحبت کردند که مفاد و موضوع این قرارداد و تفاهم نامه برای بنده روشن نیست و تقاضای توضیح در این رابطه را دارم.
اقراریان در پایان در موضوع کارزار عزل شهردار تهران، خطاب به ریاست شورای شهر، خاطرنشان کرد: بنده مصاحبه شما را در قبال این موضوع دیدم اما واقعیت موجود آن است که نمی شود به دغدغه بیش از 150هزار نفر از هموطنان عزیزمان در قبال شهردار تهران، بی تفاوت بود. 
این عضو شورا ادامه: این را اینجا به صراحت عرض می کنم که انتخاب و عزل شهردار برعهده شورا شهر می باشد و مطابق قانون، عزل آقای زاکانی نیاز به چهارده رأی یا رأی دو سوم اعضای شورای شهر دارد. البته آقای زاکانی در شورای شهر تهران حتماً موافقینی دارد و حتماً منتقدین جدی هم دارد که بنده با افتخار عرض می کنم که جزو منتقدین ایشان هستم.
 
کد خبر: 5-248

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: