• سه شنبه ١٩ تير ١٤٠٣-١٠:٢٣
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٩١١٧
در صحن شورا صورت گرفت: 3-248

تقدیر چمران از نامگذاری روزی به نام «تجلیل از خادمین آرامستان‌ها»

رییس شورای اسلامی شهر تهران، از ثبت روز «خادمین آرامستان‌ها» در تقویم رسمی کشور خبر داد و ضمن تقدیر از این اقدام در این باره گفت: طبق تصویب شورای فرهنگی کشور در ماه گذشته مقرر شد تا ۲۱ اسفند هر سال به نام روز «خادمین آرامستان‌ها» در تقویم رسمی کشور درج شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در دویست و چهل و هشتمین جلسه شورای ششم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع امنیت، شهدای مدافع حرم و شهید جمهور و همراهان وی، با اشاره به واقعه مسجد گوهرشاد، این قیام را یکی از وقایع دوران حکومت رضاشاه برشمرد و در این باره گفت: این قیام توسط مردم مشهد در اعتراض به سیاست‌های ضداسلامی رضاخان در صحن مسجد گوهرشاد و در روز ۲۱ تیر ۱۳۱۴ بود و زمانی شکل گرفت که رضاخان دین ستیزی را به اوج خود رسانده و درصدد بود تا سنت‌های مذهبی و قوانین اسلامی رامحو و نابود کند و فرهنگ غربی رابه جای آن بنشاند.
وی با تأکید بر اینکه این حادثه یکی از نمونه های وحشی گری رژیم شاهنشاهی پهلوی بود که در کنار مرقد امام رضا(ع) با هدف کشتار مردم رخ داد افزود: به منظور پاسداشت اندیشه و گرامیداشت شهدای فاجعه مسجد گوهرشاد و سایر شهدای مسیر عفاف روز ۲۱ تیر به نام «روز عفاف و حجاب» نامگذاری شده است.
رییس شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد که حجاب و عفاف همواره بخش عمده  ای از رسالت انبیا و اولیا، ادیان و علما بوده است و از خاصیت ها و یکی از مهمترین ویژگی های مشخص زنان کشور ماست که سرلوحه خودشان داشتند و امیدواریم که این افتخار برای زنان سرزمین ایران حفظ شود.
وی همچنین با اشاره به گذشت 9 ماه از جنگ غزه و ادامه کشتارها و بمباران شهرهای فلسطین و به شهادت رسیدن تعداد بی شماری از مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین ضمن محکوم کردن حملات روز گذشته رژیم صهیونیستی به عین البلد عنوان کرد: متاسفانه تشدید حملات روزانه رژیم غاصب صهیونیستی به مناطق مسکونی موجب به شهادت رسیدن بیش از 50 نفر و زخمی شدن صدها نفر دیگر شده است.
چمران تأکید کرد: امیدواریم ملت بزرگ فلسطین با مقاومت و حمایت همه کشورها و حتی کشورهای غیر اسلامی، که بارها دیدیم دانشجویان و اساتید آزادیخواه دانشگاه های دنیا علیه این سیاست های وحشیانه و حمایت های همه جانبه غرب از اسرائیل نسبت به آن واکنش های اعتراضی نشان داده و در کشورهای حامی این رژیم جعلی قیام کردند جهان را در قبال این وحشی گری ها بیدار کرده و شاهد آتش بس این جنگ شده و به آزادی سرزمین قدس بیانجامد.
وی در پایان از ثبت روز «خادمین آرامستان‌ها» در تقویم رسمی کشور خبر داد و ضمن تقدیر از این اقدام در این باره گفت: طبق تصویب شورای فرهنگی کشور در ماه گذشته مقرر شد تا ۲۱ اسفند هر سال به نام روز «خادمین آرامستان‌ها» در تقویم رسمی کشور درج شود.
گفتنی است سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به منظور تجلیل از زحمات کارکنان خدوم آرامستان‌ها و ارتقای منزلت اجتماعی و اهمیت یافتن جایگاه شغلی این عزیزان، تاکنون اقدامات مختلفی را انجام داده و در این راستا نیز مکاتبه‌ای با امضای وزیر کشور با شورای فرهنگ عمومی کشور مبنی بر نامگذاری ۲۱ اسفند ماه به عنوان روز «خادمان آرامستان‌ها» صورت گرفت.
 
کد خبر: 3-248
 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: