• سه شنبه ٢٢ خرداد ١٤٠٣-١٦:١٦
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٩٠٢٨
چمران: 16-243

وزارت نفت موظف به پرداخت مابه‌التفاوت هزینه تاکسی‌‎های برقی است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران، با تأکید بر قیمت بالای تاکسی‌های برقی تصریح کرد: وزارت نفت برابر ماده 12 قانون اجراي طرح هاي صرفه جويي انرژی موظف به پرداخت مابه‌التفاوت هزینه‌هاست چرا که رانندگان توان خرید این تاکسی‌ها را ندارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران در دویست و چهل وو سومین جلسه صحن شورا، با تأکید بر بالا بودن هزینه تاکسی های برقی، اظهار داشت: رانندگان تاکسی توان پرداخت هزینه این تاکسی ها را ندارند؛ مگر اینکه از تسهیلات در نظر گرفته شده برای این منظور به ویژه تسهیلاتی که وزارت نفت پیش بینی کرده؛ استفاده کنند. چرا که هر یک از این تاکسی های برقی، به میزان بسیار قابل توجهی از مصرف سوخت می کاهد و ما مجبور به پرداخت قیمت بنزین جهانی، با ارائه یارانه به تاکسی های داخلی نیستیم. 
چمران در ادامه گفت: وزارت نفت مطابق قانون موظف به پرداخت مابه التفاوت این هزینه هاست. باید رانندگان توان خرید این تاکسی ها را داشته باشند.‌ برای این منظور باید تفاهمنامه ای پیش بینی و اجرا شود تا نتیجه آن در شهر احساس و مشاهده شود. این امر مستلزم دریافت مصوبه هیئت دولت است که مراحل آن در حال انجام بود که حادثه سقوط بالگرد رئیس جمهور و باقی مسائل پیش آمد. این موضوع باید هر چه زودتر رفع شود. در غیر این صورت، خرید این خودروها برای تاکسیرانان مشکل خواهد شد. 
 
کد خبر: 16-243

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: