• پنج شنبه ١٠ خرداد ١٤٠٣-١٠:٥٢
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٨٩٦٨
نجفی:

مجلس شورای اسلامی با پشتوانه رای مردم جایگاه مهمی در ارکان سیاسی کشور دارد

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران گفت: مجلس شورای اسلامی با پشتوانه رای مردم جایگاه مهمی در ارکان سیاسی کشور دارد که به عنوان قوه مقننه در وضع قوانین و نظارت بر اجرای آن نقش اصلی و اساسی را ایفا می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران به نقل از برنا، سوده نجفی عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به آغاز به کار دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی با پشتوانه رای مردم جایگاه مهمی در ارکان سیاسی کشور دارد که به عنوان قوه مقننه در وضع قوانین و نظارت بر اجرای آن نقش اصلی و اساسی را ایفا می کند.
وی ادامه داد: منتخبین مردم با شروع به کار مجلس شورای اسلامی که همراه با پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی همراه بود باید مجدانه بر حل مشکلات کشور اهتمام داشته باشند و همان طور که در پیام رهبری آمده است به دنبال تعامل با سایر قوا به ویژه قوه مجریه باشند.
نجفی خاطر نشان کرد: امروز دیگر انتخابات تمام و هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز تعیین شده است که ضمن تبریک به منتخبین دوره دوازدهم و اعضای هیئت رئیسه و آرزوی موفقیت در پیشگاه ملت ایران، این انتظار می رود تا رفاقت و همدلی را برای حل مشکلات مردم آغاز کنند و از فضاسازی های رسانه ای که بی شک ضربه به جایگاه مجلس، امید ملت ایران به مجلس دوازدهم و صرفه انرژی نمایندگان محترم و خدوم می شود، دوری کنند.
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مسئله اصلی مجلس دوازدهم را باید اقتصاد دانست گفت: یکی از مشکلات اصلی کشور که بسیاری از نمایندگان مجلس در حوزه های انتخابیه در ایام انتخابات شاهد آن بودند مسئله معیشتی مردم است که مردم از مجلس انتظار دارند تا با وضع و اصلاح قوانین مربوطه و همچنین نظارت بر اجرای قوانین توسط دولت در راستای حل مشکلات معیشتی مردم گام بردارند.
 نجفی ادامه داد: موضوع اشتغال به ویژه جوانان فارغ التحصیل از جمله مواردی است که امروز مطالبه جدی افکار عمومی از مجلس دوازدهم است و باید در این خصوص اقدامات جدی صورت گیرد.
وی در پایان گفت: شهادت رئیس جمهور و برگزاری انتخابات زودهنگام برابر اصل 131 قانون اساسی برای اولین بار شروع به کار دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تقریبا همزمان با آغاز به کار دولت جدید است که با انگیزه اعضای جدید مجلس و دولت می توان هماهنگی خوبی بین دو قوه مقننه و مجریه برای حل مشکلات کشور صورت گیرد.

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: