• سه شنبه ١٤ فروردين ١٤٠٣-١٢:٣٠
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٨٦١٥
واکنش آقامیری به ساخت مسجد در بوستان قیطریه: 4-224

ساخت مسجد خیر کثیر است/ شهرداری دلسوزترین سازمان برای حراست از درختان است

عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن تأکید بر اهمیت و ثواب ساخت مسجد، به حواشی به وجود آمده در خصوص ساخت مسجد در بوستان قیطریه گفت: ساخت مسجد خیر کثیر است و شهرداری تهران، دلسوزترین سازمان برای حراست از درختان بوده و هست. تا جایی که در سه سال اخیر، 101 بوستان احداث کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد آقامیری در دویست و بیست و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در شبکه‌های اجتماعی بحث ساخت مسجد در بوستان قیطریه مطرح شد که با حواشی زیادی همراه بود، گفت: این روزها در شبکه های اجتماعی و رسانه ها بحث ساخت مسجد در پارک قیطریه مطرح شده که حواشی های زیادی پیدا کرد که این حواشی خیلی هم اهمیت ندارد و حساسیت نسبت به آن جای تعجب دارد.
 او افزود: از ابتدای دوره ما فضای پارک ها را یک فضای خانوادگی دیدیم. پارک ها سرانه های مختلفی مثل زمین و وسایل بازی برای کودکان، نوجوانان ، نمازخانه و بعضاً مسجد دارد که ساخت مسجد در پارک ها مصوبه سال 1383 را دارد. در سال های گذشته 43 مسجد در پارک ها مختلف ساخته شده است. از جمله پارک پلیس، لویزان، نهج البلاغه و .. این هم کار جدیدی نیست. 34 مصوبه داریم در شورای ساماندهی و گسترش و توسعه مساجد شهر تهران که در مناطق مختلف جانمایی شده و یکی از آنها مصوبه ساخت مسجد در پارک قیطریه است که حساسیت ایجاد شده بود که این فضایی که داریم مسجد را می سازیم نزدیک مساجد مختلف است و بعضا 200 تا 300 متر بیشتر فاصله ندارد. عکس هوایی این مسجد با مسجد بعدی 450 متر فاصله دارد ولی اگر زمینی بخواهیم این مسافت را طی کنیم؛ نزدیک به 600 متر فاصله است. 
رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: مبنای ما در فاصله مساجد400 متر است که زیر 400 متر مسجدی نسازیم. مسجد موسی بن جعفر(ع) تا مسجد صاحب امر و مفتخر هر کدام 200 متر بیشتر فاصله ندارند. یک زمانی این مساجد ساخته شده اند که خانه های آنجا ویلایی بوده و سازه این مساجد 40 تا 50 سال سابقه دارد. یعنی زمانی که اینقدر جمعیت نبوده و خانه ها ویلایی بوده در فاصله 200 متری مسجد می ساختند و استقبال هم می شده و نمازگزارهم داشته است.
او افزود: پارک قیطریه حدود 122 هزار مترمربع فضا دارد. قرار است در یک گوشه پارک 800متر مسجد با حیاط و سایر فضاهای مرتبط با مسجد ساخت شود. یعنی کمتر از یک درصد فضای پارک را اشغال می کند. مسئولان شهری توضیح دادند که درختی برای این کار قطع نمی شود و جابجایی تعدادی درخت با قطر کم در حد نهال هست. این که ذهنیت درست می کنند که شهرداری دارد پارک را از بین می برد و نابود می کند و یک جوری هجمه درست می کنند به شهرداری تهران که آدم احساس می کند 10 تا 20 تا سازمان و نهاد و وزارت خانه دارند در شهر پارک و بوستان ایجاد می کنند و شهرداری ظالم دارد این بوستان ها را نابود می کند!!
آقامیری توضیح داد: این مباحث ظلم به کارکنان شهرداری است. در سه سال گذشته حدود 4750 هکتار کمربند فضای سبز و 101 پارک محلی، منطقه ای و فرامنطقه ای در شهر تهران ایجاد شده است. شهرداری تهران، دلسوزترین شخص و سازمان برای کاشت درخت و حفظ و حراست از نهال و درختان است و جلوی قطع درختان را می گیرد.
وی در پایان افزود: ساخت مسجد یک خیر کثیر است. تحقیق کنید و احادیث ساخت مسجد توسط پیامبر(ص) را بخوانید. در خصوص ساخت خانه خدا مصداق آیه شریفه ٱلذين يصدون عن سبيل ٱلله ويبغونها عوجا  (هود 19) نشویم. یعنی مانع کار خیر نشویم. همچنان که هر کس یک کلمه در ساخت این مسجد کمک کند از خیرات و برکات این مسجد سال ها بهره مند می شود و هر کس یک کلمه مانع این کار شود؛ مکافات عملش در دنیا و آخرت گریبان او را خواهد گرفت.
 
کد خبر: 4-224

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: