• سه شنبه ١٤ فروردين ١٤٠٣-١١:٠٧
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٨٦١٣
نادعلی تذکر داد: 2-224

ساخت مسجد قیطریه بر عهده خیرین بوده و شهرداری فقط زمین را داده است/ هیچ درختی قطع نمی‌شود

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه هیچ درختی برای ساخت مسجد در پارک قیطریه قطع نخواهد شد؛ گفت: ساخت این مسجد در پارک قیطریه بر عهده خیرین است و شهرداری تهران فقط زمین مورد نیاز را تأمین کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، علیرضا نادعلی، عضو و سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در دویست و بیست و چهارمین جلسه شورا با بیان اینکه بنده و آقای آقامیری در شورای ساماندهی مساجد حضور داریم، اظهار کرد: این شورا فرادستگاهی است و برخی سازمان ها در این شورا حضور دارند و معاونین شهرداری، شهرداران منطقه و رئیس سازمان املاک و رئیس مرکز حقوقی در این جلسات حضور پیدا می کنند.
وی با بیان اینکه تمام موارد در این جلسه بررسی می شود، خاطرنشان کرد: بسیاری از مساجد از مواردی هستند که باید بازسازی شوند. تعداد بالایی از این مساجد توسط بانیان خیر ساخته می شود. در بوستان قیطریه نیز شهرداری تنها زمین را در اختیار قرار می دهد. بنده در محل حضور یافتم و از فضا بازدید کردم.
نادعلی با تأکید بر اینکه این مسجد در شمالی ترین نقطه پارک ساخته می شود، تصریح کرد: از دوره مدیریت آقای کرباسچی در شهرداری تهران و ساخت این مسجد در قیطریه از سوی مردم و خیرین منطقه درخواست ساخت مسجد در بوستان قیطریه به شهرداری ارائه شده بود.
وی افزود: محلی که برای ساخت مسجد در نظر گرفته شده تقریبا در نقطه کور و بدون هیچ کاربری است که تعداد اندکی درخت جوان و حدود چهار درخت کهنسال وجود دارد که با حساسیت و دستور شهرداری هیچ‌ درختی در این نقطه قطع نشد بلکه طرح پیمانکار مقداری تغییر کرد تا هیچ درختی قطع نشود.
این عضو شورای شهر تهران درخصوص تأمین هزینه ساخت این مسجد نیز اظهار کرد: برخی مدعی شدند شهرداری تهران تأمین کننده مالی این مسجد است. اما تمامی هزینه‌های ساخت از سوی خیرین تأمین و شهرداری تنها زمین مورد نظر را تأمین کرده است.
وی افزود: نکته حائز اهمیت این است که برخی تلاش می کنند در جامعه و حاکمیت با ضریبی که دشمنان در خارج از مرزها به برخی موارد می دهند؛ دو قطبی ایجاد کنند. این دشمنان می خواهند دو قطبی را بین عده ای قشر خاکستری که مخالف مسجد هستند و عده ای تحت عنوان دوستداران محیط زیست ایجاد کنند و سیاه و سفید را برعکس نشان می دهند.
سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه نباید اموری که در دوره ششم مدیریت شهری به درستی انجام می شود به چالش کشیده شو؛، اظهار کرد: ساخت یک مسجد کوچک در بوستانی بزرگ چرا باید به این موضوع تبدیل شود که می خواهند کل بوستان ها را به مسجد تبدیل کنند؟ 
 
کدخبر:2-224

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: