• يکشنبه ٢٨ آبان ١٤٠٢-١١:٠٣
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٧٩٣٤
چمران:۱-۱۹۳

وزارت نفت پاسخگوی "طرح کهاب" باشد/ حضرت زینب(س) نشان داد که چگونه باید مقاومت کرد

رییس شورای اسلامی شهر تهران ضمن قدردانی از تجمعات عظیم اعتراضی در حمایت از مظلومیت فلسطینیان و محکوم کردن وحشیگری های رژیم جعلی اسرائیل در انسان کشی ها گفت: حضرت زینب(س) نشان داد که چگونه باید مقاومت کرد در مقابل جبهه کفر ایستاد.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در یکصد و نود و سومین جلسه شورای ششم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع امنیت و شهدای مدافع حرم، با گرامیداشت سالروز ولادت اسوه صبر و مقاومت حضرت زینب کبری (س) و با تبریک این روز که بنام روز پرستار نیز در تقویم رسمی کشور مزین شده در تشریح مضمون شعر" کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود " اظهار داشت: این بانوی بافضيلت‏ مجسمه سنگر مستحکم صبر و استقامت و زنده نگه دارنده قیام حضرت سید الشهدا و حادثه بزرگ عاشوراست و آنچه که پس از شهادت امام حسین(ع) رخ داد به دوش این بانوی جلیل القدر افتاد و ایشان با قدرت، شجاعت و استقامت تمام، به مقصود رساند.

وی افزود: او توانست با بازگو کردن حوادث عاشورا در مقابل جبهه کفر بایستد و نقشه های شوم یزیدیان را نقش بر آب کند و با همین مولفه به تمام دنیا نشان داد که چگونه باید مقاومت کرد و صبور بود.

رییس شورای اسلامی شهر تهران خطاب به جامعه پرستاری کشور، ضمن آرزوی موفقیت در تمام مراحل خدمت و تبریک این روز به آنان گفت که امیدواریم همه شما در مسیر خدمتگذاری تان سربلند و پیروز باشید.

وی در ادامه با اشاره به استمرار جنایات اسرائیل در غزه، ضمن محکوم کردن این کشتارعظیم و نسل کشی قرن، واکنش مردم جهان بویژه مسلمانان ایران در خصوص اقدامات جنایتکارانه را ارج نهاد و حضور آنان در نقاط مختلف شهر را در حمایت از از کودکان و قیام مردم فلسطین تخسین بر انگیز خواند.

چمران در ادامه ضمن قدردانی از تجمع عظیم اعتراضی مردم تهران در میدان انقلاب، در حمایت از مظلومیت فلسطینیان و محکوم کردن وحشیگری های رژیم جعلی اسرائیل در انسان کشی ها گفت: چنین حضوری تنها در تهران و سایر نقاط ایران نبود بلکه بسیاری از مردم و انسان های آزادیخواه جهان در جای جای این کره خاکی نیز علیه اقدامات اسرائیل به پا خواسته و به خیابانها آمدند؛ هم به اسرائیل منفور و هم به دولت های حامی این وحوش، همچون امریکا و فرانسه، آلمان، انگلیس و ... فهماندند که این اقدام محکوم است و در مقابل اقدامات شما می ایستیم.

وی افزود: تا کنون شهرغزه که مساحت آن 350 کیلومتر مربع است، بیش از 14 هزار بار مورد حملات این رژیم منحوس قرار گرفته و بعضاً با بمب های بیش از یک تنی که سوغات جدید امریکایی ها به اسرائیل است بمباران شده چرا که هدف آنها تنها نسل کشی است بر همین علت است که بیمارستانها، مدارس و مناطق مسکونی مورد هدف آنهاست.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با ذکر این نکته که بیش از پنج هزار نفر از 12 هزار نفر شهدای فلسطینی، از کودکان است ادامه داد: اسرائیلی ها، بیمارستان الشفا را در حالی که برخی ها در مراقبت های ویژه بودند، بمباران کردند و یا با انجام حملات هوایی مدرسه الفاخوره را بمباران کردند که 200 نفر از کودکان و مردم را به شها دت رسیدند.

وی در پایان ضمن تسلیت شهادت "احمد بحر نایب رییس شورای قانون گذاری فلسطین" به مردم فلسطین و مسلمانان آزادیخواه جهان اظهار کرد که امیدواریم هرچه زودتر و سریعتر خون های پاک شهدای فلسطینی به بار بشیند وبزودی سقوط حکومت جبار اسرائیل را شاهد باشیم.

 

عدم تصویب درست قانون در خصوص نوسازی تاکسی/ وزارت نفت پاسخگوی "طرح کهاب" باشد

مهدی چمران در حاشیه یکصد و نود و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز موارد جدید برای تعیین بهای خدمات و عوارض سال آینده بررسی می‌شود، اظهار کرد: اگر این بها در شورا به تصویب برسد و مورد تایید وزارت کشور قرار بگیرد، سال اینده اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره با اجرای طرح کهاب در کشور، یادآور شد: تقاضای بنده این است که از وزارت نفت در خصوص طرح کهاب سوال شود؛ قرار بود نحوه سوخت گیری در جایگاه های سوخت مورد نظارت قرار بگیرد تبخیر بنزین نداشته باشیم و در صورت وجود، آسیب‌رسان نباشد. مشکلات مالی یکی از دلایل عدم اجرای این طرح به صورت کامل است.

چمران در رابطه با نوسازی تاکسی‌ها در شهر، خاطرنشان کرد: قانون در مجلس به درستی تصویب نشد و اعتباری که دولت در نظر گرفت، کم بود. آنچنان که ما انتظار داشتیم متاسفانه اتفاق نیفتاده و این ناوگان نوسازی نشده و امیدواریم با ورود تاکسی‌های برقی، این ناوگان تکانی بخورد. تغییر خودروهای فعلی به نفع وزارت صمت، بهداشت و دیگر بخش‌هاست.

وی با بیان اینکه از سازمان تاکسیرانی خواستیم در خصوص دریافت بهای بالاتر نظارت کند، گفت: نرخ‌ها مصوب است و اضافهدریافت ممنوع است.

چمران با بیان اینکه نصب بنرهای نمایشگاه بین المللی در شهر مربوط به قراردادهای قبلی است، تصریح کرد: تا مصوبه اجرایی شود ۱۵ رور زمان می برد اما با این وجود تعدادی از بنرها از سطح شهر جمع‌آوری شده است و به سازمان زیباسازی گفته‌ایم که قرارداد جدیدی منعقد نشود.

وی با بیان اینکه باید قرارداد خرید اتوبوس‌ها نهایی شود، اظهار کرد: باید پول این اتوبوس‌ها تامین شود تا بتوان خریداری را قطعی و آنها را وارد کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه وقتی درخت ها روی سر مردم سقوط می کند باید قطع شوند، گفت: سه درخت آفت زده بود و قطع شد و برخی روزنامه‌ها به آن پرداختند. سازمان بوستان ها با این میزان تلاشی که انجام می دهد درختان سالم را قطع نمی‌کند. درختانی که قطع می شود با مصوبه کمیسیون ماده هفت است.

وی ادامه داد: حفظ درختان به جان مدیرعامل سازمان بوستان‌ها بسته است و علاقمند به حفظ درختان است. اگر قرار باشد درختی روی سر مردم و خودروهای آنها سقوط کند، باید قطع شود.

چمران در پایان با بیان اینکه دکل‌های برق را نباید شهرداری جابجا کند، گفت: همه اتفاقات با شرکت برق است و با شهرداری نیست. برای دو طبقه کردن بزرگراه صدر، شهرداری ناچار شد به صورت علمی دکل را به قسمت زیرین منتقل کند. از شهرها دکل‌های برق باید از زیر شهر عبور کند نه روی شهر؛ میزان بودجه بالاست و از عهده آنها بر نمی‌آید.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: