• چهارشنبه ٢٧ ارديبهشت ١٤٠٢-٠٩:٣٥
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٦٦٢٤
در آستانه روز جهانی موزه؛

تاکید نایب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران بر لزوم توجه ویژه به «موزه موسیقی ایران»

نایب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در بازدید از خانه موسیقی بر لزوم توجه ویژه به «موزه موسیقی ایران» تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، در آستانه روز جهانی موزه علیرضا نادعلی عضو و نایب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به همراه حمید رضا نور بخش رییس خانه موسیقی و لطیف روحانی رییس موزه موسیقی از مجموعه موزه موسیقی ایران بازدید کرد و در حاشیه این بازدید اظهار کرد: توجه ویژه به فرهنگ و هنر یکی از موضوعاتی است که مدیریت شهری تهران در دوره ششم به آن نیاز ویژه دارد؛ موسیقی نیز بخش مهم و بسیار مردمی از هنر کشور به شمار می آید.

وی افزود: یکی از جاذبه های گردشگری در شهر تهران موزه موسیقی ایران در پایتخت است که می تواند پذیرای بسیاری از شهروندان تهرانی باشد؛ نکته بسیار مهم در مورد موزه موسیقی ایران این است که گنجینه ای کامل از سازهای ایرانی از  موسیقی نواحی و مقامی تا سازهای موسیقی ملی در این مجموعه وجود دارد که از سرمایه های ملی به شمار می رود.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه اظهار کرد: نگهداری صفحه های قدیمی سنگی و آرشیو ضبط شده سخنان کمیاب قدیمی بزرگانی همچون رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) در این موزه نشان از جذابیت بالای این موزه برای علاقه مندان به هنر موسیقی دارد که به صورت علمی نگهداری می شود.

نادعلی در ادامه تصریح کرد: تبدیل صفحه های بسیار قدیمی و نوارهای ضبط شده به شکل دیجیتالی از جمله اقدامات خوبی است که در موزه موسیقی دنبال می شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم همکاری شهرداری منطقه یک تهران برای گسترش فعالیت موزه موسیقی گفت: خوشبختانه همکاری خوبی بین شهرداری منطقه یک و مدیریت موزه موسیقی وجود دارد این موضوع باید ادامه داشته باشد؛ نباید فراموش کرد که علاقه مندان به حوزه موسیقی در تهران و کشور بسیار زیاد هستند و این مکان می تواند یکی از موزه های جذاب برای شهروندان تهرانی و سایر هموطنان در سراسر کشور باشد.

وی همچنین افزود: بزرگان جمهوری اسلامی به ویژه رهبر فرزانه انقلاب همواره نسبت به تاثیر موسیقی های ناب و تفکر زا و اثر آن بر تحرک توده های ملت در حرکت های بزرگشان تاکید داشته اند، لذا در این راستا حفظ گنجینه هایی از این دست برای برای بهره برداری نسل حاضر و نسل های آینده اهمیت دوچندان می یابد‌

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: