• يکشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٤٠٢-١٣:٠٥
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٦٦٠٣
نادعلی تشریح کرد؛5-147

چرایی عدم برگزاری جلسات ستاد راهبری مشارکت محله/ نیازمند توجه به محلات شهر تهران

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با تشریح چرایی عدم برگزاری جلسات ستاد راهبری مشارکت محله خواستار توجه به محلات شهر تهران و ساماندهی سراهای محلات شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران،  علیرضا نادعلی عضو شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و چهل و هفتمین جلسه شورای ششم ضمن تبریک روز ارتباطات با اشاره به برگزاری ستاد مشارکت محله اظهار کرد: سراهای محلات تهران نیازمند توجه ویژه هستند و باید ساماندهی و مشکلات سراهای محلات حل شوند.
نادعلی افزود: طبیعتا شهرداری تهران نمی تواند همه مشکلات را حل کند؛ نکته حائز اهمیت این است که اگر جایی نارسایی در خصوص عملکرد سراها وجود دارد به این دلیل است که نظام نامه محلات اجرایی نشده و رها شدگی در شورایاری‌ها داشتیم این شورایاری‌ها در گذشته به شورا کمک می‌کردند و بازوی توانمند شورای اسلامی شهر تهران بودند و در ادوار قبل به مدیریت شهری کمک می کردند و همچنان از ظرفیت این عزیزان به صورت غیر مستقیم استفاده می شود تا مشکلات محلات بهتر شناسایی شود اما تصور می ‌شد با توجه به طرح نظام نامه محلات بازهم از کمک شورایاران استفاده شود که متاسفانه این موضوع رخ نداد.
سخنگوی شورا گفت: با توجه به تشکیل نشدن نزدیک ۶ ماه از برگزاری جلسه ستاد راهبری مشارکت محله موضوع محلات دچار رها شدگی شده است، این ستاد به چهار نفر و سه نفر تقسیم شد که اعضای چهار نفر یک نظر داشتند و اعتقاد بر این بود نباید بر خلاف آیین نامه رییس انتخاب شود و باید از کمیسیون فرهنگی اجتماعی رییس انتخاب صورت بگیرد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: جلسات این ستاد با گذشت زمان به سختی برگزار شد و برخی از اعضای این ستاد بر نوع انتخاب رییس ستاد اعتراض داشتند و اعتقاد داشتند باید برای ریاست سرپرست انتخاب شود؛ اما باید دقت داشت که آیین نامه چه نکته ای دارد و طبق قانون باید ریاست از کمیسیون فرهنگی و اجتماعی انتخاب شود.
عضو ستاد راهبری مشارکت محله گفت: همچنین آقای سروری پیشنهاد رییس شورای اسلامی شهر تهران رییس ستاد راهبری مشارکت محله باشد.
نادعلی گفت: بسیاری از کارشناسان شورا که آموزش دیده های آکادمیک هستند روایت می کردند که در دوره قبل شورای اسلامی شهر تهران آنقدر در مباحث سیاسی وارد حاشیه می‌شدند که در مباحث فنی دچار عدم تصمیم گیری درست می‌شدند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید داشت: باید توجه داشت شورای انقلابی باید انقلابی عمل کند؛ عقب افتادن جلسات ستاد باعث می شود مردم و سرای محلات و معتمدین محلات را دچار حاشیه می‌کند و نباید اختلاف نظرها باعث شود مردم آسیب ببینند.
نادعلی در پایان گفت: نباید موضوعات حاشیه ای باعث شود تا مردم و سراهای محلات در شهر تهران آسیب ببینند.

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: