• سه شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٤٠٣-١١:٥٤
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٨٨٦٤
کاشانی متذکر شد: 6-236

برخی فراتر از قانون عمل کرده و مانع رسیدن مردم به حقوقشان می‌شوند

خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران در خصوص اقدام مسئولین فرودگاه مهرآباد مبنی بر عدم اجازه ساخت خانه‌های بیش از 3 طبقه در شهرکی واقع در شرق این فرودگاه، تذکر داده و خواستار رسیدگی به این مسئله از سوی کمیسیون نظارت و حقوقی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، حبیب کاشانی، عضو و خزانه دار شورا با اشاره به بازدیدهایی که از مناطق توسط اعضا صورت می‌گیرد، بیان کرد: در جریان بازدید از منطقه ۲۱ و شهرکی واقع در شرق فرودگاه مهرآباد به شهرک کاظمیه، متوجه مسئله‌ای شدیم که منافع مردم را به خطر می‌اندازد. برابر با طرح تفصیلی، شهروندانی که در این منطقه ساکن هستند؛ مجاز به ساخت ساختمان‌های ۵ طبقه هستند. اما چند وقتی است که مدیران فرودگاه در جریان جلسه‌ای که با نمایندگان قوه قضاییه ترتیب داده‌اند؛ با تأکید بر تغییر کریدور و تونل هوایی، اجازه ساخت بیش از سه طبقه در این محل را به شهروندان نمی‌دهند. 
وی افزود: مسئله این است که پیش از این ساختمان‌های ۵ طبقه و ۷ طبقه روی پیلوت توسط ساکنان ساخته شده است که عموماً این شهروندان افراد بازنشسته و یا از قشر کارگر و کارمند هستند که دارایی چندانی ندارند. اگر این کریدور هوایی تغییر کرده و چیزی فراتر از طرح تفصیلی آمده است؛ وزارت مسکن که هم متولی فرودگاه بوده و هم به نوعی متولی طرح تفصیلی تهران است، باید این موضوع را اطلاع رسانی کند.
کاشانی با تأکید بر اینکه شرکت‌های فرودگاه‌ نباید به دلیل نیاز به شهرک مذکور، منافع مردم را قربانی ‌کنند؛ اظهار داشت: از کمیسیون و کمیته حقوقی شورا درخواست می‌شود با توجه به حقوق عامه و شهروندی، منافع مردم را در این باره حفظ کند؛ چرا که مردم واقعاً مورد ظلم واقع می‌شوند. در این باره نباید برخورد سلیقه‌ای صورت گیرد و درخواست شهروندان این است که مطابق و برابر با قانون عمل شود. در حال حاضر افرادی وجود دارند که خود را فراتر از قانون می‌دانند و اجازه نمی‌دهند قانونی که سالیان سال وجود داشته، اجرایی شده و مردم به حقوق خود برسند.
 
کد خبر: 6-236

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: