• سه شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٤٠٣-١١:٤٧
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٨٨٦٣
آقامیری خبر داد: 5-236

کاهش ۳۰ درصدی ترافیک بزرگراه بسیج با بهره‌برداری از آزادراه شوشتری / انرژی زیادی صرف تعامل و مذاکره با معارضین پروژه شهید شوشتری می شود

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به پروژه آزادراه شهید شوشتری گفت: ۱.۵ درصد ترافیک شهر، ۳۰ درصد ترافیک بزرگراه بسیج و هفت درصد ترافیک منطقه با احداث این آزادراه کاهش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد آقامیری در دویست و سی و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بازدید روز گذشته خود از پروژه آزادراه شهید شوشتری، اظهار کرد: این پروژه از سال های قبل شروع شده اما آنچه اهمیت دارد تبدیل بزرگراه به آزادراه است و از هر دو طرف ۶ متر به عرض آن افزوده شود.
وی افزود: موضوع مهم دیگر معارضین شهر است؛ پروژه های کمربندی معارضین چندانی ندارند اما در این پروژه به رغم اینکه نباید معارض داشته باشد؛ ۸۰ درصد از انرژی دست اندرکاران صرف رفع معارض شده است. ارتش، سپاه و بسیج زمین هایی معارض دارند که هریک الزاماتی دارند و تا خواسته ها فراهم نمی شد؛ امکان واگذاری زمین وجود نداشت. از سویی دیگر باید با وزارت ورزش و آموزش و پرورش نیز تعامل می شد و این به جز تأسیسات آب و برق است.
آقامیری با بیان اینکه این پروژه ۱۵ کیلومتر طول دارد که ۹.۳ کیلومتر آن در فاز اول اجرایی می شود؛ تصریح کرد: تعامل خوبی بین سازمان ها، وزارت خانه ها و نهادها با شهرداری تهران صورت گرفته و این جای تقدیر از شهردار تهران و دولت دارد. از لحاظ تخصص معاونت فنی و عمرانی، هیچ مشکلی وجود ندارد و پیمانکاران متخصصی در ۹ جبهه کاری در حال کار هستند که بسیار ارزشمند است.
وی ادامه داد: ۱.۵ درصد ترافیک شهر، ۳۰ درصد ترافیک بزرگراه بسیج و هفت درصد ترافیک منطقه با احداث این آزادراه کاهش خواهد یافت که امیدواریم فاز اول آن در ۶ ماهه دوم سال به نتیجه و بهره برداری برسد. خوشبختانه برای رفع معارضین توافقات لازم صورت گرفته و امید می رود فاز اول در ۶ ماه دوم امسال افتتاح شود.
 
کد خبر: 5-236

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: