• سه شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٤٠٣-١٠:٣٢
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٨٨٥٩
چمران در جمع خبرنگاران: 1-236

قبر رایگان است اما بهای پیش خرید باید به نرخ روز پرداخت شود

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به موضوع قبرهای رایگان در بهشت زهرا (س) گفت: شهروندانی که اقدام به پیش خرید قبور می کنند؛ باید بهای آن را به نرخ روز بپردازند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، مهدی چمران، رئیس شورا در حاشیه دویست و سی و ششمین جلسه رسمی شورا و در جمع خبرنگاران  در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در خصوص برگزاری جلسه اعضا با معاونت حمل و نقل تأکید کرد که این قبیل جلسات به طور مکرر برگزار می شود و انفاق تازه ای نیست. 
چمران در رابطه با تکمیل پروژه پایانه شرق و روند انجام آن اظهار داشت: زمانی که برای اتمام این پروژه در نظر گرفته شده بود؛ در حال پایان است. لذا باید قراردادهایی به منظور بهره برداری از این پایانه از سوی شهروندان هر چه زودتر منعقد شود. 
وی در ادامه در این باره تأکید کرد: در این باره مشکل بودجه وجود ندارد. مربوط بلکه مسائل موجود مربوط به ریزه کاری هایی است که باید مرتفع شود که انجام آنها زمان خواهد برد.
رئیس شورا در ارتباط با احداث ایستگاه مترو در این پایانه میز بیان کرد: پیشنهاد احداث ایستگاه مترو در این پایانه ارائه شده است اما هنوز برنامه هایی که برای این امر در نظر گرفته شده عملیاتی نشده است. این ها مطرح است اما اینکه چه زمان به نتیجه برسد مشخص نیست. 
چمران در خصوص طبقاتی شدن میدان ونک گفت: هنوز نقشه دقیقی در این باره ارائه نشده است و این طرح ابتدا باید در شورا به نتیجه رسیده و بعد به شورا برای تصویب ارسال شود. 
وی در پاسخ به سؤالی در ارتباط با قیمت  قبور بهشت زهرا (س) هم تصریح کرد:  بهای قبر رایگان است اما در فضاسازی ها به این نکته اشاره نمی شود. هزینه ای که دریافت می شود؛ در واقع برای خدماتی است که ارائه می شود. شهروندانی که اقدام به پیش خرید قبور می کنند؛ باید حداقل بهای آن را به نرخ روز بپردازند. اینکه گفته می شود بهشت زهرا دیگر اشباع شده؛ به دلیل همین قبرهایی است که رزرو شده است. 
 
کدخبر:1-236

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: