• جمعه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٣-١٣:٤٤
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٨٨٤٢
نرگس معدنی پور

سيره حضرت معصومه(س) سرمایه بزرگ دختران ایران زمین است

سالروز میلاد ستاره فروزان آسمان اهل بیت علیهم السلام حضرت فاطمه معصومه (س) را باید فرصتی مغتنم برای تعظیم به این بانوی بزرگ و ارج نهادن به جایگاه دختران پاک سرشت این مرز و بوم دانست، دخترانی که مشق عشق از سیره حضرت معصومه (س) را در پیش روی خود دارند و ایشان را نماد کاملی از علم، تقوا و فضایل اخلاقی می دانند و در مکتب ایشان پرورش می یابند.

حضرت معصومه (س) بانوی گرانقدر و والامقام جهان تشیع است که مقام علمی بلندی دارد و عصمت مادر بزرگوارش حضرت فاطمه زهرا(س) در او تجلی یافته است.

سرمایه بزرگ سیره حضرت معصومه(س) هم اکنون در اختیار مادران، همسران و دختران ایران زمین است تا با تکیه بر آن آینده خانواده و جامعه خود را بسازند و نشان دهند که زن و مرد هر دو می توانند انسان ساز، جامعه پرور و الگو باشند.

حضرت معصومه سلام الله علیها را می توان نمادی کامل از آزادگی و پاکدامنی دانست که در الگوی رفتاری اش زن سمبلی از آزادی است برای دست یابی به اهداف والای الهی. یعنی چیزی کاملا متفاوت از مفهوم متحجرانه غرب که امروز از زن در حال تعبیر است.

زنان امروز در جامعه اسلامی علاوه بر اینکه نقش محوری در خانواده دارند بلکه از آنان می توان به عنوان بازوهای قدرتمند و موثر در عرصه اجتماع نامبرد که عدم حضورشان در این عرصه باعث از بین رفتن بسیاری از ظرفیت ها در کشور خواهد شد. 

امروز دختران ایران نه تنها در کشور بلکه نامدارانی در سطح بین المللی هستند که با تکیه به شعائر دینی پرچم پر افتخار ایران را در جهان بر افراشته نگاه داشته اند.

فرصت را غنیمت شمرده و روز دختر را به تمام دختران و زنان ایران زمین و به خصوص بانوان شهر تهران تبریک عرض کرده و این امید را داریم که زیر پرچم اسلام دختران ایران زمین قله هایی فراتر از آن چیز که تا به امروز فتح کرده اند را به ارمغان بیاورند.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: