• سه شنبه ١١ ارديبهشت ١٤٠٣-١٧:١٤
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٨٧٨٨
احمد صادقی؛

روز کارگر؛ فرصتی برای یادآوری اقشاری که همه جا ردی از آنان هست اما نامی از آنان برده نمی شود

11 اردیبهشت روز اقشاری است که 365 روز سال را باید به نام آنان زد. زحمتکشانی که هر روز بی ادعا و قهرمانانه زحمت می کشند تا چرخ های صنعت کشور بچرخد، خدمات دهی در روز بی وقفه ادامه یابد، حمل و نقل متوقف نشود و اینکه تمامی امور روزانه که با آن ها سر و کار داریم جاری و ساری باشد.

آری این کارگران عزیز و زحمت کش هستند که از ابتدایی ترین ساعات روز در حوزه های کاری خود حاضر می شوند و تا پاسی از شب به دنبال رزق حلال فعالیت می کنند.

همانطور که امام عظیم الشان انقلاب اسلامی یادآوری کردند "پیامبر بزرگ اسلام با بوسه بر دستان کارگر، ارزش این انسان های والا مقام را به عالمیان اعلام کرده اند". و لذا بر همه مسئولین و دست اندر کاران است که ذره ای و لحظه ای از توجه به معیشت و وضعیت کارگران عزیز غافل نشوند.

اما در مدیریت شهری تهران نیز کارگران سهم عمده و بزرگی دارند. همانطور که می دانید ماموریت خدمات شهری بیشترین سهم در حوزه های ماموریتی شهر را به خود اختصاص داده و بلدیه در ذات تشکیل خود بر پایه رفت و روب و خدمات شهری بنا نهاده شده است.

تصورشهر آلوده در ابتدای صبح برای هر شهروندی غیر ممکن است اما اینکه هر صبح از لحظه ای که یک شهروند گام های خود را از منازل بیرون می گذارند و معابر و خیابان ها را پاکیزه می بینند تا با روحیه ای مضاعف فعالیت روزانه خود را شروع کنند حاصل زحمات کارگرانی است که شب هنگام متعهدانه فعالیت می کنند.

به یقین همه ما در طول روز پل ها یا ساختمان هایی را دیده ایم که در دست احداث یا مرمت هستند و در زمان مقتضی قابل بهره بردای می شوند، تونل های مترویی که امروزه مسیر مسافرت میلیون ها مسافر است، بزرگراه ها و تقاطع های غیر همسطحی که مسیر دسترسی را برای مسافران سهل می کند همه و همه توسط کارگران زحمتکش و خدوم آماده و مهیا می شود.

اما حضور کارگران در مدیریت شهری به اینها ختم نمی شود؛ وقتی ساعات خدمت رسانی وسایل حمل و نقل عمومی به پایان می رسد تازه ساعات فعالیت کارگرانی آغاز می شود که باید اتوبوس ها و واگن های مترو را برای خدمت رسانی در ابتدای روز بعد آماده کنند.

کارگران فضای سبز که هر لحظه مراقب هستند که در بوستان ها یا فضای سبز درختان آبیاری و حفظ شوند، کارگرانی که شبانه بزرگراه ها و خیابان ها را لکه گیری و آسفالت ریزی می کنند. کارگران پسماند که با تلاش بی وقفه خود تنها به فکر پاکیزگی شهر هستند.

پس می بینیم که کلیه امور شهر از ابتدایی ترین ساعات روز تا انتهایی ترین ساعات شب به دست با کفایت انسان هایی رتق و فتق می شود که شاید هیچ جا از آنان نام برده نمی شود هیچ جا از آنان تقدیر و تشکر نمی شود اما همه می دانیم اگر کاگران نباشند شهر لحظه ای رنگ آسودگی به خود نیم بیند.

لذا روز کارگر بهانه ای است تا به همه دست اندر کاران یادآوری کنیم که نه تنها یک روز بلکه باید کل ایام سال را به یاد قهرمانانی باشند که فداکارانه و بدون هیچ ادعایی زحمت می کشند تا جلوه و شهد شیرین خدمت رسانی به کام شهروندان نشیند. روز کارگر بر همه کارگران مدیریت شهری و همه کارگران زحمتکش کشور مبارک باشد.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: