• سه شنبه ١٧ بهمن ١٤٠٢-٠٩:٣٧
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٨٤٢٣
چمران:

پیروزی انقلاب شایسته ملت ایران بود/ زیرساخت‌های جدید چون تراموا و ال آرتی باید در شورا تصویب شود

رئیس شورای اسلامی شهر تهران، با تأکید بر اینکه با بیانات مقام معظم رهبری وظیفه مدیریت شهری سنگین‌تر می‌شود؛ در خصوص طرح جامعی که از سوی شهرداری ارائه شده؛ گفت: زیرساخت‌های توسعه حمل و نقل و ترافیک شهر تهران از جمله تراموا و ال آرتی، باید ابتدا در شورای شهر، مطرح و تصویب شود. طرح تراموا در شورای شهر، تصویب نشده و ما از جزئیات آن خبر نداریم. باید مسیر تراموا و بودجه و اعتبار آن به تصویب شورا برسد تا بتواند اجرایی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در دویست و چهاردهمین جلسه شورای ششم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی،  شهدای مدافع امنیت، شهدای مدافع حرم و شهدای حمله تروریستی کرمان، ضمن تسلیت سالگرد شهادت امام موسی کاظم(ع) به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج) به مرور خاطرات انقلاب اسلامی و سالروز دیدار تاریخی همافران ارتش جمهوری اسلامی با امام خمینی(ره) در 19 بهمن ماه سال 1357 پرداخت و گفت: در آن زمان بنده از نزدیک شاهد حضور فرماندهان، امرا و پرسنل ارتش در مدرسه علوی بودم  که روز عجیب و پرشوری بود بطوریکه بسیاری از آنها ابتدا با لباس مبدل آمدند و در زیر زمین محل دیدار البسه خود را عوض کرده و با اونیفرم ارتش به امام راحل ادای احترام و با ایشان بیعت کردند.
وی ادامه داد: همین اقدام باعث شد تا پشت ارتش شاهنشاهی به خاک مالیده شود. چرا که اینها پرسنل همان ارتشی بودند که امریکا آنها را مطمئن ترین پایگاه برای حفظ تاج و تخت شاه می پنداشت و میلیاردها دلار برای تجهیز آن هزینه کرده بود تا حافظ منافع امریکا در ایران باشد. اما این حضور، تلألوء پیوستن ارتش به ملت بود.
به گفته رئیس شورای اسلامی شهر تهران؛ در آستانه نوزدهم بهمن ماه (روز نیروی هوایی ارتش) و سالروز بیعت تاریخی کارکنان نیروی هوایی با امام خمینی(ره)، مراسم دیدار و تجدید بیعت کارکنان نیروی هوایی با رهبر معظم انقلاب و فرماندهی معزز کل قوا (مدظله العالی)، امسال به دلیل تقارن این روز با سالروز مبعث رسول مکرم اسلام درصبح روز۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۲ برگزار شد.
چمران همچنین با تبریک فرارسیدن بعثت حضرت رسول اکرم (ص) این رویداد الهی را در تاریخ قرون و تمامی عرصه ها بی نظیر برشمرد و عنوان کرد: مبعوث شدن پیامبرمکرم اسلام، در اصل پایان دهنده سلسله انبیاء الهی و ارائه کاملترین مکتب و دین برای تمام بشریت بنام اسلام بود که امیدآن داریم تا همه ما در سایه هدایت و رهبری های حضرت محمد(ص) هدایت یافته حق باشیم.
وی در ادامه با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و فرارسیدن 22 بهمن ماه و ایام الله دهه فجر، خاطر نشان کرد: سالیانی بر انقلاب اسلامی گذشت که بهترین تعبیر و تحلیلی که از این سالها بر ملت ایران ارائه شده همان برنامه ای است که رهبری معظم انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب فرمودند و به خوبی رئوس پیشرفت کشور و انقلاب را مطرح کردند و راه گشایی آینده ایران اسلامی را نیز ترسیم کردند که امیدوارین بتوانیم از این راهبردها بهره مند شده و بتوانیم این انقلاب را زنده، پیشرو و شاداب به نسل های آینده کشور تقدیم کنیم.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: گرچه برای محقق شدن یک نظام اسلامی شهدای بزرگوار و ارزشمندی را تقدیم کردیم؛ اما پیروزی انقلاب، تحولی عظیم و طعم شیرینی را به ملت ایران چشاند. به طوریکه هم اکنون هم می توان با یک مقایسه این تحول شگرف را احساس کرد. در همان روزها مردم نسبت به هم بسیار مهربان و منسجم بودند و همین انسجام، محبت و علاقه ای که بین مردم بوجود آمد اتفاثی شگرف بود که موجب پیروزی ملت شد.
وی با تأکید بر اینکه خداوند هیچگاه ظفرمندی و پیروزی را مفت و مجانی به هیچ ملتی نمی دهد؛ تصریح کرد: پیروزمندی انقلاب بر رژیم طاغوت قطعاً شایسته ملت ایران بود و خداوند هم همه توطئه های دشمنان را درهم پیچید و در مقطع کوتاهی از 17 شهریور تا 22 بهمن 57 این پیروزی حاصل شد. همه ما امیدواریم شایسته پاسداری از این انقلاب باشیم و در مسیر درست آن  گام برداریم و در نهایت، این پرچم را تا اهتزار پرچم حضرت مهدی موعود(عج) سرافراز و سربلند نگهداری کنیم.
چمران در ادامه ضمن محکوم کردن تداوم حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و کشتار وحشیانه مسلمانان فلسطینی و افزایش شمار شهدا از مرز 28 هزار نفر خطاب به کشورهای عربی اسلامی افزود: حمایت های شما از نسل کشی های رژیم منحوسی همچون اسرائیل شرم آور است؛ تا الان  بیش از 60 هزار نفر مجروح و 1.3 این شهدا کودکان هستند و همه این اقدامات علیه بشریت تنها با حمایت شما و خط ارتباطی تسلیحاتی امریکا و متحدان غربی است و همه شما در جرم خونریزی این شهدا شریک هستید.
وی یادآور شد: از خوی وحشیانه اسرائیل چیزی جز این کشتارها بر نمیآید اما از کشورهای عرب- اسلامی کاری عجیب سر میزند که بسیار مایه شرمساری است؛ از آن طرف کشور یمن با شجاعت راه های ارسال لجست یکی و تسلیحاتی غرب به اسرائیل را مسدود می کند اما برخی کشورهای عربی اجازه تردد از راه زمینی به امریکایی ها داده اند و این اوج بی شرمی و نداشتن شرافت اسلامی است.
رئیس شورای شهر تهران در پایان اظهار داشت که نمیدانیم این ملوک نفرین شده عرب در آینده چگونه پاسخگوی خون های مسلمانان فلسطینی در برابر نسل های آینده و خداوند قهار خواهند شد؛ انشاء الله این حکام ملعون و نفرین شده هرچه زودتر در طوفان و آتش غیرت و همیٌت مسلمانان بسوزند و خاکستری هم از آنها باقی نماند.
 
بیانات مقام معظم رهبری در خصوص تهران، وظیفه مدیریت شهری را سنگین‌تر می کند
مهدی چمران در حاشیه دویست و چهاردهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح جامع ترافیک سال ۹۸ تقریباً تصویب شده اما شروط آن باید تکمیل می‌شد که در آن زمان تکمیل نشد؛ خاطرنشان کرد: طرح جامعی که شهرداری در شورای عالی ترافیک ارائه کرده، صرفاً تکمیل طرح سابق بوده است و نیاز به مصوبه شورا ندارد. 
وی افزود: زیرساخت‌هایی همچون تراموا و ال آرتی باید در شورا مطرح و تصویب شود. سازمان بازرسی برای خط ۱۰ ایراد گرفته بود که شهرداری تهران این طرح را تکمیل کرد. شهرداری باید طرح جامع ترافیک را در شورا تصویب کند و سپس به شورای عالی ترافیک برسد.
چمران با بیان اینکه تراموا در شورا تصویب نشده و ما از جزئیات آن خبر نداریم؛ گفت: مسیر تراموا و بودجه و اعتبار آن باید به تصویب شورا برسد تا اجرایی شود. تکمیل چهار خط مترو که به صورت ضربدری انجام می‌شود در شورای عالی ترافیک ارائه شده و به تصویب رسیده است.
وی با بیان اینکه مطالعات برای آرامستان جدید در پنج نقطه پیشنهاد شده است، گفت: هنوز نقاط پیش‌بینی شده به شورا اعلام نشده است. یا باید در جاده قم زمینی را برای گسترش بهشت زهرا پیدا کنند و یا زمینی دیگر در نظر گرفته شود؛ چراکه ظرفیت در حال تکمیل است.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پایان با تأکید بر اینکه با بیانات مقام معظم رهبری وظیفه مدیریت شهری سنگین‌تر می‌شود؛ تصریح کرد: اگر ما در مورد تهران سخن بگوییم؛ ممکن است بگویند که چون متولد این شهر هستیم، در مورد آن صحبت می‌کنیم. اما در مورد تهران بی‌توجهی شده است. امیدواریم شورا و شهرداری بتوانند وظایف خود را به خوبی انجام دهند.
 
کد خبر:1-214

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: