• سه شنبه ٢٨ شهريور ١٤٠٢-١٦:٢٩
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٧٥٣١
در صحن شورا صورت گرفت:11-178

ارائه گزارش عملکرد ستاد اربعین شهرداری تهران

محمد امین توکلی زاده، معاون امور فرهنگی و اجتماعی و رئیس ستاد اربعین شهرداری تهران، گزارش عملکرد این ستاد در نواحی مرزی و موکبهای مستقر در مسیر زائران حسینی را در صحن علنی شورای شهر تهران ارائه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، در یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران موضوع اقدامات انجام شده در اربعین از سوی شهرداری تهران مورد بحث و بررسی اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت و در این خصوص محمد امین توکلی زاده، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با حضور در صحن شورا، گزارشی پیرامون فعالیت های قرارگاه‌های اربعین شهرداری تهران قرائت کرد.
 
تأکید بر حرکت به سمت مردمی سازی اربعین
توکلی زاده با بیان اینکه راهپیمایی شاید یک نگاه حداقلی به اربعین باشد؛ تصریح کرد: نگاه والای مقام معظم رهبری در رویکردهای ما نهفته است و باید خود را به این نگاه تا آنجا که می توانیم نزدیک کنیم و در ابتدای امر لازم است شرح راهبردهای خود را با نگاه رهبر معظم انقلاب تطبیق بدهیم.
توکلی زاده تأکید کرد: شهرداری تنها نباید نگاه پشتیبانی داشته باشد و ظرفیت مدیریت شهری فراتر از این است که تنها از یک بعد به اربعین نگاه کند؛ لذا راهبرد اجتماعی، خدماتی و فرهنگی در اربعین در پیش گرفته شد.
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با تأکید بر حرکت به سمت مردمی سازی اربعین، یادآور شد: اربعین حسینی از ابتدا تا انتها با مردم شکل می‌گیرد و یکی از مثال‌های درست مردمی سازی به شمار می‌رود.
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه چهار میلیون و ۵۰ هزار ایرانی در اربعین امسال شرکت کردند، یادآور شد: حج نزدیک به ۶۰ تا ۷۰ هزار زائر دارد اما در اربعین چهار میلیون نفر شرکت کردند و این رقم به جز آمار افرادی است که در مراسم جاماندگان شرکت کرده‌اند.
 
آغاز به کار دبیرخانه دائمی ستاد اربعین
وی همچنین تصریح کرد: دبیرخانه دائمی ستاد اربعین امسال کار خود را آغاز کرده است؛ دوره گذشته دانش خود را از ما دریغ نکرد و نتوانستیم از آن بهره بگیریم و باید نزد افراد این آموخته ها را یاد می گرفتیم و امروز با راه اندازی دبیرخانه دائمی، دستورالعمل هایی وجود خواهد داشت که می توان بر اساس آن گام های بعدی را برداشت.
توکلی زاده با بیان اینکه پویش‌های مردمی امسال تحت عنوان «حیاتنا الحسین(ع)» کارهای خود را انجام دادند، اعلام کرد: با همکاری صدا و سیما برنامه‌های خوبی با این محور ساخته شد که از جمله می‌توان به برنامه «از سرگذشت» و «باب القبله» اشاره کرد که هنرمندان در این زمینه با ما همکاری خوبی داشتند. 
وی با اشاره به تولید اقلام فرهنگی برای کودکان و نوجوانان، یادآور شد: لباس‌هایی منقش به تصویر سپهبد شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس بین این قشر توزیع شد که با استقبال بسیار بالایی روبه رو شد.
 
تقدیر از حمایت همه جانبه شورا از اقدامات شهرداری در اربعین
توکلی زاده در پایان با تأکید بر اینکه شورا از شهرداری حمایت جدی کرد تا با قدرت در اربعین وارد شود و این کار ماندگار شورا بود؛ تصریح کرد: اعضای شورا به ویژه سخنگوی شورا در اربعین از قرارگاه‌ها بازدید کردند که حضور آنها قابل تقدیر و تشکر است.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: