• دوشنبه ٢٠ شهريور ١٤٠٢-١١:٥٣
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٧٤٨١
تشکری هاشمی:

تنها شرکت‌های تحت پوشش تاکسیرانی مجاز به ارائه سرویس مدارس هستند

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: از نظر ما تنها شرکت‌هایی مجاز به ارائه سرویس مدارس هستند که تحت نظارت سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران باشند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران به نقل از خبرگزاری شهر، سیدجعفر تشکری هاشمی، درخصوص ورود تاکسی‌های اینترنتی به بحث سرویس مدارس، اظهار کرد: از نظر ما شرکت‌هایی می‌توانند سرویس مدارس ارائه دهند که طبق مصوبه شورای اسلامی شهر تهران تحت پوشش سازمان تاکسیرانی باشند؛ بنابراین از نظر ما تمام افراد نمی‌توانند در سرویس مدارس مداخله داشته باشند.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: شرط مداخله و ارائه خدمت در بحث سرویس مدارس این است که شرکت‌ها تحت پوشش سازمان تاکسیرانی باشند و ضوابط این سازمان را رعایت کنند.
وی با اعلام اینکه شورای شهر تهران نرخ‌های مصوب را اعلام کرده است، یادآور شد: والدین دانش‌آموزان به این موضوع دقت داشته باشند که مبلغی بیش از نرخ مصوب را به شرکت‌ها نپردازند؛ نرخ مصوب شورا نرخ عادلانه‌ای است که هم منافع رانندگان و شرکت‌ها و هم والدین در آن پیش‌بینی و لحاظ شده است.
تشکری هاشمی با تأکید بر اینکه اگر شرکت ارائه دهنده سرویس مدارس تحت پوشش سازمان تاکسیرانی نباشند قطعاً مورد تأیید ما در شورا نیز نخواهد بود، گفت: تفاوتی ندارد که شرکت‌هایی که تحت پوشش نیستند، تاکسی آنلاین باشند یا شرکت‌های سنتی؛ اگر بر اساس ضوابط تاکسیرانی فعالیت کنند بلامانع است اما متأسفانه شرکت‌های برخط نه تعرفه‌های شهرداری و نه ضوابط آن را رعایت می‌کنند.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: این مشکلی است که باید بین وزارت کشور و وزارت صمت تعیین تکلیف شود؛ رئیس شورا پیش از این تذکراتی را در رابطه با ضرورت تعیین نرخ تاکسی‌های اینترنتی از سوی مدیریت شهری مطرح کرده و امیدواریم به نتیجه برسد.
گفتنی است نرخ سرویس مداس پایتخت در سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۳ همزمان با یکصد و هفتاد و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تاریخ پنجم شهریورماه به تصویب رسید.

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: