• شنبه ١٣ خرداد ١٤٠٢-١٤:٢٠
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٦٧٥٠
احمد صادقی؛

سالگرد فرغت یار و نهیبی به خودمان

بار دیگر زمان فرغت یار آمد، زمان دلتنگی، زمان یاد آوری مردی که همه دوستدارش بودند یاد آوری لحظاتی که یک ملت برای یک مرد گریست، آری امام راحل فردی بود که خود یک ملت شده بود چرا که بارزه های شخصیتی ایشان در مردم ریشه دوانیده بود.

سالگرد عروج ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) بار دیگر فرا رسیده و این روز بزرگ و مصیبت جبران ناشدنی را به رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی ، جامعه و عموم مردم تسلیت می گویم.

اما مراسم ارتحال امام فرصتی است برای آنکه بدانیم در مدت یکسال از سالگرد امام راحل تا سال بعد چگونه به آرمانهای امام راحل پایبند بودیم.

 اینکه برای بزرگ مردی که به فرموده مقام معظم رهبری یک اقیانوس را به تلاطم واداشت سیاه بپوشیم و عزاداری کنیم یک امر واحب است اما از آن واحب تر این است که به آرمانهای امام و منویات مقام معظم رهبری پایبند باشیم.

در این خصوص نیز سخنان گهر بار رهبر معظم انقلاب در مراسم ارتحال سال گذشته بهترین نصب العین است‌.

معظم له در مراسم ارتحال سال گذشته فرمودند که «امام؛ امام دیروز، امروز و امام فرداست» چرا که بارزه ها و ویژگی های امام راحل محدود به زمان نیست.

ایشان فرمودند که امام باید برای نسلهای امروز و نسلهای آینده شناخته شود آن هم با استفاده از تکنولوژی دنیای امروز.

ایشان در سخنانشان تاکید داشتند که «امام راحل، رهبری بزرگترین انقلابهای تاریخ را برعهده داشتند چرا که از لحظه شروع مبارزه تا پیروزی و بعد از پیروزی، مردم در بطن انقلاب بودند و انقلاب اسلامی ایران مردمی ترین انقلاب ها بوده و هست.

معظم له فرمودند« امام شخصیتی ممتاز بودند، اهل معنویت و عرفان، بیگانه با ترس ، اهل حکمت و عقلانیت، بیگانه با یاس و نا امیدی، اهل صداقت و توکل و از همه مهمتر به دنبال اقامه حق،عدل و قسط بودند یعنی تمامی این بارزه ها برای هدف قیام لله بود.»

به یقین امام بزرگوار، انسانی بینظیر بودند و دست یافتن به چنین صفاتی برای ما ناممکن، اما می توان این وجوه شخصیتی و اهداف عالیه امام را سرلوحهه اقدامات خود قرار دهیم.

عدل،قسط و حق این بزرگترین هدف امام راحل بود و امروز ما جامعه شورایی باید ببینیم تا چه اندازه در این مسیر گام برداشته ایم. یعنی تا چه اندازه توصیه های مقام معظم رهبری در راستای شناساندن امام و وجوه شخصیتی ایشان به نسل جوان امروز را به کار بسته ایم!

امام بزرگوار ما مسیر را نشان دادند و رهبر عظیم الشان انقلاب، راهنمای این مسیر بودند اما بر ما است که با تبعیت از معظم له در این مسیر گام برداریم و اهداف و آرمانهای امام را نصب العین خود گردانیم.

رهبر انقلاب در سخنان خود تاکید داشتند که « امام در سیره خود رعایت حال ضعفا را در صدر اقدامات خود قرار می داد، عدالت اقتصادی را هدف مهم جامعه معرفی می کرد، وابستگی به غرب را مهمترین عامل انحطاط جامعه می دانستند»، آری به فرموده رهبر انقلاب امام این موازین را خوب می شناخت و اینها را توصیه کرد و بر ما است که این توصیه ها را از یاد نبریم.

آری به فرموده مقام معظم رهبری، امام مردم را با مفهوم مقاومت آشنا کرد، مفهومی که امروزه نیاز جامعه ما است.

به واقع بیاییم بنگریم که در یکسال گذشته کدام توصیه ها و نصیحت های رهبر معظم انقلاب که در سیره امام راحل بیان داشتند را رعایت کردیم؟ 

کجا جانب عدل و انصاف را رعایت کردیم و کجا به واسطه حب و بغض حق و عدل را وا نهادیم.

جامعه شورایی خود یکی از یادگار های امام راحل است که به اتخاذ تصمیمات بر اساس مشورت اعتقاد داشتند و لذا این قشر باید بیش از دیگران در راستای تحقق اهداف عالیه آن یار سفر کرده کوشا باشند.

در یکسال گذشته دیدیم که اقدامات خوب مدیریت شهری از نگاه برخی نادیده گرفته شد، گرچه کم و کاستی ها وجود داشت و ما به عنوان نماینده مردم می بایست این کاستی ها را گوشزد می کردیم و کردیم، اما خیلی مواقع جای مظلوم را با ظالم عوض کردند، به جای دمیدن امید بر دلهای مردم به دنبال وابستگی به غرب بودند و دنبال پمپاژ ناامیدی بودند، گرچه تیرشان بر سنگ خورد.

با این وجود ما به عنوان سربازان امام خمینی(ره) و امام خامنه ای همواره باید متوکل به درگاه احدیت باشیم و با هدف قرار دادن آرمانهای امام و رهنمودها و فرمایشان جانشین برحق شان حضرت امام خامنه ای و تبعیت از ایشان هیچگاه نباید دلسرد شویم و بدانیم تا زمانی که د این مسیر قرار داریم حق با ما است.

 

احمد صادقی نماینده مردم شریف تهران، ری و تجریش

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: