• پنج شنبه ٦ مهر ١٤٠٢-١٢:٥٣
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٧٥٦٩
نجفی در اولین همایش ملی معاینه فنی خودرو:

۷۰ درصد آلودگی هوا در پایتخت مربوط به خودروهاست

رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران در اولین همایش ملی معاینه فنی خودرو گفت: یکی از موضوعات مهم برای مدیریت شهری ششم، آلودگی هوا است. موضوعی که دغدغه همه افراد جامعه است و یک سر آن به خودروهای تهران برمی‌گردد. زیرا ۷۰ درصد آلودگی هوا در پایتخت، مربوط به خودروها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، سوده نجفی، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در نخستین همایش ملی معاینه فنی خودرو گفت: سه میلیون خودروی فرسوده در پایتخت داریم آمار مرگ‌و میر از آلودگی در شهر تهران برابر با تصادفات جاده‌ای است عامل دیگر آلودگی هوا سوخت است.
رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: در ماده ۶ قانون هوای پاک به معاینه فنی خودروها اشاره شده که در مدیریت شهری نمی‌خواهیم به معاینه فنی صرف و رفع تکلیف بپردازیم بلکه در شهر تهران آلودگی و ترافیک بیداد می‌کند لازم است برای حل مشکل از ظرفیت دانشگاه نیز استفاده شود به علاوه در شرایطی به سر می‌بریم که در آن نقش مردم و سازمان های مردم نهاد پررنگ شده و باید از سازمان‌های مردمی در حل این مشکل نیز استفاده کنیم.
نجفی با بیان اینکه ما شهرداری تهران را ملزم به تکالیفی از جمله توسعه حمل‌ونقل عمومی کرده‌ایم؛ افزود: بیش از ۴۰ درصد بودجه شهرداری تهران را به توسعه این امر اختصاص دادیم و امیدوارم تا پایان سال به شرایط خوبی برسیم.
عضو شورای شهر تهران ادامه داد: ما باید به توسعه مراکز معاینه فنی بپردازیم. حتی در دوره جدید نوبت دهی اینترنتی را گسترش دادیم که مردم ما برای انجام معاینه فنی معطل نشوند البته در مواردی شاهدیم ماشین‌هایی که پلاک تهران دارند به شهرستان‌ها مراجعه می‌کنند این گواهی کامل نیست و باید برای آن یک راه حل در نظر گرفته شود که از ستاد مرکزی معاینه فنی می‌خواهم به این موضوع توجه کند.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: