• يکشنبه ٢٦ شهريور ١٤٠٢-١٤:٢٧
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٧٥٠٩
پیرهادی:6-177

شهرداری درخصوص هوای پاک فراتر از وظیفه خود عمل کرده است / مقایسه با دوره قبل صورت نگیرد

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت:۱۸ دستگاه در قانون هوای پاک وظیفه دارند اما امروز شهرداری تهران فراتر از وظیفه خود وارد عمل شده است. نباید هیچ مقایسه ای با دوره قبل صورت بگیرد. مردم عملکرد مدیریت شهری فعلی را می بینند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلام شهر تهران، مهدی پیرهادی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورا گفت: ۱۸ دستگاه در قانون هوای پاک وظیفه دارند؛ اما امروز شهرداری تهران فراتر از وظیفه خود وارد عمل شده است. هیچ مقایسه ای با دوره قبل نباید صورت بگیرد و مردم این عملکرد را می بینند.
وی تأکید کرد: خبر بسیاری از اتفاقات و رویدادهای شهر تهران حتی به نمایندگان شورا نیز به درستی نمی رسد. شاید نمی خواهند مردم در جریان اجرا و افتتاح بسیاری از طرح ها و پروژه ها قرار بگیرند.
پیرهادی با اشاره به اینکه شهرداری تهران وظیفه ای برای کاهش آلودگی هوا ندارد و این موضوعی است که دولت باید به آن بپردازد گفت: پرسش بنده این است که توسعه حمل و نقل عمومی تا چه میزان در کاهش آلودگی هوا مؤثر خواهد بود؟
وی ادامه داد: پرسش دیگر بنده این است که ۷۹۱ دستگاه واگن مترویی که قرارداد آنها منعقد شده؛  چه وقت وارد خطوط خواهند شد؟ 
پیرهادی درخصوص راه اندازی تراموا در شهر تهران گفت: سئوال دیگر من این است که آیا مطالعات تراموا انجام شد و اگر پاسخ مثبت است و مطالعات انجام شده؛ باید گزارش آن در اختیار شورا قرار بگیرد.
پیرهادی با تأکید بر ضرورت اولوبت به کارگیری وسایل نقلیه برقی در شهر تهران گفت: اگرچه استفاده از سوخت گازوئیل که استانداردهای لازم را ندارد؛ به شهرداری تهران مربوط نیست و سایر دستگاه های مربوطه باید به آن بپردازند؛ اما تقاضای شورای شهر این است که استفاده از اتوبوس های برقی در اولویت قرار گیرد.

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: