• سه شنبه ٢٣ مهر ١٣٩٨-١٣:٣٦
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٦٥٦١
در صحن شورا صورت گرفت؛ 7-171

تصویب شاخص های کمی برنامه 5 ساله سوم

با موافقت اعضای شورای اسلامی شهر تهران شاخص های کمی برنامه 5 ساله سوم توسعه شهر تهران در 6 حوزه ماموریتی به تصویب رسید .

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و هفتاد و یکمین جلسه شورا بررسی لایحه شهردار تهران در خصوص "اسناد پیوست برنامه شامل جداول کمی شاخص ها و چارچوب منابع مالی و جداول منابع و مصارف" در دستور قرار گرفت.

مرتضی الویری رییس کمیسیون برنامه و بودجه در همین راستا گفت: در بهمن ماه سال 97 قانون برنامه 5 ساله سوم تصویب شد و در احکام آن در ماده 94 مطلبی آمده بدین شرح که شهرداری تهران  موظف است با توجه به تایید چشم انداز و ماموریت و استراتژی ها و اهداف،  سند برنامه را مشتمل بر تصویر کلان برنامه، جداول کمی هدف گذاری در افق 5 ساله با پیش بینی منابع مالی و جداول منابع و مصارف، برنامه های راهبری، برنامه های اولویت دار تا سطح عمیلایتی ، منابع تجهیز و عملیات و نحوه تامین منابع مالی مورد نیاز برای تحقق اهداف  را حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه سال 98  برای تایید به شورا ارسال نماید.

الویری ادامه داد: متاسفانه این مهم در اردیبهشت ماه محقق نشد و با تاخیر در حدود یک ماه و نیم است که این اسناد را دریافت کردیم.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا در ادامه با اشاره به ماده واحده این لایحه گفت: در اجرای ماده 94 مصوبه برنامه 5 ساله سوم  توسعه شهر تهران، شهرداری تهران مکلف است جداول کمی شامل شاخص های کمی احکام برنامه و هدف گذاری برای آنها در افق 5 ساله در چارچوب منابع مالی و جداول منابع و مصارف را به شرح پیوست اجرایی نموده و بر اساس ماده 95 برنامه 5 ساله نسبت به پایش و ارزیابی و دستیابی به این اهداف و شاخص های کمی در قالب گزارش های دوره ای به شورای اسلامی شهر تهران تقدیم کند.

الویری در ادامه با اشاره به تبصره های این لایحه گفت: شهرداری تهران موظف است آن دسته از شاخص ها و اهداف کمی که وضع موجود و وضع بعدی آن در سال های برنامه را در این سند ارائه نداده است یا به صورت ناقص می باشد تا پایان سال اول برنامه ارائه نماید. همچنین شهرداری تهران موظف است اهداف و شاخص های عملیاتی (سطح سوم) رابا هماهنگی و پس از تصویب در کمیسیون های تخصصی شورای اسلامی شهر تهران اجرایی نماید.

در نهایت این لایحه بدون مخالف در سطح کلیات و جزییات به تصویب رسید.

 

 

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: