محسن هاشمی در بازدید از مراکز فناوری و نو آوری شهر تهران ؛
استارت آپ ها جای خودشان را در برنامه های شهری باز کرده اند
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: امروزه فعالیت های استارت آپی و نوآورانه خودشان در برنامه های شهری و مدیریت شهری جا باز کرده ، و هر چه قدر کارایی این فناوری های سریعتر درک شود، استفاده بهتری هم می شود از آن کرد، و در نتیجه شهر از این فناوری ها منتفع خواهد شد.
 ١٩:٤٠ - چهارشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در آستانه سالروز درگذشت اولین امام جمعه تهران:
بازدید محمدجواد حق‌شناس از خانه و کتابخانه آیت‌الله طالقانی در منطقه 12
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به همراه شهردار قلب طهران در آستانه سالروز درگذشت آیت‌الله طالقانی، اولین امام جمعه تهران از خانه ایشان در منطقه 12 دیدار کردند.
 ١٤:٢٣ - چهارشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجدجامعي با اشاره به وضعيت نامناسب مكان - رويداد مهم انقلاب تاكيد كرد
با نگاهي ملي، نمادهاي مناسب در ميدان هفده شهريور ساخته شود
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: میدان شهداي هفده شهریور، میدان مهمی است و ارزش های فراوانی دارد. و نقطه عطف رویداد تاريخي هفده شهریور است. در باره اين مكان - رويداد مهم و تاريخي شعرها، سرودها گفته شد، و مقاله ها نوشته شد. ما هیچ اقدام ماندگاری برای این میدان نکرده ایم. مثلا یک نماد یا تندیس ویژه ای در حد و قواره این اتفاق مهم تاریخ معاصر پایتخت، یا یک کار ویژه ای یا حتی آرایش ویژه ای برای این میدان ایجاد نکرده ایم.
 ١٧:٣٢ - سه شنبه ١٨ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجد جامعی پس از ارائه گزارش رابط شورایاری منطقه 22:
کریدور هوای غرب به شرق برای تلطیف هوای تهران فراموش شده است
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: کریدور هوای غرب به شرق برای تلطیف هوای تهران در منطقه ۲۲ فراموش شده است. در واقع دریاچه و پارک چیتگر که قرار بود چنین نقشی را داشته باشد، تبدیل به یک حوض بزرگی شده که دور تا دور آن بناهای بلند ساخته اند، و برخی بناها لااقل یکی از آنها که زمان آقای نجفی متوقف شده بود، الان ساخت و ساز را مجددا شروع کرده است.
 ١٧:١٤ - سه شنبه ١٨ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی در جمع خبرنگاران:
با اجرای راهبرد " تی. او. دی" در خط 10 مترو، هزینه تکمیل خطوط دیگر را هم تامین کنیم
رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تکمیل خطوط مترو معمولا بین ده تا دوازده سال طول می کشد، گفت: تامین اعتبار هزینه های اجرا و تکمیل خطوط مترو به روش اجرای راهبرد " تی. او. دی"* بهترین راه حل است. کما اینکه با اجرای این راهبرد در خط 10 می توانیم هزینه تکمیل خطوط دیگر را هم تامین کنیم.
 ١٥:٣٨ - سه شنبه ١٨ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در صحن شورا صورت گرفت
تصویب طرح "نظام نامه انتخاب، ارزيابي و نظارت بر عملكرد ذيحساب و قائم‌مقامان ذيحساب شهرداري تهران
اعضای شورای اسلامی شهر تهران با بررسی مواد و درج اصلاحات پیشنهادی طرح نظام نامه انتخاب، ارزیابی و نظارت بر عملکرد ذیحساب و قائم مقامان ذیحساب شهرداری تهران را به تصویب رساندند.
 ١٥:٣٥ - سه شنبه ١٨ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید حسن رسولی در صحن شورا مطرح کرد
دستگاه‎های اجرایی موظف به استعلام از پرونده مدیران، قبل از انتصاب هستند
رییس کمیته تشکیلات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر اساس مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام، دستگاه‎های اجرایی موظف هستند که قبل از انتصاب مدیران، از پرونده آنها استعلام تهیه کنند.
 ١٥:١٤ - سه شنبه ١٨ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر صدراعظم نوری
شهرداری درباره تشکیل نشدن صندوق توسعه محیط زیست گزارش دهد
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، گفت: ماده ۳۰ برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران تسریع می‌کند، شهرداری موظف به تشکیل صندوق توسعه محیط زیست جهت ایجاد ساز وکارهای لازم برای توسعه محیط زیست است. اما تاکنون به رغم اینکه چند بار تذکر داده‌ایم،‌ هیچ اتفاقی نیفتاده است.
 ١٤:٤٣ - سه شنبه ١٨ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا صدراعظم نوري پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه 22 بیان داشت
توزیع ناعادلانه سرانه فضای سبز در بین محلات منطقه ۲۲
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: فضای سبز در منطقه ۲۲ به صورت عادلانه در بین محلات توزیع نشده است.
 ١٤:٤١ - سه شنبه ١٨ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
ناهید خدا کرمی پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه 22 :
با ارائه مدل مشارکتی و حمایت شورا از میراث طبیعی منطقه 22محافظت کنیم
رییس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: منطقه 22 امروز آه از نهاد انسان بر می آورد، و ساختمان های نوساز و وزارت خانه ها و سازمان ها، افسوس آدمی را بیشتر می کند. اگر قرار بود اینگونه باشد، خب این منطقه می توانست تبدیل به ارگ دولت یا محلی برای اجرای پروژه های ماندگار طبیعی و فرهنگی شود.
 ١٤:٣٢ - سه شنبه ١٨ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
شهربانو امانی پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه ۲۲:
توسعه تهران در منطقه ۲۲ بدون برنامه صورت گرفته است
رییس کمیته "تی. او. دی" *شورای اسلامی شهر تهران گفت: با وجود مصوبات متعدد شورای عالی معماری و شهرسازی و تاکید بر اتخاذ رویکرد "تی. او. دی" در برنامه ریزی شهری، متاسفانه، شاهد رشد افقی شهر تهران در جهت غرب هستیم که همچنان نیز ادامه دارد. متاسفانه توسعه شهر در منطقه ۲۲ کاملاً بدون برنامه، وتنها با هدف جذب درآمدهای مالی در کوتاه مدت صورت گرفته است.
 ١٣:٢٩ - سه شنبه ١٨ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت نظری در تذکری در خصوص وضعیت نامناسب آبیاری:
آثار هنری بیرون از موزه هنرهای معاصر دچار فرسایش شده است
lرییس کمیته مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه شاهد آن هستیم که در چند دهه اخیر به دلیل آبیاری نادرست محوطه فضای سبز پارک لاله، آثار هنری بیرون از موزه هنرهای معاصر که میلیارد ها تومان ارزش مالی دارند، دچار فرسایش و خوردگی و از مدت عمر مفید آنها کاسته شده است. متاسفانه شیوه نادرست آبیاری در محوطه موزه، آسیب‌های جبران ناپذیری به این آثار فاخر که نمونه بعضی از آنها در دنیا کمتر یافت می‌شود، وارد کرده است.
 ١١:٢٣ - سه شنبه ١٨ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد سالاری در فرایند بررسی مسائل منطقه ۲۲ با حضور شورایاران در صحن شورای شهر:
جایگاه نهادهای شورایی و انتخابي متزلزل شده است
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، با انتقاد از مشارکت ندادن شورایاران در تصمیم گیری ها نسبت به تنزل جایگاه نهادهای شورایي و نهادهای انتخابی ابراز نگرانی کرد.
 ١١:١٢ - سه شنبه ١٨ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا نژاد بهرام پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه 22 :
برج های شهرک مروارید غیر استاندارد هستند
رییس کمیته شهر سازی شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرک مروارید با داشتن 59 بلوک 25 تا 35 طبقه و ظرفیت پذیرش حدود 56 هزارنفر، فاقد هرگونه ظرفیت های شهرسازی اعم از معابر، شبکه معابر و سایر ظرفیت های شهری است.
 ١١:٠٩ - سه شنبه ١٨ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید آرش حسینی میلانی پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه 22:
باید از ساخت و ساز در بالادست رودخانه کن جلوگیری کرد
رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت: رود دره کن در مجاورت منطقه ۲۲ است. و ممکن است این منطقه در شرایط سیلابی رودخانه کن، تاثیر بپذیرد. لذا باید نسبت به اطراف رودخانه کن حساس بود و آن را احیا کرد، و هم شهرداری منطقه باید در بالادست مانع ساخت و ساز و تصرف در بستر رودخانه شود، و هم از رسوب بیشتر رودخانه جلوگیری کند.
 ١٠:٥١ - سه شنبه ١٨ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه 22 :
حل معضل آب و طرح تفصیلی در منطقه ۲۲ از افتخارات شورای پنجم است
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران ضمن بیان این مطلب که حل معضل آب و طرح تفصیلی منطقه 22 از افتخارات شورای پنجم است، گفت: نبود سرانه های مختلف در این منطقه یکی از عوامل ایجاد ترافیک است، و به زودی باید شاهد سکونت بیش از دو برابر جمعیت فعلی در منطقه ۲۲ باشیم.
 ١٠:٤٥ - سه شنبه ١٨ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر سید محمود میر لوحی به شهرداری تهران:
گزارش مالی پروژه صدر هنوز به شورا ارسال نشده است
رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه هنوز گزارش مالی پروژه صدر که از زمان رسیدگی به لایحه متتم بودجه 98 خواستار آن شده بودیم، و نیز لیست املاک مشمول بند 6 ماده 55 شهرداری تهران برای اخذ مجوز لازم از شورای اسلامی شهر تهران به شورا ارسال نشده است.
 ١٠:٤١ - سه شنبه ١٨ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد جواد حق شناس پیشنهاد کرد
لزوم تبدیل منزل آیت الله طالقانی به خانه موزه
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت:خانه آیت الله طالقانی و خانه حضرت امام(ره) دو مکان تاریخ ساز و معتبر در تاریخ انقلاب اسلامی است. لذا در پی درخواست خانواده مرحوم آیت الله طالقانی از شهرداری، ریاست محترم سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران می خواهم ظرف مدت کوتاهی منزل مرحوم آیت الله طالقانی را به خانه موزه تبدیل کنند.
 ١٠:١٥ - سه شنبه ١٨ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید محمود میر لوحی پس از استماع گزارش رابط شورا یاری منطقه 22:
باید برای حفظ مزیت های شش تنفسی تهران پافشاری کنیم
رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران گفت: منطقه 22 از گذشته منطقه ای بوده که به عنوان شش تنفسی تهران و عرصه ای برای توسعه محیط زیست و رعایت اصول معیارهای زیست محیطی مطرح بوده. اما متاسفانه امروز دغدغه های بسیاری نظیر بوی فاضلاب و بافت فرسوده و نظایر اینها سبب شده مزیت های این منطقه در معرض فراموشی قرار گیرد. لذا باید برای حفظ این مزیت ها پافشاری کنیم و محکم بایستیم.
 ١٠:٠٠ - سه شنبه ١٨ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
رابط هیأت رئیسه شورایاری منطقه 22 در صحن شورای شهراعلام کرد،
نیازها، مشکلات و مسائل فرهنگی و اجتماعی منطقه 22
رابط شورایاری منطقه 22 گفت: حمل و نقل عمومی (مترو) و مشکلات حمل و نقل به دلیل کمبود سامانه حمل و نقل، نبود مدرسه دولتی و رشد قارچ گونه مدارس غیر انتفاعی در منطقه، عمل نکردن شرکت های انبوه ساز به تعهداتشان نسبت به مسائل رفاهی شهروندان، مهمترین اولویت های منطقه 22 می باشد.
 ٠٩:٢١ - سه شنبه ١٨ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در مراسم افتتاح همزمان ۳پروژه سازمان مدیریت پسماند:
توافق با وزارت کشاورزی برای بهره‌برداری از منابع طبیعی 4 منطقه / انتخاب مشاور جامع فضای سبز
رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از توافق با وزارت کشاورزی برای بهره‌برداری از منابع طبیعی ۴ منطقه تهران خبر داد.
 ١٥:١١ - دوشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حناچی در پاسخ به تذکر حبیب‌زاده خبرداد؛
ابلاغ بخشنامه نظارت کامل بر رعایت تعرفه‌های مصوب پارکینگ‌های عمومی به مناطق ۲۲ گانه/ تدوین دستورالعمل رسیدگی به تخلفات در پارکینگ‌ها
شهردار تهران از ابلاغ بخشنامه نظارت کامل بر رعایت تعرفه‌های تصویب شده برای پارکینگ‌های عمومی به مناطق ۲۲ گانه خبرداد.
 ١٥:٠١ - دوشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی در مراسم گرامیداشت سالگرد شهدای 17 شهریور بیان داشت؛
سرمایه خون شهدا ی 17 شهریور قابل مصادره جناحی و سیاسی نیست
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: پس از 42 سال، سرمایه خون شهدای 17 شهریور و سایر شهدا و ایثارگران انقلاب و دفاع مقدس در دست ماست و این سرمایه متعلق به گروه یا سلیقه خاص فرهنگی یا سیاسی نیست، مبادا این سرمایه را برای اهداف کوتاه مدت منافع زودگذر جناحی و انتخاباتی مصادره کنیم.
 ١٠:٥٣ - دوشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی در جمع خبرنگان و در واکنش به نامه احمد توکلی؛
اطلاعات برای کسانی که به صورت حضوری مراجعه کنند، موجود است
رئیس شورای اسلامی شهر تهران نسبت به نامه احمد توکلی درباره معرفی افرادی که املاکی از شهرداری تهران را در اختیار گرفته‌اند ، گفت: اطلاعات برای کسانی که به صورت حضوری مراجعه کنند، موجود است، می‌توانند به شهرداری مراجعه کنند و ما به ایشان به صورت خصوصی اجازه می‌دهیم تا لیست افرادی که املاکی را در اختیار گرفتند، ببینند.
 ٢٠:٣٢ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجدجامعي در جلسه شوراي شهر تهران اظهار داشت
والدين از سرويس‌هاي بهداشتي و فضاهاي جمعي در مدارس نگرانند
احمد مسجد جامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به حضور خود در مراسم آغاز سال تحصيلي اظهار داشت: خانواده های تهرانی به شدت نگران بودند. این نگرانی بیشتر از بابت وضعیت سرویس های بهداشتی و فضاهای جمعی و تنقلات بچه ها در مدارس بود. وضعیتی که در نگاه نخست کمتر به چشم می آید، و ما كمتر آن ‌را مي‌بينيم، ولی بسیار مهم است.
 ١٦:٢٦ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجدجامعي در دویست و سی و چهارمین جلسه شورا:
كاركنان مديريت شهري هم نیازمند خانه و باشگاه هستند
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: روح طرح «نحوه اصلاح رويه فعاليت‌هاي خدمات شهري براي كاهش تلفات نيروي انساني» این است که ما به پرسنل زیرمجموعه شهرداری توجه لازم را داشته باشیم.
 ١٥:٤٥ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در صحن شورا صورت گرفت؛
ترکیب اعضای کمیسیون‎های تخصصی شورای شهر بدون تغییر ماند
ترکیب اعضای کمیسیون های تخصصی و ششگانه شورای اسلامی شهر تهران بدون هیچ پیشنهادی از سوی اعضا برای جابجایی، بدون تغییر باقی ماند.
 ١٤:١٩ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
با دفاع مجید فراهانی صورت گرفت
تصویب کلیات نظام نامه انتخاب، ارزيابي و نظارت بر عملكرد ذيحساب و قائم ‌مقامان ذيحساب شهرداري
کلیات نظام‌نامه انتخاب، ارزيابي و نظارت بر عملكرد ذيحساب و قائم‌مقامان ذيحساب شهرداري تهران با دفاع رئیس کمیته بودجه و تظارت مالی شورای شهر تهران به تصویب رسید.
 ١٣:٥٢ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
به درخواست بهاره آروین در دویست و سی و چهارمین جلسه شورا
یک فوریت طرح هوشمندسازی یارانه های شهرداری تهران تصویب شد
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه یارانه‌های شهرداری لزوما به دست اقشار هدف نمی‌رسند، و این منجر به هدر رفت منابع می‌شود، گفت: درصورتی که طرح هوشمندسازی یارانه‌های شهرداری تهران اجرایی شود، این مشکل تا حد زیادی برطرف خواهد شد.
 ١٣:٤٥ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید محمود میرلوحی در تشریح اقدامات شورای پنجم بیان داشت
امروز می توان گفت، شهر تهران دارای برنامه است
رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورا گفت: توسعه حمل و نقل عمومی ( مترو و اتوبوسرانی)، لغو مصوبه برج باغ‎ها، توجه به انتظارات محله‎ها و تخصیص بیش از دو هزار میلیارد تومان به پروژه‎های کوچک مقیاس محله‎ای، عملیاتی شدن شفافیت، ایجاد سازمان شیشه‎ای، جامعیت و پویایی در مقررات مربوط به تعارض منافع، انتشار اطلاعات صدور پروانه و حقوق و استخدام‎ها، حاکمیت قانون، افزایش سهم منابع پایدار در بودجه و تلاش در جهت حفظ دارایی‎ها و ایجاد ارزش افزوده، موضوعاتی هستند که در سرلوحه اقدامات شورای پنجم قرار داشته و مرتبا تکرار شد تا به مرحله اجرا برسد.
 ١٣:٤٢ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 صفحه بعدی >>

اخبار مرتبط