رسولی رئیس شورای شهرستان اعلام کرد:
تلاش برای حل مشکلات بخش های سه گانه شورای شهرستان
رئیس شورای شهرستان تاکید کرد: در سه سال گذشته تلاش شد با احصا مشکلات موجود در بخش های سه گانه نسبت به رفع آنها اقدام شود.
 ١٥:٣٤ - دوشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در جلسه فصلی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران عنوان شد:
شورایاری ها سرمایه های شهر هستند
اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر در جلسه فصلی با معاونت های فرهنگی و اجتماعی شهرداری های ۲۲ گانه تهران، به موضوع شورایاری ها ورود جدی کردند و آنها را سرمایه جدی برای شهر تهران دانستند که رای مردم را دارند.
 ١٤:٠٣ - دوشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد جواد حق شناس در جلسه تبادل نظر در خصوص نحوه برگزاری آیین اربعین؛
شهرداری برای دفاع از خود در مقابل با هجمه ها استراتژی ندارد
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به حواشی ایجاد شده برای شهرداری تهران در سیاهپوش کردن شهر گفت: شهرداری برای دفاع از خود در مقابل با این هجمه ها استراتژی ندارد.
 ١٠:٣٨ - دوشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا نژاد بهرام در برنامه تهران بیست و در خصوص ساخت و ساز مراکز تجاری بزرگ :
در دوره جدید مدیریت شهری بهره برداری از مال ها منوط به رعایت پیوست های سه گانه است/ رویکرد شورای پنجم انسان محوری است نه توسعه تنها برای کسب درآمد
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران گفت: در گذشته مدیریت شهری تنها حرکت به سمت توسعه فارغ از اینکه این توسعه پایدار است یا نه، حرکت کرده و تنها به فکر درآمد بوده عبارتی شهرفروشی و تراکم فروشی می کرده، اما اینها رویکرد شورای پنجم نیست چرا که مفهوم انسان محوری برای ما اهمیت داشته است.
 ١٠:١٢ - دوشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجد جامعی در دویست و سی و هفتمین جلسه شورا:
دسترسی به اطلاعات آثار میراثی و معماری ارزشمند آسان شود
عضو شورای شهر تهران با بیان این موضوع که مساله امروز دسترسی آسان به اطلاعات و طبقه بندی آن ها است، و در سطح جهانی نیز شاهد این کارها هستیم، اظهار داشت: برای پدیده های طبیعی و طبیعت، مثلا سه تصویر قرار می دهند، برای آثار تاریخی تا نه تصویر قرار می دهند، و برای اطلاعات بیشتر از این، تعرفه تعیین می کنند. یعنی کسانی که اطلاعات بیشتر بخواهند، باید هزینه ای پرداخت کنند، تا بتوانند اطلاعات بیشتری در اختیار داشته باشند.
 ١٧:٢٦ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در صحن شورا صورت گرفت
رای موافق اعضا به بررسی مستمر پرونده‌های باغات
اعضای شورای اسلامی شهر تهران به اختصاص جلسات سه‌شنبه هایی که تعطیل بود، به بررسی پرونده باغات رای موافق دادند.
 ١٧:١٥ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجدجامعی بااشاره به فقدان مرکزی برای تهران پژوهان:
تهران خانه ندارد
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت:امسال سال آخر این دوره مدیریت شهری است و چند بار هم راجع به آن صحبت کردیم. امیدوارم ساخت و افتتاح خانه تهران را حتما در برنامه های هفته تهران بگنجانیم.
 ١٧:٠٨ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا صدراعظم نوری:
پرونده باغات برای جلوگیری از فساد، سریعتر بررسی شود
رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران پیشنهاد داد. برای جلوگیری از ایجاد فساد احتمالی، هرچه سریعتر پرونده باغات در صحن مورد بررسی قرار گیرد.
 ١٦:٤٦ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
علی اعطا در دویست و سی و هفتمین جلسه شورا خواستار شد
ضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده باغات در شورای شهر تهران
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده باغات تاکید کرد.
 ١٦:٤٤ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
آروین در صحن علنی شورا تاکید کرد
شورای شهر با این حجم بالای کار، نباید وقت خود را به پرونده‌های باغات اختصاص دهد
عضو شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم اصلاح فرایند رسیدگی به پرونده‌های باغات، تصریح کرد: این درست نیست که شورای شهر پایتخت با این حجم بالای کار، وقت جلسات خود را به پرونده‌های باغات اختصاص دهد.
 ١٦:٤٢ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی در جمع خبرنگاران:
شیوع ویروس کرونا، حمل و نقل عمومی را تضعیف کرده است
رییس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص برگزاری آزمون استخدامی دستیاران ارشد مدیران شهری، گفت: در قانون برنامه سوم شهرداری تهران آمده است، شهرداری باید سالانه شش درصد از نیروهای خود را کاهش دهد. و در عین حال می‎تواند نیروی جدید هم بگیرد. ولی برآیند این رفتن و آمدن نیروها باید چنین باشد که کاهش سالانه نیرو به کمتر از چهار درصد برسد. شهرداری در این زمینه موفق عمل کرده است. آنچنان که پرسنل شهرداری در شورای سوم حدود 70 هزار نفر بود. و حال به کمتر از 62 هزار تن رسیده است.
 ١٦:٣١ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در صحن شورا صورت گرفت:
تصویب الحاقیه مصوبه ساماندهی و توسعه تاسیسات گردشگری در شهر تهران
اعضای شورای اسلانی شهر تهران طرح الحاق عنوان عوارض افزایش ارزش قانونی ناشی از اجرای طرح‌های توسعه شهری در بند(د) مصوبه《ساماندهی و توسعه تاسیسات گردشگری در شهر تهران》به تصویب رساندند.
 ١٥:٤٥ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
با پیشنهاد بهاره آروین تصویب شد
ایجاد محتوای چندرسانه‌ای قابل استفاده برای توان یابان درجهت آشنایی با میراث فرهنگی و طبیعی
بهاره آروین در پی پیشنهاد برخی اعضای شورای شهر تهران مبنی بر ایجاد رمزینه کد برای معرفی میراث فرهنگی و طبیعی شهر تاکید کرد: حال که قرار است چنین هزینه‌ای کنیم، بهتر است از رمزینه کد به عنوان ابزاری برای ایجاد محتوای چندرسانه‌ای قابل استفاده برای توان یابان استفاده کنیم.
 ١٤:٣٨ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در صحن شورا صورت گرفت
الزام شهرداری تهران به تهیه رمزینه پاسخ سریع برای آثار معماری ارزشمند
اعضای شورای اسلامی شهر تهران کلیات طرح « الزام شهرداري تهران به تهيه رمزينه پاسخ سريع ( Q.R.Code ) براي آثار معماري ارزشمند معاصر، بافت و بناهاي تاريخي و گردشگري و مكان رويدادهاي شهر تهران» را با ۱۴ رای تصویب کردند.
 ١٤:٣٣ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
ناهید خداکرمی در صحن شورا :
ساخت سمن سرا در مناطق مغایر با قانون است
رییس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: : مناطق حق ندارند مکانی را بدون اجازه شورا، برای هر چیزی اختصاص دهند. و قبل از آن باید از شورا کسب تکلیف کنند. ساخت سمن سرا در مناطق مغایر با قانون است.
 ١٣:٥٣ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد علیخانی در دفاع از کارکنان خدوم شهرداری :
همکاری نیروهای خبره و با سابقه شهرداری تهران با شورای شهر مسئولانه تر بوده است
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: در این چندین و چند سال شاهد بوده ام که مجموعه پرافتخار شهرداری تهران ، مدیرانی را در سطح ملی و بر اساس شایسته سالاری تربیت کرده و این نیروها برای کشور منشاء اثر و خدمت بوده اند. لذا شخصاً معتقدم همکاری نیروهای خبره و با سابقه شهرداری تهران با شورای شهر، نسبت به برخی تازه به دوران رسیده ها، خیلی بهتر و مسئولانه تر بوده ، هست و خواهد بود.
 ١٣:٥٠ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
رسولی در تذکری از شهردار و معاون وی خواست
اصلاح ساختار سازمانی شهرداری را در اسرع وقت ارسال کنند
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: از آقای شهردار و معاون ایشان موکدا انتظار دارم، در اسرع وقت نسبت به ارسال اصلاح ساختار سازمانی شهرداری اقدام کند، این وقت‎کشی‎ دون شان شما و قابل قبول نیست.
 ١٣:٠٤ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت نظری در صحن شورا:
تردد موتور سیکلت در پارک ها سلامت روانی و امنیت شهروندان را مختل کرده است
رییس کمیته مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه تردد موتور سیکلت ها در پارک ها به معضلی تبدیل شده، که مربوط به دو یا چند بوستان نیست. و این در حالی است که خود نگهبانان و متصدیان بوستان ها نیز از موتور سیکلت برای تردد در بوستان ها و استفاده می کنند. لذا از سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران می‌خواهم، که ضمن اتخاذ تدابیر سخت‌گیرانه ‌تر برای ورود و تردد موتورسیکلت در پارک‌ها ترتیبی اتخاذ شود، که متصدیان و نگهبانان برای تردد در پارک‌ها از موتورسیکلت استفاده نکنند.
 ١٢:٥٨ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
دعوت محمد جواد حق شناس از اعضای شورا و مدیران شهری
به پویش جمع آوری ته سیگار بپیوندید
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر گفت: در مهمترین خیابان تهران (ولیعصر) و در مهمترین جای این خیابان، بوستان ملت در 200 متر، 20 کیلو ته سیگار جمع شد. لذا با توجه به اینکه ته سیگار یک ماده مضر برای محیط زیست است، از اعضای شورا و مدیران شهری می خواهم به پویش جمع آوری ته سیگار بپیوندند.
 ١٢:٠٢ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر شهربانو امانی به شهردار تهران
مدیران و شهرداران مناطق را درمورد مصرف بهینه آب آموزش بدهید
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: از شهردار محترم تهران انتظار می‌رود، پیش از هر چیز نسبت به آموزش مدیران، شهرداران مناطق و معاونان در موضوع اهمیت مصرف بهینه آب، به ویژه در بوستان ها اقدام نمایند. زیرا تا زمانی که موضوع آب اهمیتی برای بدنه شهرداری نداشته باشد، انتظاری از شهروندان نیز نمی‌توان داشت.
 ١١:٥٧ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد جواد حق شناس طی تذکری به شهرداری تهران خواستار شد :
لزوم ساماندهی وضعیت املاک شهرداری و گزارش آن به مردم
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: با وجود گذشت سه سال از عمر شورای شهر پنجم تقریبا هیچ تغییری در وضعیت نا به سامان املاک تهران صورت نگرفته و ظاهراً بخش قابل توجهی از املاک شهرداری بعضاً چندین سال و کماکان در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی غیر سازمانی شهرداری است و حتی برخی از املاک شهرداری ناشناخته بوده و بعضاً هم به دلایل مختلف در فهرست املاک وارد نشده است. گویا شهامت ، عزم و اراده و توانایی لازم برای به سرانجام رساندن این موضوع در شهرداری وجود ندارد.
 ١١:٥٤ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا صدراعظم نوری در تذکری به شهرداری تهران ؛
بی توجهی به جذب تحصیلکرده های رشته محیط زیست در آزمون استخدام دستیار مدیران شهری جای انتقاد دارد
رییس کمیسیون سلامت،محیط ‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: شهرداری تهران در آزمون استخدام دستیار مدیران شهری به جذب تحصیل‌ کرده‌های رشته محیط‌زیست بی‌توجهی کرده است.
 ١١:٥٠ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مرتضی الویری در تذکری به شهرداری تهران خواستار شد:
لزوم تسریع در ارائه تضامین لازم برای عملیاتی شدن اوراق مالی اسلامی
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: با وجود اینکه 1500 میلیارد تومان از مجموع 3 هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی محقق شده اما عدم ارایه تضامین لازم از سوی شهرداری تهران باعث شده این مبلغ عملیاتی نشود آن هم در شرایطی که نوسازی و تامین تجهیزات ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران باید به فوریت انجام شود.
 ١٠:٥٥ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر زهرا نژاد بهرام به شهردار تهران:
پس از 13 ماه از آتش سوزی میدان حسن آباد، هنوز اقدامی برای مرمت صورت نگرفته است
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: پس از 13 ماه از آتش سوزی میدان حسن آباد، هنوز اقدامی در راستای بازسازی و مرمت این میدان صورت نگرفته است.
 ١٠:٥٣ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی در دویست و سی و هفتمین جلسه شورا:
شعار خروج ایران از برجام توسط افراطیون داخلی، امداد غیبی برای ترامپ در انتخابات آمریکا است
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: دفاع مقدس یک رفتار عقلانی، فداکارانه و مبتنی بر واقعگرایی آرمانگرایانه بود. و امروز نیز مشی رهبرانقلاب در مقاومت هوشمندانه و عقلایی، راهبرد ملت ایران در مواجه با یکجانبه گرایی "ترامپ" است. و در این تقابل به همان اندازه که تسلیم و وادادگی، علیه منافع ملی است. ماجرا جویی و تندروی برخی افراطیون داخلی با شعار خروج ایران از برجام، برای ترامپ می تواند بعنوان یک امداد غیبی در انتخابات پیش رو، جهت جلوگیری از شکست محسوب گردد.
 ١٠:٥١ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حسینی میلانی در نود و پنجمین جلسه کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورا:
در مواقع بحرانی، از شورایاری ها برای مدیریت اوضاع می توان استفاده کرد
رییس کمیته محیط زیست شورای شهر گفت: شورایاری‌ها ظرفیت اجتماعی هستند که در مواقع بحرانی می ‌توان از توان و نیروی آنها در مدیریت اوضاع و همچنین پیشگیری از وقوع بحران استفاده کرد.
 ١٩:٢٣ - شنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجد جامعی در نشست هماهنگی برگزاری هفته تهران تاکید کرد
رنگ و بوی حسینی هفته تهران، همزمان با ایام اربعین
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تقارن ایام اربعین با هفته بزرگداشت تهران، بر لزوم تطابق برنامه های اجرایی با ایام اربعین امام حسین (ع) و اجرای این برنامه ها با رنگ و بوی حسینی تاکید کرد.
 ١٣:٢١ - شنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در دویست و سی و هفتمین جلسه شورا صورت می‌گیرد:
بررسی لایحه «سند راهبردی توسعه منابع انسانی شهرداری تهران»
اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و سی و هفتمین جلسه شورا بررسی لایحه «سند راهبردی توسعه منابع انسانی شهرداری تهران» را در دستور خواهند داشت.
 ٠٩:٢٥ - شنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد سالاری؛
"میز خیرین و فضاهای آموزشی شهر تهران" به زودی در شورای شهر تهران تشکیل می شود
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران از تشکیل "میز خیرین و فضاهای آموزشی شهر تهران" در شورای شهر تهران خبر داد.
 ١٧:٢٣ - چهارشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به تذکر مجید فراهانی مطرح کرد:
تولید یک میلیون واحد مسکونی برای تامین مسکن اقشار آسیب پذیر
محمود محمودزاده در واکنش به تذکر عضو شورای شهر تهران از تولید یک میلیون واحد مسکونی برای تامین مسکن اقشار آسیب پذیر خبر داد.
 ١٩:٥٩ - سه شنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 صفحه بعدی >>

اخبار مرتبط