با پیشنهاد کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر
ساختمان های بزرگ مقیاس ملزم به انجام مطالعات عارضه سنجی ترافیکی برای دریافت پروانه شدند/عارضه سنجی ترافیکی برای مال ها و مگامال ها الزامی شد
با رای اعضای شورای شهر تهران، شهرداری ملزم به استفاده از نتایج مطالعات عارضه سنجی ترافیک قبل از صدور پروانه برای ساختمان های با نرخ سفرسازی بالا شد.
 ١٢:٤٧ - يکشنبه ١٣ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
انتقاد صریح رسولی به معاون شهردار نسبت به عدم وصول ۱۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت مترو :
با مدیریت نشسته نمی‌توان تهران را مدیریت کرد
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران تاکید کرد: شرایط کشور بحرانی است و نمی‌توان با مدیریت نشسته و جلسه‌ی کاری از پیش برد، باید با جدیت تمام برای وصول ۱۵۰۰میلیاردتومان اوراق مشارکت توسعه مترو تلاش کرد.
 ١٢:٤٥ - يکشنبه ١٣ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
شورای شهر تهران تصویب کرد
مجوز افزایش انتشار اوراق مالی برای توسعه حمل و نقلی عمومی تا سقف چهار هزارمیلیارد تومان
اعضای شورای شهر تهران به منظور حمایت همه جانبه از توسعه و تجهیز حمل ونقل عمومی، به ویژه در شرایط کنونی با اصلاح بودجه مصوب شهرداری، با افزایش انتشار اوراق مالی برای توسعه حمل و نقلی عمومی، از سه هزار میلیارد تومان به چهار هزارمیلیارد تومان موافقت کردند.
 ١٢:٤١ - يکشنبه ١٣ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در جریان بررسی فوریت افزایش نرخ بلیت مترو و اتوبوس مطرح شد:
هزینه‌های مازاد حمل و نقل را مردم نباید پرداخت کنند
اعضای شورای شهر تهران در جریان بررسی یک فوریت لایحه مربوط به افزایش قیمت بلیت مترو تاکید کردند، هزینه های مازاد حمل ونقل عمومی را مردم نباید پرداخت کنند.
 ١٢:٢٦ - يکشنبه ١٣ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید محمود میر لوحی در رابطه با بخشنامه استانداری در مورد کرونا :
شرایط بحرانی است
رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه امروز شرایط بحرانی ناشی از شیوع ویروس کرونا، به مانند فروردین ماه سال جاری شده، و تعداد فوتی ها به سطح آن زمان رسیده است. و لذا باید صدا و سیما و بخش های تبلیغی و آموزشی به مانند آن ایام عمل کنند، تا از تردد شهروندان در سطح شهر هر چه بیشتر کاسته شود.
 ١١:٢٥ - يکشنبه ١٣ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
ناهید خداکرمی، رییس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران:
آیا با تعطیلی یک هفته‌ای تهران، می‌توانیم اپیدمی را مهار کنیم؟
رییس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر وضعیت قرمز است که هست. و ما دیروز شاهد مرگ 136 تن در تهران بودیم، به جای یک هفته باید حداقل دو هفته تهران تعطیل کنیم. سوالی که مطرح است این است که آیا با تعطیلی یک هفته‌ای تهران، می‌توانیم اپیدمی را مهار کنیم؟ پاسخ خیر است.
 ١١:٠٦ - يکشنبه ١٣ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد جواد حق شناس در نطق پیش از دستور:
روزی بنام تهران، بدون همكارى مردم و حاکمیت و قوای سه گانه توفيقى نخواهد داشت
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: تهران، پایتخت ایران است. گرامی داشت روزی بنام تهران بدون توجه و همكارى مردم و حاکمیت و قوای سه گانه لطفی نداشته، و توفيقى به همراه نخواهد داشت.
 ١٠:٠٤ - يکشنبه ١٣ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی در دویست و چهلمین جلسه شورا و با اشاره به فرا رسیدن روز تهران:
مشکلات تهران، ناشی از تصمیمات نادرست در پنج دهه اخیر است/ در هفته تهران 50 پروژه کوچک مقیاس محله ای افتتاح می شود
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مشکلات امروزه تهران، ناشی از تصمیمات نادرست و عدم تصمیمات درست در پنج دهه اخیر است، که می توان با اصلاح رویه های مدیریتی و تصمیم گیری صحیح و اجرای درست تصمیمات، این روند را اصلاح کرد. و شهری مدرن، بی نظیر در منطقه و کم نظیر در جهان را از درون تهران بازآفرینی کرد.
 ٠٩:٤٢ - يکشنبه ١٣ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجد جامعی در برنامه تهران 20 اعلام کرد:
افتتاح 50 پروژه کوچک مقیاس در هفته تهران
احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران در آغاز هفته تهران به عنوان یک رویداد فرهنگی، ضمن حضور در برنامه تهران 20 از افتتاح 50 پروژه کوچک مقیاس در طول این هفته خبر داد و گفت: برای کلانشهر تهران بیش از هزار پروژه کوچک به ارزش دو تا سه هزار میلیارد تومان با توجه به اولویت‌های تعیین شده از سوی مردم تعریف شده است.
 ٠٨:٠٨ - يکشنبه ١٣ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در دویست و چهلمین جلسه شورا صورت می‌گیرد:
الزام شهرداری تهران به استفاده از نتایج مطالعات ترافیک قبل از صدور پروانه برای ساختمان های بزرگ مقیاس
اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و چهلمین جلسه شورا بررسی طرح الزام شهرداری تهران به استفاده از نتایج مطالعات ترافیک قبل از صدور پروانه برای ساختمان های بزرگ مقیاس را در دستور خواهند داشت.
 ١٠:٥٠ - شنبه ١٢ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت نظری در مراسم گردشگری پاک:
مناسب‌سازی معابر برای تردد دوچرخه، درخواست شهروندان از مدیریت شهری است
رییس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران از درخواست بیش از ۱۰۰شهروند حاضر در همایش گردشگری پاک، برای فراهم‌سازی زیرساخت‌های تردد با دوچرخه در پایتخت خبر داد.
 ١٦:١٠ - جمعه ١١ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در آستانه هفته تهران با حضور اعضای شورای شهر انجام شد
افتتاح نخستین مرکز توسعه و تسهیل کسب و کار و کارآفرینی اجتماعی در منطقه۹
با حضور اعضای شورای شهر و مدیران شهری نخستین مرکز توسعه و تسهیل کار و کارآفرینی اجتماعی در مرکز آموزش های شهید حیدری به بهره برداری رسید.
 ١٩:٤٢ - چهارشنبه ٩ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سالاری خبر داد
شناسایی 32 هزار ساختمان ناایمن در شهر تهران
محمد سالاری با اعلام خبر رونمایی از "سامانه برخط پایش ایمنی ساختمان های موجود شهر تهران در برابر خطر آتش سوزی" گفت: نهضت ایمن سازی ساختمان های ناایمن با دغدغه سازی عمومی به سرانجام می رسد. تاکنون سازمان آتش نشانی 32 هزار ساختمان ناایمن را در چند سطح ساختمان های بسیار پرخطر، ساختمان های پرخطر، ساختمان های میان خطر و ساختمان های کم خطر شهر تهران را شناسایی کرده است.
 ١٥:٠٤ - سه شنبه ٨ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی در مراسم گرامیداشت روز آتش نشان:
آتش نشانان مدافعین ایمنی جامعه هستند
رییس شورای اسلامی شهر تهران ضمن تقدیر از همکاران آتش نشان در مدیریت شهری گفت: ما هفته دفاع مقدس را پشت سرگذاشتیم. و باید توجه کنیم که دفاع فقط مختص نظامیان نیست. نظامیان مدافعین امنیت جامعه هستند. و پزشکان و پرستاران مدافعین سلامت، محیط بانان مدافعین محیط زیست و آتش نشانان مدافعین ایمنی جامعه، لذا باید ارزش زحمات وخطراتی که همه این عزیزان برای صیانت از هموطنان خود به جان می خرند، تبیین و مورد تقدیر واقع گردد.
 ١٣:٤٠ - سه شنبه ٨ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حسن خلیل آبادی پس از احضار به دادگاه:
بهره برداری از معادن باید متوقف شود
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، گفت: کارخانه سیمان نباید در شهر باشد و بر اساس مفاد برنامه پنج ساله سوم شهر تهران، باید بهره‎برداری از کوه را متوقف کند.
 ١٧:٥٩ - دوشنبه ٧ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
از سوی سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران اعلام شد
تشریح برنامه‌های شورای شهر برای هفته تهران
حجت نظری، سخنگوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، با بیان اینکه رویکرد امسال در هفته تهران توجه به تمام اقشار جامعه و شهروندان است، از اعلام برنامه های هفته تهران خبر داد.
 ١٢:١٣ - دوشنبه ٧ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی در جمع خبرنگاران:
متاسفانه کرونا برای مردم عادی شده است
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت، متاسفانه موضوع کرونا مقداری برای مردم عادی شده است. و به نظر می‌رسد که همه جا یک رکودی در پروتکل های بهداشتی ایجاد شده. و این باعث شده است که آمار کرونا صعودی شده است. وی همچنین گفت، 2 هزار و پانصد پروانه ساختمانی در پنج ماهه نخست سال جاری ارائه شد. یعنی امروز دچار رکود به دلیل کاهش صرفه اقتصادی و گران شدن زمین در تهران هستیم که مردم امکان خرید ندارند.
 ١٩:١٧ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجدجامعی در جلسه شورای شهر تهران:
ستاد تحکیم بنیاد خانواده در این سه سال چه کرده است؟
عضو شورای شهر تهران با بیان این که در دوره قبل خانم الهه راستگو، نماینده شورای شهر در این ستاد بودند، و حالا آقای حسن خلیل آبادی به جای ایشان معرفی می شوند، یادآور شد: من این پرسش جدی را دارم که چرا در طول این سه سال جلسات ستاد تشکیل نشده، و اگر تشکیل شده، چرا گزارشی از آن ارائه نشده است. و اینک بعد از این همه مدت و در پایان دوره، یادمان افتاده که اعضای آن را بخواهیم معرفی کنیم.
 ١٧:٣٤ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجدجامعی در خصوص گزارش حساب درآمد هزینه 5 ماهه شهرداری تهران :
معجزه نمی توانیم بکنیم
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به زمان اندک باقیمانده، به جای کارهای بزرگ و چشمگیر، اولویت را باید به تاسیسات محله ای بدهیم، و به دیدگاه کوچک زیباست، باور داشته باشیم. در شرایطی که ما کمبود اعتبارات داریم، بجای بحث های متفرقه، ببینیم اولویت ما در مترو و شهرداری چیست.
 ١٧:٣٠ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
پیشنهاد احمد مسجدجامعی در صحن شورا:
موزه آتش نشان ساخته شود
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به فرارسیدن روز آتش نشانی و نیز تذکر چندی پیش یکی از اعضای محترم درباره میدان حسن آباد، باید بگویم میدان حسن آباد درست در همسایگی مرکز آتش نشانی قرار دارد، که این مرکز از قدمت زیادی هم برخوردار است، باید بگویم این پایگاه زمینه تبدیل شدن به یک موزه را دارد. این پایگاه نقش موثری در جنگ و حادثه پلاسکو داشته، و علاوه بر این ها سوابق زیادی دارد. اما این سوابق پراکنده است و جایی جمع نشده است. اگر هم به شکل کالبدی درنیاید، به جایی نمی رسد.
 ١٧:٢٣ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید حسن رسولی در صحن شورا:
باید شهر را به گونه‎ای مدیریت کنیم، که پاسخگوی خدا و خلق خدا باشیم
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه بیان داشت: باید تا پایان دوره در شرایط کاملا بحرانی، با انسجام کامل و با هر مکافاتی شهر را به گونه‎ای اداره کنیم که پاسخگوی خدا و خلق خدا باشیم.
 ١٧:١٢ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در صحن شورا
با کلیات طرح «الزام شهرداری تهران به تاسیس موزه کودکان شهر تهران» موافقت شد
اعضای شورای اسلامی شهر تهران با کلیات طرح «الزام شهرداری تهران به تاسیس موزه کودکان شهر تهران» موافقت کردند و مقرر شد برای بررسی جزییات این طرح به کمیسیون فرهنگی و اجتماعی ارجاع شود.
 ١٧:٠٣ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد سالاری در دویست و سی و نهمین جلسه شورا:
شورای شهر با شهردار عهد اخوت نبسته است
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، ضمن تاييد رويكرد انسان محوري شهردار تهران و تقدیر از آرامش و تکریمی که در بدنه شهرداری، توسط آقای حناچی ایجاد شده است، از عملکرد شهرداری تهران در تحقق بودجه و برنامه سال 99 انتقاد کرد، و گفت: شهردار تهران باید بداند که موضوع تحقق برنامه اولویت محور، مطالبه جدی کلیت شورا است. و چنانچه به برنامه ریزی برای تحقق بودجه و عملیاتی شدن پروژه ها اقدام نکند، شورا با ایشان عهد اخوت نبسته و تغییر شهردار نیز محتمل است.
 ١٦:٤٩ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
علی اعطا در بررسی طرح «الزام شهرداری تهران به تاسیس موزه کودکان شهر تهران»:
با تورم موزه و موزه بازی دستگاه‌های مختلف مواجه هستیم
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در حال حاضر با تورم موزه و موزه بازی دستگاه‌های مختلف در تهران مواجه هستیم، گفت: شهرداری تهران به رونق برخی موزه‌های مرتبط با کودکان کمک کند.
 ١٦:٤٦ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
ناهید خدا کرمی در دویست و سی و نهمین جلسه شورا:
در موزه کودکان، کودک و خانواده با زندگی متنوع فرهنگی آشنا می شوند
رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران خاطر نشان ساخت: در موزه کودکان، کودک و خانواده با زندگی متنوع فرهنگی آشنا می شوند. و بعبارتی این موزه مکان ملاقات پر جنب و جوش را برای همه اقشار و شهروندان فراهم می کند.
 ١٦:٤٠ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی در خصوص تحقق درآمدهای شهرداری پیشنهاد داد
4 راهکار برای به ثمر رساندن بودجه مصوب تا انتهای سال
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با اشاره به وضعیت نامطلوب شهرداری در تحقق بودجه سال ۹۹، به ارائه پیشنهاد برای حل این مشکل پرداخت.
 ١٥:١٥ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا صدراعظم نوری در نطق پیش از دستور:
واحد "اچ اس ای" باید زیر نظر شخص شهردار قرار گیرد
رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم تشکیل واحدی مجزا به صورت یکپارچه و تخصصی برای مقوله سلامت، ایمنی و محیط زیست در شهرداری تهران گفت: واحد "اچ اس ای" * باید زیر نظر شخص شهردار قرار گیرد، تا کارایی و اثرگذاری لازم و کافی را در اجرایی شدن الزامات و ضوابط "اچ اس ای" داشته باشد.
 ١٥:١٠ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید حسن رسولی به استناد به گزارش ۵ماهه درآمد و هزینه شهرداری تهران :
کسب درآمدهای شهرداری‌ ۲۵ درصد کاهش یافته است/ تحقق بودجه شهرداری در مقایسه با عملکرد دولت از نقاط قوت است
خزانه دار شورای شهر تهران گفت: کسب درآمد در ۵ ماهه امسال، نسبت به مدت مشابه سال قبل، از ۸۵ درصد به ۶۰ درصد کاهش یافته است. کاهش ۲۵ درصدی به دلیل رکود پیش آمده در فضای کسب و کار، و افزایش ۳۸ درصدی بودجه مصوب پنج دوازدهم سال جاری نسبت به سال گذشته است.
 ١١:١٦ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت نظری در انتقاد از عادی سازی کرونا و بی‌توجهی به آن در سطح کشور و تهران:
ایجاد دو قطبی در متهم کردن گروهی از مردم نسبت به افزایش آمار کرونا، علاج کار نیست
رییس کمیته مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: خواسته من از صدا و سیما و دیگر رسانه‌ها توجه دادن بیشتر مردم به مساله کرونا، و در عین حال پرهیز از ایجاد دو قطبی در متهم کردن گروهی از مردم نسبت به افزایش آمار کروناست. اینکه ما بخواهیم صرفا انگشت اتهام شیوع کرونا را به سمت یک گروه از مردم گرفته، و بدون توجه به مسئولیت نهادهای ذی‌ربط، مدام در رسانه‌های رسمی به خصوص صدا و سیما به آن بپردازیم، نتیجه‌ای جز تشدید دو قطبی در جامعه ندارد.
 ١١:١٣ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی تاکید کرد
لزوم تخصیص نقدینگی به پروژه های توسعه محلی
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران به لزوم توجه به اجرای جزء" 4" بند "پ" تبصره 2 بودجه سال 1399 و تخصیص نقدینگی به پروژه های توسعه محلی تاکید کرد.
 ١٠:٤٥ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>

اخبار مرتبط