با حضور محسن هاشمی و مجید فراهانی؛
سامانه ذیحساب شهر راه اندازی شد
سامانه ذیحساب شهر با حضور محسن هاشمی؛ رئیس شورای شهر و مجید فراهانی؛ ناظر رئیس شورا درامور محاسبات و پایش عملکرد شورای اسلامی شهر تهران راه اندازی شد.
 ١٦:٣٣ - سه شنبه ١٨ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی در نشست خبری مطرح کرد؛
طرح تشکیل" دیوان محاسبات شهری تهران" به زودی در صحن شورا/ راه اندازی اپلیکیشن ذیحساب شهر و سامانه الکترونیکی کمیسیون ماده ۳۸
رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران از راه اندازی اپلیکیشن ذیحساب شهر،سامانه الکترونیکی کمیسیون ماده ۳۸ و انتشار کتاب چالش ها و مشکلات محلات از اقدامات پایش عملکرد خبر داد.
 ١٦:١١ - سه شنبه ١٨ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید ابراهیم امینی در جمع خبرنگاران:
دولت در شرایط کنونی باید توجه ویژه ای به حمل و نقل عمومی داشته باشد
نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: از آنجایی که شهروندان بیشترین استفاده را وسایل حمل و نقل عمومی به ویژه در شرایط کرونایی دارند، لذا با وجود همه مشکلات، دولت می بایست بیشترین توجه را به حمل و نقل عمومی به ویژه در کلان شهرها داشته باشد.
 ١٥:٠٠ - سه شنبه ١٨ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
پس از بررسی پیشنهادات اعضای شورا صورت گرفت:
19 رای موافق به کلیات لایحه ساماندهی گورستان‌های دولاب
بخش زیادی از زمان دویست و پنجاه و چهارمین جلسه شورای شهر به بررسی پیشنهادات اعضا درباره لایحه شهرداری تهران برای بازسازی گورستان‌های دولاب صرف شد. در این جلسه، تمام پیشنهادات اعضای شورا بررسی و پس از رای‌گیری درباره تک تک پیشنهادات، کلیات لایحه و پیشنهادات هم به رای گذاشته شد که با 19 رای موافق به تصویب رسید.
 ١٤:٥٧ - سه شنبه ١٨ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در جلسه شورا به تصویب رسید:
الزام شهرداری تهران به ارائه طرح تفضیلی ویژه منطقه ۱۲
اعضای شورا یک فوریت طرح الزام شهرداری تهران به ارائه طرح تفضیلی ویژه منطقه ۱۲ شهرداری تهران را بررسی نموده و با ۱۵ راس موافق به تصویب رساندند.
 ١٤:٣١ - سه شنبه ١٨ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد سالاری در دویست و پنجاه و چهارمین جلسه شورا:
حل مشکلات حوزه شهرسازی و معماری در اولویت مطالبات مردم از شهرداری تهران است / شورای عالی شهرسازی و معماری کشور بجای تمرکز گرایی به کمک مدیریت شهری تهران بیاید
محمد سالاری رییس کمیسیون شهر سازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران طی تذکراتی به شهرداری تهران از طولانی شدن اجرای تصمیمات اتخاذ شده در حوزه شهرسازی و معماری و عدم همکاری شورای عالی شهرسازی و معماری با مدیریت شهری تهران در برخی موارد انتقاد کرد.
 ١٣:٥٨ - سه شنبه ١٨ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا صدراعظم نوری در تذکری به شهرداری تهران :
ساختمان روزنامه اطلاعات باید دراسرع وقت تعیین تکلیف شود
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست وخدمات شهری شورای شهر تهران گفت: به شهرداری تهران تذکر می‌دهم تا با قید فوریت نسبت به تعیین تکلیف پروژه ساختمان روزنانه اطلاعات اقدام و ضمن ارائه گزارش به شورای شهر تهران از اتلاف منابع جلوگیری کند.
 ١٣:٥١ - سه شنبه ١٨ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت نظری :
هیات رییسه شورا درباره دستیاران اعضای شورا شفاف اعلام نظر کند
رییس کمیته مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در حالی که اداره کل اجرایی شورای اسلامی شهر تهران در نامه ای اعلام داشته شورای شهر نیازی به استفاده از ظرفیت دستیارانی که در آزمون دستیاری برگزیده شد‌ه‌اند ندارد ، اما هیات رییسه اگر مصوبه ای در این خصوص دارد باید شفاف اعلام کنند تا اعضا بدانند بر چه اساسی این تصمیم گرفته شده است.
 ١٣:٢٩ - سه شنبه ١٨ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
علی اعطا در دویست و پنجاه و چهارمین جلسه شورا:
مجلس موجب تضعیف میراث مردم سالاری دینی نشود/ جهت گیری در برخی اصلاحات در قانون شوراها تحدید آنهاست
سخنگوی‌ شورای اسلامی شهرتهران از برخی اقدامات مجلس شورای اسلامی برای تضعیف شورا ها گلایه کرد و گفت: میراث مردم سالاری دینی را خدشه دار نکنیم .
 ١٢:٠٥ - سه شنبه ١٨ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد علیخانی در تذکری به شهردار تهران مطرح کرد:
عدم اعتنای معاونت مالی به اجرای ماده سيزدهم مصوبه بسته محرك اقتصادي ناشي از گسترش كرونا / تنها 7 درصد عوارض پارکینگ محله به حساب سازمان حمل و نقل و ترافیک واریز شده
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به ماده 13 مصوبه بسته محرك در شرايط سخت اقتصادي و شرايط بحران ناشي از گسترش ویروس كرونا عوارض حاصل از كسر پاركينگ (پاركينگ محله) می بایست به حسابي مجزا به نام سازمان حمل و نقل و ترافيك واریز شود که متاسفانه با وجود پیگیری های مکرر این کمیسیون، معاونت مالی و اقتصاد شهری از اجرای کامل مفاد ماده سیزدهم این مصوبه خودداری و تنها درصد ناچیزی ( حدود 7 درصد) از عوارض وصولی را به حساب مجزای سازمان واریز نموده است.
 ١١:٣٩ - سه شنبه ١٨ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی طی تذکری مطرح کرد:
لزوم اجرای آئین نامه پیشگیری و مبارزه با رشوه و تشویق گزارش دهندگان
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران بر لزوم« اجرایی کردن بند "د" ماده 2 آئین نامه پیشگیری و مبارزه با رشوه و تشویق اشخاصی که تخلفات را گزارش می کنند»، تاکید کرد.
 ١٠:٥٨ - سه شنبه ١٨ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد جواد حق شناس در نطق پیش از دستور :
حال فرهنگ و هنر و اهالى آن خوب نيست
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: فرهنگ و هنر برای انسجام اجتماعی و هویت کشور اهمیت و ضرورت دارد.در شرایطی که جوامع درگیر بحران های روحی و روانی فردی و جمعی هستند، این فرهنگ و هنر است که می تواند باعث انسجام اجتماعی و همدردی و همدلی اقشار گوناگون شود و روح و خرد جمعی را در مقابله با بحران ها بسیج نماید.
 ١٠:٣٦ - سه شنبه ١٨ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی در جمع خبرنگاران:
از شورای عالی استان‎ها گلایه‌ دارم / جلساتی با شورای نگهبان خواهیم داشت
رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه از شورای عالی استان‎ها گلایه‌ دارم و تعجب می‌کنم که به موضوع لایحه ارزش افزوده و کاهش اختیارات شوراها ورود نکرده است، گفت: فکر می‎کنم لازم است در این باره جلساتی را با شورای نگهبان برقرار کنیم و مجلس هم پافشاری کند. اگر مجلس پافشاری کند، موضوع به مجلس تشخیص مصلحت نظام می‌رود.
 ١٦:٢٧ - يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد علیخانی :
خواستار آمادگی حداکثری شهرداری برای آغاز بارش های زود هنگام شد
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورایاسلامی شهر تهران گفت: در راستای جلب رضایت شهروندان تهرانی و حفظ ایمنی و سلامت ایشان می بایست سازو کار لازم در جهت تقویت ناوگان برف روبی در راستای پیشگیری از یخ زدگی معابر و پیشگیری از بروز هر اختلال در آمد و شد ها پیش بینی شود.
 ١٦:١٢ - يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
با انتشار بیانه ای صورت گرفت:
اعتراض اعضای شورای تهران به کاهش اختیارات نهاد شوراها در وضع عوارض شهری و مفاد قانون مالیات بر ارزش افزوده
اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و پنجاه و سومین جلسه خود طی بیانیه ای به کاهش اختیارات نهاد شوراهای شهر کشور در وضع عوارض شهری به موجب ماده 53 و سایر مفاد قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 9/9/99 مصوب مجلس شورای اسلامی اعتراض کردند.
 ١٥:٥٩ - يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در دویست و پنجاه و سومین جلسه شورا:
طرح اصلاح آیین‎ نامه نامگذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران تصویب شد
اعضای شورا، اصلاحیه آیین‎نامه نامگذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران را با 17 رای موافق به تصویب رساندند.
 ١٥:٢٠ - يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مرتضی الویری در نطق پیش از دستور و با اشاره به مصوبه اخیر مجلس :
این کار نه تنها جایگاه شورا را متزلزل می‌کند بلکه سیستم و نظام تقنینی کشور را زیر سؤال می‌برد
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: من خاضعانه از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شورای محترم نگهبان می‌خواهم پایداری قوانینی که خود تصویب نموده‌اند و بارها در اصلاحات بعدی بر آن صحه گذاشته‌اند سست ننماید. این کار نه تنها جایگاه شورا را متزلزل می‌کند بلکه سیستم و نظام تقنینی کشور را زیر سؤال می‌برد.
 ١٥:١٤ - يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجدجامعی عنوان کرد :
دولاب، گورستان جنگ است نه صلح/ الگوهای تاریخی و زیباشناسی را برای ساماندهی گورستان ها در نظر بگیریم
عضو شورای شهر تهران با بیان 14 بازدیدهایی از گورستان دولاب داشته است ، یادآوری کرد: آن چه در این گورستان هست سابقه و پشتوانه تاریخی دارد. ما نباید تاریخ را تحریف کنیم. گفته شده نام این جا را میدان صلح بگذاریم در حالی که این محل هیچ مناسبتی با این نام ندارد و نمی توان نامش را صلح جهانی بگذاریم.
 ١٤:٣٨ - يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
با رای اعضای شورای شهر تهران:
کلیات لایحه ساماندهی گورستان‌های دولاب تصویب شد
در دویست و پنجاه و سومین جلسه شورا، کلیات لایحه شهرداری برای ساماندهی گورستان‌های تاریخی منطقه 14 رای آورد. بررسی پیشنهادات رسیده درباره این لایحه نیز به جلسه آتی شورا موکول شد.
 ١٤:٠٠ - يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در دویست و پنجاه و سومین جلسه شورا صورت گرفت:
رای به ابقاء اعضای شعب ده گانه کمیسیون ماده صد
اعضای شورای اسلامی شهر تهران با 19رای موافق تمدید عضویت ده نفر از اعضای شورا را در شعب ده‎گانه کمیسیون ماده 100 قانون شهرداری‎ها تا پایان دوره پنجم به تصویب رساندند.
 ١٣:٤٧ - يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا نژاد بهرام با اشاره به مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در راستای کاهش اختیارات شوراها:
پارلمان های شهری جدای از هویت مجلس نیستند/ این تصمیم تصویری جز شکاف میان نهادهای انتخابی را ندارد
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: تصمیم مجلس شورای اسلامی مبنی بر کاهش اختیارات شوراها یاد آور این مهم است که مجلس از این اصل غافل شده که او درکنار نهادهای مردمی است و پارلمان های شهری جدای از هویت او نیستند و حذف تدریجی آنها از واگذاری اختیارات تصویری جز شکاف میان نهادهای انتخابی را ندارد.
 ١٣:٤٥ - يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
با رای اعضای شورای اسلامی شهر تهران:
میرلوحی ناظر هیات واگذاری سهام شهروند و همشهری شد
در جلسه امروز شورا، اعضای حاضر یک ناظر و دو کارشناس خبره را برای «برنامه عملیاتی اقدامات و زمانبندی اجرایی جهت عرضه سهام شرکت‌های خدماتی کالای شهروند و همشهری در بازار سرمایه» انتخاب کردند. بر این اساس، محمود میرلوحی به‌عنوان ناظر و سعید اسلامی بیدگلی و فخریه کاشان به‌عنوان کارشناسان خبره انتخاب شدند.
 ١٣:٠٦ - يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد سالاری در دویست و پنجاه و سومین جلسه شورا:
منطقه 12 در احیا و نوسازی بافت های فرسوده قفل شده است / شهرداری نسبت به تهیه طرح تفصیلی ویژه منطقه 12 در این دوره اقدام کند
رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران در تذکری با انتقاد از قفل شدن احیاء و نوسازی بافت فرسوده در منطقه 12، خواستار تهیه طرح تفصیلی ویژه برای این منطقه شد.
 ١٢:٤٦ - يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی طی تذکری مطرح کرد:
لزوم توجه به اجرای ماده 4 قانون حمایت از حقوق معلولان در صدور پروانه و پایان کار ساختمانها
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران طی تذکری به شهرداری تهران بر لزوم توجه به اجرای ماده 4 قانون حمایت از حقوق معلولان در صدور پروانه و پایان کار ساختمان ها تاکید کرد.
 ١٢:٣٥ - يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
علی اعطا در دویست و پنجاه و سومین جلسه شورا:
تذکر به تعطیلی کمیته نما در یکی از شهرداری های شرقی‌ پایتخت/ با عدم اجرای مصوبات کمیته نما، سنگ‌روی سنگ بند نمی شود
رييس کمیته معمارى و طرح هاى شهرى شورای اسلامی شهر تهران نسبت به بی توجهی برخی شهرداران مناطق به مصوبات کمیته نما واکنش نشان داد .
 ١٢:٣٠ - يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حسن خلیل آبادی در دویست و پنجاه و سومین جلسه شورا:
شهرداری و سازمان اوقاف نسبت به طرح جامع ساماندهی دو آرامستان ابن‌بابویه و امامزاده عبدالله اقدام‌کنند
رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش گفت: با وجود اینکه مزار شهدای 16 آذر در آرامستان امام زاده عبدالله و مزار شهدای قیام‌ ۳۰ تیر در آرامستان ابن بابویه شهرستان ری قرار دارد اما متاسفانه این آرامستان‌ها از وضعیت خوبی برخوردار نیستند، لذا در این روز تاریخی از سازمان اوقاف، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و شهرداری تهران می‌خواهم نسبت به تهیه طرح جامع برای ساماندهی این دو آرامستان که می‌تواند یکی از مراکز گردشگری و تاریخی شهرری و تهران باشد، اقدام‌ کنند.
 ١٢:٢٢ - يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید محمود میرلوحی در تذکری خطاب به سازمان برنامه و بودجه کشور:
واقعا فکر می کنید مشکل حمل و نقل عمومی با دو واگن مترو و 100 اتوبوس حل می شود؟
رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلای شهر تهران گفت: در حالی که تهران نیاز مبرم به دو هزار واگن مترو دارد سازمان برنامه و بودجه در بودجه پیشنهادی به مجلس شورای اسلامی تنها 60 میلیارد تومان برای خرید واگن ها در نظر گرفته یعنی دو واگن!
 ١٢:١٣ - يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید آرش حسینی میلانی:
سازمان محیط زیست درباره وضعیت نوع سوخت مصرفی کانون‌های آلاینده به شورا گزارش دهد
رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تاکید کرد: اداره کل حفاظت از محیط زیست استان تهران با توجه به اصل تقدم رعایت حقوق عامه نسبت به اعلام اطلاعات پایش آنلاین یا اندازه‌گیری‌های موردی از صنایع بزرگ، نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌های واقع در حریم تهران اقدام و درباره وضعیت نوع سوخت مصرفی کانون‌های آلاینده مذکور گزارش جامعی را در اسرع وقت به شورای شهر تهران ارائه کند.
 ١١:٤٣ - يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی در دویست و پنجاه و سومین جلسه شورا:
روز دانشجو و روز داوطلب گرامی باد
رییس شورای اسلامی شهر تهران 16 آذر روز دانشجو و نیز روز داوطلب را تبریک گفت.
 ١١:٣٧ - يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی در برنامه تهران 20 :
نگاه تقلیل گرایانه شورای نگهبان به شوراها باید اصلاح شود/ حمل و نقل عمومی باید اولویت اول دولت باشد
رییس شورای سلامی شهر تهران گفت: ما هم اکنون 1330 شهر داریم که جمعیت آنها از 9 میلیون نفر هست تا 15 هزار نفر و نیز 27 هزار روستا داریم که تمامی امور شهر و روستا باید زیر نظر شوراهای شهر قانون‌گذاری، هدایت و نظارت می شوند و اگر چنین نگاهی به شوراها حاکم شود تمامی این بار بر دوش دولت خواهد افتاد. لذا نباید اجازه دهیم این نگاه تقلیل گرایانه بر شوراها سایه افکند.
 ١١:١٠ - يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 صفحه بعدی >>

اخبار مرتبط