سالاری مطرح کرد
سازمان املاک و معاونت مالی شهرداری تهران در خصوص املاک واگذار شده شفاف سازی نمی کنند
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، از عدم تحقق بودجه غیر نقد شهرداری تهران و عدم شفاف سازی در خصوص وضعیت املاک واگذار شده شهرداری انتقاد کرد، و خواستار مواخذه مدیران مربوطه در این خصوص شد.
 ١٢:٠٢ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مرتضی الویری درتذکری بیان داشت
شهرداری در سال‎های 98 و 99 اقدامی در راستای ایجاد فضای گردشگری انجام نداده است
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به اینکه در سال‎های 98 و 99 در هر سال 10 میلیارد تومان به عنوان بودجه برای ایجاد زیرساخت فضاهای گردشگری اطراف تهران اختصاص داده و قرار شد، فضاهایی در اطراف تهران برای شهروندان تهرانی ایجاد شود. اما در سال‎های 98 و 99 شهرداری تهران در خصوص ایجاد فضاهای گردشگری اطراف تهران، هیچ اقدامی انجام نداده است.
 ١١:٥١ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی مطرح کرد
مقدم بودن هزینه های اداره شهرداری به جای توسعه و عمران شهر جای انتقاد دارد
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در خصوص مقدم بودن هزینه های اداره شهرداری به جای توسعه و عمران شهر واکنش نشان داد.
 ١١:٣٣ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
ناهید خداکرمی در تذکری بیان داشت
شهرداری در نظم بخشی به المان های بصری و جلوگیری از آشفتگی اقدام کند
رییس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری تهران می بایست نسبت به ساماندهی تابلو های واحد های تجاری صنفی و اداری اقدام کند، و در صدور مجوز نصب تابلو ها، طراحی، ارتفاع، فونت، رنگ، اندازه، نورپردازی، میزان بیرون زدگی و شیوه نصب تابلو در ابعاد استاندارد، منطبق با بافت و هویت هر منطقه اقدام کند. و ضمن جلوگیری از آشفتگی بصری برای سلامت روح و روان شهروندان، و نظم بخشی به المان های بصری، بر اساس ضوابط طراحی شهری در هر راسته اقدام عاجل بعمل آورد .
 ١١:٢٩ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مرتضی الویری در نطق پیش از دستور خود مطرح کرد
واگذاری اختیارات نمایندگان مجلس در انتخابات شوراها به شورای نگهبان جای تعجب دارد
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در واکنش به طرح نظارت شورای نگهبان بر انتخابات شوراها گفت: با توجه به نظارت شورای نگهبان بر انتخابات ریاست جمهوری که نهایتا ده کاندیدا دارد. این نهاد چگونه می خواهد به انتخاباتی، مانند شوراها با نیم میلیون کاندیدا نظارت کند.
 ١١:٠٩ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر زهرا نژاد بهرام
شهرداری تهران نسبت به عدم تامین پارکینگ محله ای پاسخگو باشد
رییس کمیته شهر سازی شورای اسلامی شهر تهران گفت: معاونت مالی و اقتصاد شهری در هماهنگی کامل با معاونت شهرسازی و معماری، هر چه سریعتر مکانیسم شفاف برای وصول و ردیابی عوارض حاصل از کسری پارکینگ ایجاد نموده، و از سوی دیگر گزارش دقیقی از هزینه کرد منابع در سال جاری، که باید به بصورت مشخص برای ساخت پارکینگ های محله ای هزینه گردد، به شورا ارائه شود.
 ١٠:٥٠ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید حسن رسولی خبر داد
کاهش 33درصدی درآمد شهرداری تهران نسبت به مدت مشابه سال قبل
خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: کسب درآمد شهرداری تهران، نسبت به مدت مشابه سال قبل از 91 درصد در سال 98 به 58درصد در سال جاری رسیده است. کاهش 33درصدی کسب درآمد نسبت به مدت مشابه سال قبل شاخص مهم و تامل برانگیز است.
 ١٠:٣٥ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی تذکر داد
لزوم مشارکت فعالان مناطق در ایجاد زمینه های ارتقاء سلامت و بهداشت دانش آموزان
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران به لزوم مشارکت فعالان مناطق در ایجاد زمینه های ارتقاء سلامت و بهداشت دانش آموزان، در مدارس برای پیشگیری از شیوع کرونا با جهت دهی هزینه اعتبارات کمک به توسعه و تجهیز مدارس مناطق براساس بودجه مصوب سال 1399 تاکید کرد.
 ١٠:٢٨ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت نظری در نطق پیش از دستور بیان داشت
مجلس یازدهم به جای تحقق مدیریت یکپارچه، در صدد کاهش اختیارات شوراها است
رییس کمیته ی مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: انتظار از مجلس یازدهم که از قضا یکی از شلوغ‌ترین فراکسیون‌هایش، فراکسیون مدیریت شهری است، و درصد قابل توجهی از اعضایش نیز تجربه حضور در شوراهای شهر یا مسئولیت‌هایی در شهرداری دارند، این است که یکبار برای همیشه، برای تصویب قانون مدیریت یکپارچه شهری اقدام کند، اما متاسفانه به نظر نمی‌رسد اراده‌ای جدی برای یکپارچه شدن مدیریت و ارائه خدمات در شهرهای‌مان وجود داشته باشد، حتی زمزمه‌هایی نیز به گوش می‌رسد که مجلس شورای اسلامی، در تلاش برای کاهش اختیارات شوراها و محدودکردن این نهاد است.
 ١٠:٢٠ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید آرش حسینی میلانی در دومین پیاده‌روی حمایت‌طلبی از چنارهای ولیعصر مطرح کرد؛
بازسازی بوستان‌های فرسوده مجاور محور ولیعصر نیازمند یک عزم جدی است/ ته‌سیگار از آسیب‌های اصلی آلودگی‌های محیط زیستی محور ولیعصر است
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: بازسازی بوستان‌های فرسوده مجاور محور ولیعصر نیازمند یک عزم جدی است لذا شورای شهر برای تامین اعتبار فرسودگی فضاهای سبز این محور پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد تا این بازسازی درباره پارک ساعی و پارک جنب تقاطع همت سریعتر انجام شود.
 ١٩:٠١ - شنبه ١٥ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در جلسه تودیع و معارفه مدیرکل اداری و اجرایی شورای اسلامی شهر تهران تاکید شد:
نظم مالی شورای شهر تهران باید تا پایان دوره پنجم حفظ شود
اعضای شورای اسلامی شهر تهران در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل اداری و اجرایی شورای اسلامی شهر تهران بر حفظ نظم و انضباط مالی و اداری شورا در دوره پنجم تاکید کردند.
 ١٨:٥١ - شنبه ١٥ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
پس از بررسی کمیسیون شهرسازی و معماری شهر تهران و کارشناسان
لایحه بهره برداری از پیاده روها به صحن شورا می آید
باگذشت 4ماه از ارایه لایحه بهره برداری از پیاده روها به شورای شهر ، کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، پس از بررسی‌های کارشناسی و تبادل‌نظر با کارشناسان و صاحب‌نظران، 13ابهام را بر آن وارد دانسته، و پیشنهاداتی را برای اصلاح لایحه ارائه کرده است. به این ترتیب، لایحه‌ای که شهرداری تهران به شورا فرستاده بود، قرار است با چکش‌کاری پارلمان شهری تهران ، و البته نظرکارشناسان وارد گام نهایی شده ، و به زودی به صحن شورا بیاید.
 ١١:٥٢ - شنبه ١٥ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در دویست و سی و چهارمین جلسه شورا صورت می‎گیرد:
تعیین اعضای کمیسیون‎های شورای اسلامی شهر تهران
اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و سی و چهارمین جلسه اعضای کمیسیون‎های تخصصی و ششگانه شورا را تعیین می‎کنند.
 ٠٨:٢٣ - شنبه ١٥ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سخنگوی کمیسیون سلامت شورای شهر تهران:
آقای رییس‌جمهور، بازگشایی حضوری مدارس را متوقف کنید
سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از رییس‌جمهور خواست توصیه جامعه پزشکی را جدی گرفته و مانع از بازگشایی حضوری مدارس شود.
 ١٤:٢٥ - جمعه ١٤ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حسینی میلانی در نشست هماهنگی اجرای طرح کاپ مطرح کرد؛
اجرای طرح کاپ نیازمند حمایت عمومی است/ یک نسخه واحد نمی‌تواند به اجرای طرح کاپ کمک کند
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تاکید کرد: باید الگوهای رفتاری و سناریوهای مختلف در ارتباط و تعامل با شهروندان در مناطق مختلف طراحی و اجرا کرد چراکه یک نسخه واحد نمی‌تواند به اجرای طرح کاپ کمک کند.
 ١٢:٢١ - جمعه ١٤ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی در مراسم امضای تفاهم نامه میان وزارت نیرو و شهرداری تهران بیان داشت؛
احداث تصفیه خانه‌ها باید تسریع شود
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت:درخواست شورای شهر و شهرداری این است که تصفیه خانه‌ها هرچه سریع‌تر ساخته شده و پساب در اختیار قرار گیرد تا از آب چاه‌ها استفاده نشود.
 ١٠:٤٩ - پنج شنبه ١٣ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد جواد حق شناس در جلسه اینستاگرامی گفت:
تامین رضایت شهروندان بزرگ ترین علت حضورم در شورای شهر بود /در تهران هر 500 هزار نفر یک نماینده در شورا دارند
رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: سابقا در یک تصمیم غیر کارشناسی و بدون منطق تعداد اعضای شورالی شهر را از 31 نفر به 21 نفر کاهش دادند، این درحالیست که تعداد اعضای شورا باید با جمعیت شهر متناسب باشد. در تهران به ازای 10 میلیون سکنه 21 عضو داریم که یعنی در تهران هر 500 هزار نفر یک نماینده در شورا دارند.
 ١٠:٠٩ - پنج شنبه ١٣ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
با حضور نایب رییس شورای شهر تهران صورت گرفت؛
بازدید از مراکز خیریه منطقه ۱۸
سید ابراهیم امینی نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران، از برخی سازمان‌های مردم‌نهاد و مراکز خیریه و فرهنگی منطقه ۱۸ بازدید نمود.
 ٢٠:٢٢ - چهارشنبه ١٢ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حسینی میلانی با ارائه پیشنهاداتی برای برگزاری هفته تهران؛
تکایا در هفته تهران برجسته شوند/ معرفی درخت نمادین در محلات توسط مردم و شورایاری‌ها
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران با ارائه پیشنهاداتی برای برگزاری هفته تهران تاکید کرد: مردم و شورایاران هر محله‌ای، درخت نمادین و شاخص محله را معرفی کنند چون درختان شهر تهران بیش از گذشته نیازمند پاسداری و مراقبت مردمی هستند و این دارایی‌های سبز شهر با آسیب‌های مختلف از جمله در حوزه آب و خاک روبرو هستند.
 ١٥:٢٠ - سه شنبه ١١ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
علی اعطا به وزارت دادگسترى، وزارت ميراث فرهنگی،گردشگری، صنایع دستی، و شهردارى تهران پیشنهاد کرد
بازسازى تكيه دولت و احداث تكيه مردم
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با ارایه پیشنهادی خطاب به وزارت دادگسترى، وزارت ميراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، و شهردارى تهران گفت: مطالعات و تهيه طرح، براى بازسازى تكيه دولت و احداث تكيه مردم، در بخش هاى باقی مانده از محل تكيه دولت را طی توافقى ٣ جانبه در دستور کار قرار دهند.
 ٠٨:٥٠ - دوشنبه ١٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٢٢:١٧ - يکشنبه ٩ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی در مراسم افتتاح آموزشگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی در شهرستان ملارد:
امیدوارم بتوانیم از فرصت باقیمانده مسئولیت برای حل مشکلات مردم استفاده برد
رییس شورای شهر تهران با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر لزوم توجه ویژه به مشکلات مردم، ابراز امیدواری کرد، تا بتوان از فرصت باقیمانده مسئولیت برای حل مشکلات مردم نهایت استفاده را برد.
 ١٠:٥٣ - چهارشنبه ٥ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
با حضور محمدجواد حق‌شناس برگزار شد:
رونمایی از کوچه، سردیس و کتاب یادنامه‌ی استاد مرتضی ممیز
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در خصوص نامگذاری کوچه‌ای به نام استاد ممیز، گفت: برخی مواقع کوچه‌هایی است که از شاهراه‌های این شهر مهم‌تراند. شاید می‌شد خیابان عریض و طویلی را انتخاب کنیم، اما چه نسبتی با هنر و خانه هنرمندان داشت؟
 ٠٩:٥٣ - چهارشنبه ٥ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجد جامعی پیشنهاد داد
شهرداری اعتبارات هزينه نشده را صرف مرمت تکایا و امامزاده های تهران کند
عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه توجه به امامزاده‌ها، تكايا و حسينيه‌ها امري ضروري است، گفت: پیشنهاد من این است كه شهرداری در سال جاری اعتبارات برنامه‌هايي را كه براي محرم در نظر گرفته شده بود، و هزينه هم نشد، صرف تعمیر، مرمت و بازسازی اين اماكن کند. مردم در طول سال های سال، آجر به آجر آن‌ها را با دعا و گریه، روی هم گذاشته اند. و هم ذوق و شوق هنری و فنی، و توان خود را برای آراستن آنها به کار گرفته اند. اینها با هویت، معماری و هنر تهران و به تعبیري هماهنگ با مکتب تهران است. لذا سال آینده، یعنی سال 1400، سال مکتب تهران باشد، تا این توجه به این اماکن صورت گیرد.
 ١٦:٤٢ - سه شنبه ٤ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
شهربانو امانی، پس از استماع گزارش رابط هیات رئیسه شورایاران منطقه۱۸:
منطقه ١٨ سرانه حمل و نقل عمومي پاييني نسبت به مناطق ديگر دارد
رییس کمیته ایمن سازی حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، گفت: در منطقه ۱۸ ، تنها دو ایستگاه متروی آزادگان و نعمت‌آباد به بهره‌برداری رسیده است. و منطقه ۱۸ از حیث سرانه‌ی حمل‌ونقل عمومی سرانه بسیار پایینی دارد، که نشان دهنده فاصله زیاد امکانات منطقه، با سایر مناطق شهر تهران است.
 ١٦:١٦ - سه شنبه ٤ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید محمود میرلوحی، رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران:
شهرداری باید گره پروژه‌های مشارکتی نظیر "مگامال" را باز کند
سید محمود میرلوحی، رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران، گفت: شهرداری باید زودتر گره پروژه‌های مشارکتی نظیر "مگامال" را باز کند، که با باز شدن این گره ها در مرحله نخست منابع حبس شده شهرداری آزاد خواهد شد. و در مرحله بعد با تجاربی که به دست خواهد آمد، گره‌های کوری که متاسفانه بر بحث مشارکت‌ فعالیت های مشارکتی، و حضور بخش خصوصی ایجاد شده، باز خواهد شد. در عین حال برای پروژه‌های بزرگ تامین منابع نیز صورت می گیرد.
 ١٥:٠٠ - سه شنبه ٤ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد جواد حق شناس، رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران:
مدیریت شهری در مقایسه با سال‎های پیش، بیشترین تلاش را برای تکریم شعائر به کار بسته است
محمد جواد حق شناس، رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: گزارش های رسیده حکایت از آن دارد که شهرداران مناطق، سازمان های متولی و معاونت فرهنگی و اجتماعی، و سازمان فرهنگی و هنری در مقایسه با سال های پیش، بیشترین تلاش را برای تکریم و تعالیم شهر تهران به کار بسته، که موجب شفافیت و تشکر فراوان است. و آمار اقدامات نیز موید این پیشرفت هم به صورت کمی و کیفی دارد.
 ١٤:٣٠ - سه شنبه ٤ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
ابراز گلایه محسن هاشمی، پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه 18شهرداری تهران:
نباید ایجاد مجتمع های ایستگاهی در منطقه 18 مورد غفلت واقع شود
رییس شورای اسلامی شهر تهران با ابراز گلایه از عدم ایجاد مجتمع های ایستگاهی در منطقه 18، گفت: اکنون در منطقه 18 زمین ها و املاکی وجود دارند، که می توانند تغییر کاربری بدهند. و برای مجتمع های ایستگاهی مورد بهره برداری قرار گیرند، نباید این موضوع مورد غفلت واقع شود.
 ١٤:٢٢ - سه شنبه ٤ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید حسن رسولی،رییس کمیته تشکیلات و منابع انسانی مطرح کرد
غرس درخت توسط شهرداری، جوازی مبنی بر باغ بودن زمین نیست
رییس کمیته تشکیلات و منابع انسانی گفت: اگر شهرداری در قطعه زمینی که نوع آن بایر و موات است، غرس درخت انجام دهد، این اقدام اگر همراه با ادعای تملک قبلی نباشد، از منظر صیانت از حقوق مالکانه درست نیست. لذا غرس درخت توسط شهرداری، جوازی مبنی بر باغ بودن زمین نیست.
 ١٤:٠٧ - سه شنبه ٤ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد سالاری طی تذکری خواستار شد
شورای صیانت از حریم پایتخت ایجاد شود
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، خواستار ایجاد شورای صیانت از حریم به منظور توقف ساخت و ساز در حریم پایتخت شد.
 ١٣:٥٦ - سه شنبه ٤ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 صفحه بعدی >>

اخبار مرتبط