محسن هاشمی با تاکید بر عدم ورود رسانه ملی به مباحث اختلافی:
سخنرانی مقام معظم رهبری در روز قدس امسال می تواند محل توجه افکارعمومی در سطح داخلی وبین المللی به موضوع فلسطین باشد
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به عدم برگزاری راهپیمایی روز قدس به دلیل پاندمی* کرونا تاکید کرد: اما سخنرانی مقام معظم رهبری در روز قدس امسال فرصت مناسبی است که می توان مساله فلسطین را با فعالیت صحیح در رسانه ها، فضای مجازی به محل توجه افکارعمومی در سطح داخلی وبین المللی تبدیل کرد که لازمه آن عدم ورود رسانه ملی و رسانه های رسمی کشور به مباحث اختلافی و انحرافی مذهبی، سیاسی و فرهنگی است که موجب تفرقه در سطح جامعه وجهان اسلام شود و مساله فلسطین را تحت الشعاع قرار دهد.
 ٠٨:٣٠ - سه شنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در دویست و پانزدهمین جلسه شورا صورت می گیرد
بررسی پرونده باغات
اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه فردا پرونده های پلاک ثبتی را ازحیث تشخیص باغ یا غیر باغ بودن را مورد بررسی قرار خواهند داد.
 ١٣:٠٨ - دوشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجد جامعی در خصوص تمدید مصوبه «تامین منابع مالی پروژه‌های آب و فاضلاب شهری تهران» گفت
گزارش حسابرس معتمد شورا و ارزیابی او را ندیده‎ایم
احمد مسجد جامعی در جلسه شورای اسلامی شهر تهران در موردگزارش عملکرد یکساله شرکت آب و فاضلاب گفت، حسابرس معتمد شورای اسلامی شهر تهران که از سوی کمیسیون بودجه معرفی می شود و لازم است همکاری های لازم با ایشان انجام شود کیست؟ گزارش او کجاست؟ ما که گزارش این حسابرس معتمد و ارزیابی او را ندیده‎ایم پس چطور می‌توانیم دراینجا راجع به نظر ایشان صحبت کنیم.
 ١٨:١٣ - يکشنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در یکصد و سی و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران انجام شد
بررسی طرح ساماندهی کودکان کار و دستورالعمل مراکز پرتو
در جلسه مشترک اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با رییس سازمان بهزیستی کشور، مدیرکل بهزیستی استان تهران و مدیر بهزیستی شهر تهران طرح ساماندهی کودکان کار و دستورالعمل مراکز پرتو بررسی شد. دراین جلسه محمد جواد حق شناس، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: در جلسه آینده از اداره اتباع هم باید دعوت شود. و فارغ از تابعیت کودکان کار، باید نظرات نهادهای ذیربط شنیده شود.
 ١٧:١٠ - يکشنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در صحن شورا صورت گرفت
تمدید مصوبه "تامین منابع مالی مورد نیاز پروژه های توسعه و بازسازی تاسیسات آب و فاضلاب شهری و..."
اعضای شورای اسلامی شهر تهران با تمدید مصوبه "تامین منابع مالی مورد نیاز پروژه های توسعه و بازسازی تاسیسات آب و فاضلاب شهری و اجرای طرح آبرسانی اضطراری شهر تهران و تامین بخشی از کسری قیمت تمام شده تعرفه خدمات و آب و فاضلاب" در سال 99 موافقت کردند.
 ١٥:٣٨ - يکشنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
رسولی، نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران خواستار شد
تسریع در اجرای شبکه جمع آوری و احداث تصفیه خانه فاضلاب منطقه 22
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، گفت: به منظور تسریع در اجرای شبکه جمع آوری و احداث تصفیه خانه فاضلاب منطقه 22 ، مدل مالی بر اساس توافق نامه تهیه شده که در صورت اجرای موفق، می توان آن را در سایر مناطق عملیاتی کرد.
 ١٥:٣٥ - يکشنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری عنوان کرد
آبیاری فضای سبز تهران با پساب از اقدامات خوب شورای شهر تهران جهت حفاظت از محیط زیست
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، آبیاری قسمت عمده فضای سبز تهران با پساب در آینده‌ای نزدیک را از اقدامات خوب شورای شهر تهران جهت حفاظت از محیط زیست عنوان کرد.
 ١٥:٢٤ - يکشنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر عامل آبفای استان تهران با تشکر از حمایت شورای شهر بیان داشت
اگر امسال تصفیه خانه شماره 6 به مدار نمی آمد، به طور حتم جیره بندی آب در تهران داشتیم
محمد رضا بختیاری، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: تکمیل تصفیه خانه شماره 6 و نیزمدل مالی تصفیه خانه منطقه 22 افتخاری برای این شورا است و امیدواریم این حمایت ها ادامه دار باشد اگر امسال تصفیه خانه شماره 6 به مدار نمی آمد، به طور حتم جیره بندی آب در تهران داشتیم.
 ١٤:٤٥ - يکشنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا صدراعظم نوری:
اختصاص بودجه به شرکت آب و فاضلاب اتفاق بسیار خوبی است و نتایج مفیدی دارد
زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به ارجاع نشدن گزارش شرکت آب و فاضلاب به کمیسیون شهرسازی و معماری، و عمران و حمل و نقل، در باب هزینه کرد کمک شهرداری، گفت: شاید بهتر باشد با توجه به علاقه برخی از اعضا برای پیگیری موضوعاتی که در حیطه وظایف کمیسیون‌هایشان نیست، برخی کمیسیون‌ها ادغام شوند. اتفاقی که در شورای پنجم برای اختصاص بودجه به شرکت آب و فاضلاب افتاد، اتفاق بسیار خوبی است، و نتایج مفیدی دارد.
 ١٤:٣٦ - يکشنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در صحن شورا تصویب شد
پیشنهاد هیات تطبیق فرمانداری در تغییر بسته محرک اقتصادی در شرایط شیوع ویروس کرونا
اعضای شورای اسلامی شهر تهران با پیشنهاد هیات تطبیق فرمانداری مبنی بر تغییر ماده 5 لایحه بسته محرک اقتصادی در شرایط شیوع ویروس کرونا موافقت کردند.
 ١٤:١٣ - يکشنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حسینی میلانی
تامین منابع آبی تهران، موضوع حیاتی و مربوط به امنیت ملی است
رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری، تامین منابع آبی شهر تهران را موضوعی حیاتی و مربوط به امنیت ملی دانست، و تاکید کرد: تهران ۹ هزار کیلومتر خطوط انتقال آب شرب دارد، که ۴۰ درصد آن فرسوده است. تامین منابع آبی شهر تهران به ویژه طرح آبرسانی، یک موضوع حیاتی و مربوط به امنیت ملی است.
 ١٣:٣٨ - يکشنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
الهام فخاری در نشست مشترک کمیته هنر با نمایندگان برخی انجمن‌ها و صنف‌های هنری:
تلاش داریم امور فرهنگی به متخصصان فرهنگ و هنر واگذار شود
نشست هم‌اندیشی کمیته هنر شورای شهر تهران با نمایندگان برخی انجمن‌های هنری برگزار شد. الهام فخاری، عضو شورای شهر تهران در این جلسه گفت: در شورای پنجم چندین نشست به منظور هم فکری و تنظیم محورها با نمایندگان انجمن‌های مختلف هنری برگزار و محورهای سیاستگذاری هنری شهر تنظیم شد. برای نخستین بار در سندهای برنامه‌ای و توسعه‌ای شهر تهران هنر عمومی شهری، حکم مشخص برای هنر در شهر تهران دارد. تلاش داریم امور فرهنگی به متخصصان فرهنگ و هنر واگذار شود. در غیر این صورت رویدادهای هنری به سمت پیمانکاری‌های مالی فروکاسته می‌شود.
 ١٣:٠٠ - يکشنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر محمد سالاری
شورای عالی شهرسازی و معماری حق ندارد پارکینگ پروانه را به ساختمان پلاسکو اختصاص دهد
محمد سالاری در تذکری نسبت به مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری کشور مبنی بر عدم تامین پارکینگ برای پلاسکو و مکلف کردن شهرداری تهران برای اختصاص پارکینگ "پروانه" به ساختمان جدید، آن هم بدون مجوز شورای شهر، بشدت انتقاد کرد. وی گفت: شورای عالی شهرسازی و معماری کشور این حق را ندارد که بدون مجوز شورای شهر، شهرداری را مکلف کند، طی تفاهم با بنیاد، پارکینگ متعلق به شهرداری تهران (پارکینگ پروانه) را به ساختمان پلاسکو اختصاص دهد.
 ١٢:٤٤ - يکشنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران:
نمی توانم تضمین کنم پولی که مردم می دهند در محل اجرای توسعه و بازسازی آب و فاضلاب اجرا شود
مجید فراهانی نسبت به تمدید مصوبه تأمین منابع مالی مورد نیاز پروژه های توسعه و بازسازی تأسیسات آب و فاضلاب شهری و اجرای طرح آبرسانی اضطراری شهر تهران و تأمین بخشی از کسری قیمت تمام شده تعرفه خدمات آب و فاضلاب واکنش نشان داد. وی گفت: گزارش حسابرسی تا کنون دریافت نکردیم. لذا به عنوان نماینده شورا نمی توانم تضمین کنم که پولی که مردم می دهند در محل اجرای پروژه ها ( توسعه وبازسازی آب و فاضلاب و...) اجرا شود.
 ١١:٢٠ - يکشنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر ناهید خداکرمی به شهرداری تهران
اطلاعات دموگرافیک وضعیت سلامت شهروندان در سایت شهرداری بارگذاری شود
رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران نسبت به عدم درج اطلاعات دموگرافیک شهروندان در سایت مربوطه به شهرداری تهران تذکر داد.
 ١٠:١٨ - يکشنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی تذکر داد:
لزوم ارائه صورتجلسه تعیین و انتخاب پروژه های توسعه محلی متضمن نظر شورایاران محلات
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران به لزوم ارائه صورتجلسه تعیین و انتخاب پروژه های توسعه محلی متضمن نظر شورایاران محلات با استناد به تبصره 41 (الحاقی) متمم بودجه سال 1398 شهرداری تهران تاکید کرد.
 ١٠:١٤ - يکشنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی با اشاره به ارزش شبهای قدر بیان داشت:
با ارزش ترین قدرها دانستن حق و قدر مردم است
محسن هاشمی با اشاره به برگزاری شب های قدر اظهار داشت: یکی از با ارزش ترین قدرها در پیشگاه خداوند، دانستن حق مردم و قدر مردم است. در شرایط فعلی که مشکلات معیشتی بیش از نیمی از جامعه ما را دچار اختلال در زندگی روزمره کرده است، ارائه کمک به همنوعان وهموطنان، اقدامی مفید وقابل ارزش است. اما باید مراقبت کرد که ارائه این کمک ها، منجر به قدرناشناسی نسبت به مردم و هتک شان واحترام آنها نگردد.
 ٠٨:٥٤ - يکشنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حسینی میلانی:
عزم شورای شهر احیای رود دره‌ها است
آخرین وضعیت احیا و ساماندهی رود دره کن در جلسه‌ای با حضور رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، شهردار منطقه 22، مدیرعامل شرکت خاک ریزآب و مشاوران کمیته محیط زیست مورد بررسی قرار گرفت. حسینی میلانی در این جلسه گفت: عزم شورای شهر برای احیای رود دره‌ها در قالب برنامه سوم توسعه شهری متبلور شده که در این چارچوب، شهرداری موظف به انجام اقداماتی برای احیا و ساماندهی رود دره‌ها شده است.
 ١٥:٣١ - شنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت نظری در نشست مشترک کمیته مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد
ضرورت اجرای سریع مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و بی‌کانون
عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران بر ضرورت تدوین دستورالعمل ها و اجرای مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و بی‌کانون تاکید کرد.
 ١١:٣٨ - شنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
الهام فخاری:
دستفروشان و فروشندگان سیار سرمایه و ظرفیت شهر تهران هستند
الهام فخاری، عضو شورای شهر تهران گفت: مسئله دستفروشی و دستفروشان تهران همواره ازجمله موضوع‌های جدی مدیریت شهر تهران محسوب شده و تلاش شده که به دستفروشان به عنوان یک ظرفیت و سرمایه نگریسته شود. و پیش از همه باید میان سد معبر، دست‌فروشی و فروشندگان سیار تفاوت قائل شویم. در کمیته اجتماعی شورای شهر تهران به دستفروشی به عنوان سرمایه اجتماعی پرداخته می‌شود.
 ١١:٠٢ - شنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا نژاد بهرام در نشست خبری آنلاین مطرح کرد
رویکرد شورا ارتقا ارزش سکونت و نوسازی بافت فرسوده است
رییس کمیته شهر سازی شورا گفت: عدم رعایت مباحث مربوط به ساخت و ساز و نیز عدم استفاده از مصالح استاندارد مناسب سبب شد تا تفاهم نامه ای هم با سازمان نظام مهندسی و هم با سازمان استاندارد در جهت ارتقا کیفیت سازه ها منعقد کنیم. و از سال 97 این مهم در سرلوحه اقدامات ما قرار گرفت. لذا رویکرد های شورای پنجم ارتقا ارزش سکونت و نوسازی بافت فرسوده به معنای واقعی است.
 ١٨:٠٧ - سه شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٧:١٠ - سه شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجدجامعی:
ساختار سازمانی بهشت زهرا(س) تشکیلات متناسب با امروز را می خواهد
عضو شورای اسلامی شهر تهران به موقعیت بهشت‌زهرا(س) پرداخت و گفت: ساختار سازمانی بهشت زهرا با این گستردگی ظاهری و باطنی، تشکیلات متناسب با امروز را می خواهد.
 ١٦:١٩ - سه شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در دویست و سیزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران اعلام شد
شهرک قدیمی "پیکان شهر" باغ نیست
اعضای شورای اسلامی شهر تهران رای دادند که شهرک قدیمی پیکان شهر دیگر باغ نیست.
 ١٦:٠٧ - سه شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
الهام فخاری در جلسه ملاقات مردمی منطقه ۸ شهرداری تهران:
بدون تخلف و تضییع حق مردم می‌توان اقدامات عمرانی انجام داد
الهام فخاری در جلسه ملاقات مردمی منطقه 8 شهرداری تهران گفت: روند پروژه‌های عمرانی این منطقه از مطلوبیت برخوردار است. با تکمیل پروژه‌ها که عموماً مربوط به بهبود بسترهای اجتماعی است، تحول خوبی ایجاد خواهد شد. چنانکه شاهدیم اقداماتی برای زندگی باکیفیت توام با تعامل اجتماعی تعریف و در دستور کار قرار گرفته است. دقت به اجرای قانون، ضمن ایجاد فرصت‌های جدید، نمونه موفقی است که نشان می‌دهد بدون تخلف و تضییع حق مردم، می‌توان اقدامات عمرانی انجام داد.
 ١٣:٣٢ - سه شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
اعتراض محمد سالاری به مصوبه طرح توسعه مجلس
رویکردهای اخیر شورای عالی شهرسازی و معماری بر خلاف مصالح شهر است
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران گفت: رویکرد های اخیر شورای عالی شهرسازی و معماری کشور بر خلاف تصمیمات مدیریت شهری و مصالح شهر بوده و ما به این رویه اعتراض داریم.
 ١٢:٤٩ - سه شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حسن خلیل‌آبادی تاکید کرد
شهرداری لایحه سازمان‌ گردشگری را هر چه سریعتر تهیه و به شورا ارائه کند
رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر گفت: شهرداری باید لایحه سازمان‌ گردشگری را هر چه سریعتر تهیه و به صحن ارائه کند. در تهران مراکز زیادی وجود دارد که باید تحت نظر یک سازمان برای پایتخت آورده داشته باشد.
 ١١:١٥ - سه شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس شورای اسلامی شهر تهران پرسید
چرا شهرداری نسبت به طرح توسعه مجلس و تجاوز به حق عمومی شهر واکنشی ندارد؟
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: در ارتباط با طرح توسعه مجلس شورای اسلامی، شهرداری بسیار خنثی عمل کرد. باید به واسطه این انفعال توضیح دهد. در حالی که در این طرح مدام به حق عمومی شهر تجاوز می شود. متاسفانه خیابان مردم را گرفتند و شهرداری در آن مقطع وا داد. و امروز می خواهند خیابان های دیگر را نیز بگیرند. و شهرداری مجددا واکنشی ندارد. چرا ؟
 ١٠:٤٨ - سه شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی، رییس شورای اسلامی شهر تهران:
متولیان حوزه فرهنگ در مدیریت شهری، در معرفی دینداری امام علی(ع) و مبارزه با خرافات فعالیت بیشتری داشته باشند
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به فرا رسیدن ایام شهادت حضرت علی (ع) تاکید کرد: امروز راه امام علی در برابر ما قرار دارد. امیدواریم دستگاه های فرهنگی کشور، بخصوص متولیان حوزه فرهنگ در مدیریت شهری، در معرفی دینداری ناب و منطبق برسیره و روش امام علی و مبارزه با خرافات و افراط و غلو ، فعالیت بیشتری داشته باشند.
 ٠٩:٥٧ - سه شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
با پیگیری رئیس شورای اسلامی استان تهران صورت گرفت؛
ضدعفونی بخشی از مراکز فرهنگی جامعه ارامنه تهران
 ١٧:٠٠ - دوشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 صفحه بعدی >>

اخبار مرتبط