در دویست و بیست و ششمین جلسه شورا بررسی می شود؛
از اصلاحیه مصوبه نظام یکپارچه بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی تا لایحه"سند راهبردي توسعه منابع انساني شهرداري تهران »
اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و بیست و ششمین جلسه شورا، بررسی لایحه « سند راهبردي توسعه منابع انساني شهرداري تهران » و بررسی طرح "اصلاحیه ماده واحده مصوبه " نظام یکپارچه بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی شهر تهران" را در دستور خواهند داشت.
 ١٢:١٩ - شنبه ٢١ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حبیب‌زاده در واکنش به حکم هیات عمومی دیوان عدالت اداری در خصوص ممنوعیت برگزاری انتخابات شورایاری:
امیدواریم در این دوره مجلس شورای اسلامی شاهد نهادینه شدن شورای محله در قانون باشیم
عضو ستاد هماهنگی شورایاری‌ها در واکنش به حکم هیات عمومی دیوان عدالت اداری در خصوص ممنوعیت برگزاری انتخابات شورایاری، این نهاد را منشا خیر عمومی در ادوار گذشته دانست، و نهادینه شدن شورای محله را از مطالبات مردم از مجلس عنوان کرد، و گفت: امیدواریم در این دوره مجلس شورای اسلامی شاهد نهادینه شدن شورای محله در قانون باشیم.
 ١٨:٢٣ - پنج شنبه ١٩ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
‍ مجید فراهانی در بازدید از شهرک صنعتی منطقه 18 شهرداری تهران:
مجلس، مدیریت شهری و دولت برای توسعه صنعت تسهیلگر باشند
رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران ضمن بیان این مطلب که دولت، مجلس و مدیریت های محلی باید از تولید حمایت کنند، از مجلس، مدیریت شهری و دولت خواست تا برای توسعه صنعت، به تولید کنندگان توجه ویژه کرده و تسهیلگر باشند.
 ١٧:١٧ - پنج شنبه ١٩ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید ابراهیم امینی در جلسه هیات عمومی دیوان عدالت اداری در مورد انتخابات شورایاری ها تصریح کرد
استدعا دارم به نحوی برخورد نشود که مردم از دخالت در سرنوشت اجتماعی خود پشیمان شوند
نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: انتخابات شورایاری‌ها كه في الواقع همانگونه كه از نامش پيداست، انجمن شوراياري، پشتوانه قانون اساسی، قانون شوراها، مصوبات شورای شهر در ادوار مختلف و نیز پشتوانه هیات تطبیق و هیات حل اختلاف را که عدم مغایرت آنها را با قوانین فرادست تشخیص داده‌اند، و پشتیبانی رویه را به همراه دارد. استدعا دارم به نحوی برخورد نشود که مردم از دخالت در سرنوشت اجتماعی خود پشیمان شوند
 ١١:٣٤ - پنج شنبه ١٩ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حسینی میلانی مطرح کرد
شهرداری هرچه سریعتر اقدام به تکمیل و انتشار اطلاعات اطلس محیط زیست تهران کند
رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران ضمن تاکید بر انتشار اطلس محیط زیست تهران و نتایج پایش‌های انجام‌ شده، گفت: سطح انتظارات محیط زیستی از مدیریت شهری افزایش یافته و دانشگاه‌ها و نخبگان محیط زیستی با دقت بیشتری بر فعالیت‌های مدیریت شهری متمرکز هستند. بنابراین ضروری است، اطلس محیط زیست تهران بسیار حساب شده و دقیق باشد. ضروری است هرچه سریعتر شهرداری تهران اقدام به تکمیل و انتشار اطلاعات آن کند.
 ٢٠:٠٧ - چهارشنبه ١٨ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در جریان تصویب لایحه اعطای مجوز به شهرداری جهت توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران مطرح شد(15-225)
لزوم تسریع روند نوسازی و دادن اختیارات بیشتر به شهرداری تهران در زمینه ناوگان اتوبوسرانی
در جریان رسیدگی به لایحه دو فوریتی اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت انجام معاملات مربوط به تکمیل، توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران، اعضای شورا بر لزوم تسریع روند نوسازی و دادن اختیارات بیشتر به شهرداری تهران در این زمینه تاکید کردند.
 ١٧:٢٠ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
پرونده باغات در دویست و بیست و پنجمین جلسه شورای شهر بررسی شد(14-225)
از املاک بلوار ارتش تا املاک منطقه 2
اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و بیست و پنجمین جلسه شورا، بررسی پرونده باغات در مناطق تهران را در دستور قرار دادند. در این جلسه،4 پلاک ثبتی باغ تشخیص داده شد.
 ١٦:٥٨ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
علی اعطا مطرح کرد(13-225)
باید آیین نامه شورای عالی استان ها اصلاح، و معیار حدنصاب از تشخیص باغ بودن یا نبودن اصلاح شود
رییس کمیته معماری و طرح های شهری شورای شهر تهران گفت: اگر نقدى به معيارها داريم، در این خصوص باید آیین نامه شورای عالی استان ها اصلاح، و معیار حدنصاب از تشخیص باغ بودن یا نبودن اصلاح شود .
 ١٦:٤٩ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا صدراعظم نوری پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه 7: (12-225)
بیمارستان رها شده جرجانی تبدیل به محلی برای وقوع جرم شده است
رييس كميسيون سلامت،محيط ‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: بیمارستان رها شده جرجانی تبدیل به محلی برای وقوع جرم شده که باید با تعامل با سازمان تامین اجتماعی کاربری این محل تغییر کند.
 ١٦:٤٧ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجدجامعي پس از گزارش رابط شورایاری منطقه 7 تاكيد كرد(11-225)
ظرفيت‌هاي ميراثي و تاريخي منطقه 7 را دريابيم
رییس ستاد هماهنگی شورایاری های شهر تهران گفت: منطقه 7 شهرداری تهران دارای ظرفیت های بی بدیل تاریخی و فرهنگی است. لذا بايد ظرفيت‌هاي ميراثي و تاريخي این منطقه را دريابيم و از آن حفاظت كنيم.
 ١٦:٤٥ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر الهام فخاری به شهردار تهران در ارتباط با لایحه دوفوریتی(10-225)
لازم است در نحوه تعامل شهرداری با شورای شهر تجدید نظر صورت گیرد
رییس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: وقتی که معاونان شهردار به اعضای شورای شهر دسترسی دارند، دست کم این انتظار وجود دارد که مدیران مربوط به این حوزه، و معاونی که دو معاونت برنامه ریزی و منابع انسانی را مشترک اداره می‌کند و مرتبط با شورا هستند، باید درباره‌ی لایحه دو فوریتی، اعضای شورای شهر را در جریان قرار می‌دادند. از این رو لازم است در نحوه تعامل با شورای شهر تجدید نظر صورت گیرد.
 ١٦:٤١ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا صدر اعظم نوری:(9-225)
صحبت‌های نماینده وزارت بهداشت، ابهامی درباره انفجار "کلینیک سینا مهر" را برطرف نکرد
رييس كميسيون سلامت، محيط ‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: صحبت‌های نماینده وزارت بهداشت در صحن، ابهامی را درباره انفجار "کلینیک سینا مهر" برطرف نکرد.
 ١٦:٣٩ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید هادی میر هاشمی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی در بررسی حادثه "کلینیک سینا مهر" بیان داشت(8-225)
اعطای مجوز به موسسات در قالب کاربری تجاری و اداری باشد، تا رعایت استاندارد های ایمنی سختگیرانه تر اعمال شود
سید هادی میر هاشمی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه در حال حاضر ساختمان سابق وزارت بهداشت هم نا ایمن است، و اگر حادثه ای رخ دهد به جای 19 نفر 600 نفر جان می بازند، گفت: پیشنهاد می کنیم، اعطای مجوز های لازم به موسسات مختلف، اعم از موسسات درمانی در قالب کاربری تجاری و اداری باشد، تا رعایت استاندارد های ایمنی سختگیرانه تر اعمال شود.
 ١٥:٣٩ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
ناهید خداکرمی پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه 7 بیان داشت(7-225)
کندی حل و فصل مشکلات بیمارستان جرجانی ما را نگران کرده است
رییس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه منطقه 7 یکی از مناطق موفق در عرصه مدیریتی شهرداری تهران بوده است، گفت: کندی حل و فصل مشکلات بیمارستان جرجانی ما را نگران کرده است. لذا از سازمان تامین اجتماعی استان تهران انتظار داریم که همکاری بیشتری انجام دهند، تا بتوانیم در بافت متروکه بیمارستان، شاهد تحولی برای منطقه باشیم، تا اتفاقی ماندگار برای منطقه 7 به وقوع بپیوندد.
 ١٥:٢١ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در صحن شورای شهر تهران (6-225)
لایحه دو فوریتی «اعطای مجوز به شهرداری تهران برای انجام معاملات مربوط به تکمیل، توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران» تصویب شد
اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اعطای مجوز به شهرداری تهران برای انجام معاملات مربوط به تکمیل، توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران موافقت کردند. شهرداری تهران پس از 8 سال قصد دارد، هزار عدد اتوبوس را به کارگیرد. برای مذاکره با تولید کنندگان داخلی و واردات اتوبوس به مجوز شورای شهر برای برداشت و مصرف 1500 میلیارد تومان نیازمند است، که این موضوع بررسی شد.
 ١٥:٠٥ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی در تذکری بیان داشت(5-225)
وزارت بهداشت در قبال حادثه "کلینیک سینا مهر" پاسخگو نیست
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران نسبت به عدم پاسخگویی مسئولان وزارت بهداشت در خصوص انفجار "کلینیک سینا مهر" انتقاد کرد، و گفت: وزارت بهداشت وظایف مصوب در قبال نظارت بر ساختمان های زیر مجموعه دارد. جالب بوده تا کنون هیچگونه پاسخگویی در خصوص این فاجعه ارائه نشده است.
 ١٤:٠٣ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد سالاری پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه ۷:(4-225)
مصلی تکلیف املاک فریز شده خیابان پاکستان را مشخص کند
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، کمبود سرانه های خدماتی، کمبود پارکینگ، تعریض معابر، املاک فریز شده خیابان پاکستان و... را مهم ترین مشکلات منطقه ۷ دانست، و خواستار انجام اقدامات لازم برای رفع این مشکلات شد، و گفت: مصلی باید مشخص کند که اگر می خواهد املاک را به قیمت روز خریداری کند، و در غیر اینصورت املاک را از فریز خارج کند.
 ١٣:٥٨ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر مجید فراهانی پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه 7؛(3-225)
ارائه صورتجلسه تعیین و انتخاب پروژه های توسعه محلی متضمن نظر شورایاران محلات است
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با بیان اینکه زنگ خطر نادیده گرفتن و بی توجهی به نظرات شورایاران به صدا درآمد، طی تذکری که تقدیم هیات رئیسه شد، به لزوم ارائه صورتجلسه تعیین و انتخاب پروژه های توسعه محلی متضمن نظر شورایاران محترم محلات، با استناد به تبصره ۳۵ بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری تهران تاکید کرد.
 ١١:٤٨ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سیدحسن رسولی، رئیس کمیته منابع انسانی و تشکیلات شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور:(1-225)
احدی از کارکنان شهرداری در فرایند اصلاح ساختار، اخراج یا بیکار نمی‌شود
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، تاکید کرد: در فرایند اصلاح ساختار شهرداری،‌ با توجه به ظرفیت شغلی فراوان، احدی از کارکنان زحمتکش اخراج و بیکار نخواهد شد. بلکه ثبات استخدامی آنان بیشتر نیز می گردد. به گونه ای که کارکنان شرکت خدمات اداری شهر، مستقیما بر اساس آئین نامه استخدامی کارکنان موقت، با شهرداری طرف قرار داد خواهند شد. و همچنین سازمان ها دارای پست سازمانی مصوب شهرداری تهران می شوند، که موجب ثبات استخدامی کارکنان است.
 ١١:٣٣ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
علی اعطا خبر داد
بررسی فرآیند صدور پروانه و گواهی ساختمان در کمیته معماری شورای شهر تهران
علی اعطا، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران ضمن بیان این مطلب که کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی و گواهی ساختمان می تواند بخشی از مشکلات شهروندان در این حوزه کاهش دهد، گفت: فرآیند تهیه لایحه صدور پروانه و گواهی ساختمان در کمیته معماری شورای اسلامی شهر تهران بررسی شد.
 ٢٠:٣٩ - دوشنبه ١٦ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی طی نامه ای به شهرداران مناطق خواستار شد
حضور دبیران کارگروه برنامه و بودجه شورایاری در جلسات کنترل پروژه
رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران در راستای اجرای بند 16 ماده 12 مصوبه اصلاح موادی از مصوبه تشکیل انجمن شورایاری محلات خواستار حضور دبیران کارگروه برنامه و بودجه شورایاری در جلسات کنترل پروژه شد.
 ١٩:١٠ - دوشنبه ١٦ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
علی اعطا خبر داد؛
آثار واجد ارزش معماری معاصر حفظ می شود
رئیس کمیته معماری شورای اسلامی شهر تهران گفت: سیاست هایی برای حفظ آثار واجد ارزش تاریخی و فرهنگی میراث معماری پایتخت در این کمیته در دستور کار قرار دارد.
 ١٤:٤٥ - دوشنبه ١٦ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید آرش حسینی میلانی در بازدید از مرکز نگهداری سگ‌های بلاصاحب کهریزک تاکید کرد
لزوم ایجاد مراکز نگهداری سگ های بلاصاحب در پهنه های شهر تهران
رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر استفاده از ظرفیت سمن‌های محیط زیستی و حامیان حقوق حیوانات، گفت: ایجاد مراکز نگهداری سگ‌های بلاصاحب دیگری در پهنه‌های شهر تهران را ضروری است.
 ١٢:٤٢ - دوشنبه ١٦ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در دویست و بیست و پنجمین جلسه شورا بررسی می شود؛
ابعاد حادثه کلینیک سینا مهر با حضور رئيس دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي
اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و بیست و پنجمین جلسه شورا با حضور علیرضا زالی رئيس دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي، ابعاد حادثه آتش سوزی کلینیک سینا را بررسی خواهند کرد.
 ١٠:٠٧ - دوشنبه ١٦ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی در تذکری به شهرداری مطرح کرد:20-224
اجرای تفاهم نامه پلاک کوبی و شناسنامه دار کردن درختان پاسخ به دغدغه های شهروندان است
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران به اقدام سریع منطقه ۲ در پاسخ به دغدغه های شهروندان برای اجرایی و عملیاتی شدن، تفاهم نامه جهت پلاک کوبی و شناسنامه دار کردن درختان اشاره کرد.
 ١٦:٤٤ - يکشنبه ١٥ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
نایب رئیس شورای شهر تهران مطرح کرد:19-224
وزارت‌خانه‌های کار و بهداشت مسئول اصلی نظارت بر مراكز پزشکی و حرف وابسته هستند
سید ابراهیم امینی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران و رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی این شورا، در جریان دویست و بیست و چهارمین جلسه علنی شورا که صبح روز یکشنبه ۱۵ تیرماه در محل شورا برگزار و به بررسی آتش‌سوزی در کلینیک سینامهر شمیرانات اختصاص یافت به بررسی ابعاد حقوقی این حادثه پرداخت.
 ١٦:٤١ - يکشنبه ١٥ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
علی اعطا، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران بیان داشت.18-224
نگرانم به این نتیجه برسیم که کشته شدگان " کلینیک سینا مهر" مقصر حادثه هستند
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به وظایف قانونی محوله به دستگاه‌ها در خصوص "کلینیک سینا مهر" گفت: قانون در این‌خصوص نقصی ندارد، و استناد به خلا قانونی در این خصوص بی معنا است . در صحن طوری صحبت می شود که نگرانم همه به این نتیجه برسیم، آنها که کشته شدند، مقصر حادثه هستند .
 ١٦:٣٧ - يکشنبه ١٥ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس اداره بازرسی، وزارت کار و رفاه اجتماعی در بررسی ابعاد حادثه کلینیک سینا مهر بیان داشت؛ 17-224
وزارت بهداشت هیچگونه استعلامی از وزارت کار به عمل نیاورد
هادی جباری رییس اداره بازرسی، وزارت کار و رفاه اجتماعی گفت: وزارت بهداشت و درمان در خصوص الزامات ایمنی ساختمان های درمانی استعلامی از ما نمی¬گیرد. در خصوص ساختمان کلینیک سینا مهر نیز هیچگونه استعلامی از وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به عمل نیامد.
 ١٦:٣٥ - يکشنبه ١٥ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجدجامعی با اشاره به حادثه درمانگاه سینا مهر گفت:16-224
شهروندان تاوان مدیریت ناهماهنگ دستگاه ها را می پردازند
عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه تاکنون سه گزارش راجع به سه آتش سوزی مهم تهران را داده است که در هر سه آنها به مساله بلاتکلیفی اشاره شده است، گفت: شهروندان تاوان مدیریت ناهماهنگ دستگاه ها در این گونه مسائل را می پردازند. مساله سردرگمی موضوعی است که ضابط اجرای احکام ایمنی، مشکل دارد و باید تکلیفش روشن شود.
 ١٦:٣٤ - يکشنبه ١٥ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید ابراهیم امینی در بررسی ابعاد حادثه "کلینیک سینا مهر" پیشنهاد داد.15-224
دعوت از عنایت آزغ به صحن شورا و تقدیر ویژه از او
رییس کمیته حقوق شهروندی شورا با اشاره به دیدار روز گذشته شهردار تهران با "عنایت آزغ" جوان شجاع و تقدیر از ایشان، پیشنهاد داد در جلسه آتی شورا که روز سه‌شنبه هفته جاری برگزار خواهد شد، با دعوت از عنایت آزغ به صحن شورا، از وی به ‌صورت ویژه تقدیر شود.
 ١٦:١٩ - يکشنبه ١٥ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

اخبار مرتبط