رئیس کمیسیون فرهنگی شورا: 2-42
روز زن فرصتی است تا نگرش‏ جامعه درمورد توانمندی زنان را بهبود بخشیم
نرگس معدنی پور در خصوص اهمیت روز زن مطرح کرد: روز زن، فرصتی است تا دیدگاه ها و نگرش های جامعه را در مورد زنان و توانمندی های آنان بهبود بخشیده و در چارچوب تکریم بانوان، به ترویج آموزه ها و سفارش های دینی در مورد جایگاه و منزلت آنان، و ضرورت ارتقاء کرامتِ اجتماعی و بهبودِ عزت نفس اجتماعی ایشان پرداخت.
 ١٠:٥٨ - يکشنبه ٣ بهمن ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
پرویز سروری با اشاره به سفر رییس جمهور به روسیه تاکید کرد: 1-42
دیپلماسی ایران بر پایه منافع ملی خواهد بود
نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سفر اخیر رییس جمهوری به روسیه اظهار داشت: پیام این سفر که آغاز گر فصل جدیدی در دیپلماسی کشور بود این است که دیپلماسی ایران بر پایه منافع ملی خواهد بود.
 ١٠:١٣ - يکشنبه ٣ بهمن ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی پیرهادی: 9-41
ضرورت به کارگیری خودروهای برقی و هیبریدی برای کاهش آلودگی هوا/ از رده خارج نشدن خودروها و موتورسيكلت هاي فرسوده عامل آلودگي هواست
رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه هر ساله با شروع فصل سرما پرونده خاک گرفته آلودگی هوا از اعماق بایگانی اولویت های مهم کشور خارج می شود گفت: از رده خارج نشدن خودروها و موتورسيكلت هاي فرسوده یکی از چندین عامل آلودگي هواست.
 ١٢:٠٢ - سه شنبه ٢٨ دی ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی چمران: 2-41
انتظارمان از شهرداری تسریع در پیگیری مشکلات آتش نشانان است
رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه با گذشت چند سال از حادثه پلاسکو و به شهادت رسیدن تعدادی از آتش‌نشانان هنوز خانواده این عزیزان مشکلات عدیده‌ای را دارند، تصریح کرد: امیدواریم مشکلات این افراد نیز هر چه زودتر برطرف شود و ان‌شاءالله با تلاش شهرداری این اتفاق بیفتد.
 ١٠:١٠ - سه شنبه ٢٨ دی ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی چمران تاکید کرد: 2-40
لزوم تکریم مادران و خانواده شهدای سرافراز کشور/فرارشاه درس عبرتی به کسانی داد که چشم به سلطنت دوخته بودند
رییس شورای اسلامی شهر تهران همزمان با سالروز فرار شاه از کشور در 26 دی 1357 گفت: حکومت شاه درس عبرتی به همه کسانی که چشم به حکومت برای سلطنت‌طلبی دوخته بودند داد.
 ٠٩:٣٨ - يکشنبه ٢٦ دی ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی چمران با اشاره به سالروز شهادت امیر کبیر:
تحولات بزرگ در دوران کوتاه شدنی است
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: امیر کبیر در دورانی کوتاه کمتر از سه سال نشان داد که می شود تحولات بزرگ را در دورانی کوتاه انجام داد و این درس بزرگی برای ما است.
 ١١:٢٨ - سه شنبه ٢١ دی ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی چمران همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه وحاج قاسم: 3-37
راه شهادت حذف شدنی نیست/ واقعیات جهان اسلام با شهادت پیوند خورده است
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ایام عزاداری شهادت حضرت فاطمه (س) و حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: راه شهادت حذف شدنی نیست چراکه واقعیات جهان اسلام با شهادت پیوند خورده است.
 ١١:٤٣ - سه شنبه ١٤ دی ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
چمران در آغاز سی و ششمین جلسه شورا: 2-36
مکتب حاج قاسم و شهدا باید برای نسل جوان و آینده به درستی تبیین شود
رییس شورای اسلامی شهرر تهران با اشاره به دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی تاکید کرد: باید یاد و نام شهدا را گرامی و بزرگ بداریم و الگویی مناسب برای جوانان و نسل آینده تبیین کنیم.
 ١٠:٤٤ - يکشنبه ١٢ دی ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
آخوندی در نطق پیش از دستور سی و ششمین جلسه شورای شهر تهران؛ 1-36
مدیران شهری با تکیه بر مکتب حاج قاسم در راه خدمتگزاری به مردم گام بردارند/ مکتب حاج قاسم راه وزیدن دوباره نسیم خدمت در شهر است
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران طی نطقی در آستانه دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی خاطر نشان کرد: مدیریت شهری اعم از نمایندگان شورای اسلامی شهر و مدیران شهری باید با تکیه بر مکتب حاج قاسم در راه خدمتگزاری به مردم گام بردارد. مردم دیر زمانی است که چشم به راه وزیدن دوباره نسیم خدمت در شهر هستند.
 ١٠:٠٠ - يکشنبه ١٢ دی ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی چمران با اشاره به فرا رسیدن 9 دی : 1-35
مردم در 9 دی پای انقلاب و رهبری و اعتقادات راستین خود ایستادند
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به فرارسیدن نهم دی ماه اظهار داشت: نهم دی ماه در تاریخ کشور ما و منطقه و حتی در جهان روز بینظیر و به یاد ماندنی است روزی که مردم به صورت خودجوش نشان دادند که پای انقلاب، رهبری و اعتقادات راستینشان به انقلاب ایستادند.
 ١٠:٤٨ - سه شنبه ٧ دی ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد صادقی در نطق پیش از دستور مطرح کرد: 13-34
تشکر از ریاست جمهور به واسطه تشکیل شورای عالی مدیریت بحران/ تصدی‌گری سم مهلک برای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران است
رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه حکم جانشینی شهردار تهران در مدیریت بحران فرصت مغتنمی در جهت عینیت بخشیدن به مدیریت واحد در مواجه با بحران است گفت: با توجه به تعدد وظایف و ماموریتهای پیش‌بینی شده برای مجموعه مدیریت شهری در موضوع مدیریت بحران های طبیعی لازم است تا سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با طبقه بندی دقیقی با توجه به اولویت های ایمنی در شهر، محدودیت‌های منابع مالی و نیروی انسانی را صورت دهد و از انجام کارهای پراکنده و کم اثر به شدت جلوگیری کند.
 ١٤:٠١ - يکشنبه ٥ دی ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی چمران با اشاره به سالروز رخداد زلزله بم و روز میلاد حضرت مسیح: 1-34
مقاوم سازی ساختمان ها یک الزام اجتناب ناپذیر است/ اصل موضوع نفوذ روحیه و اعتقادات حضرت مسیح در قلب همه مردم عالم است
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: سالروز زلزله بم به ما هشدار می دهد که از چنین حوادثی باید درس عبرت گرفت و برای مقاوم سازی ساختمان ها در شهرها و روستاها به ویژه شهر تهران کوشا باشیم.
 ١٠:٣٠ - يکشنبه ٥ دی ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی چمران: 32-3
مبارزه حضرت فاطمه(س) در راه امامت و ولایت در تاریخ ماندگار و جاودان است
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: تلاشی که آن حضرت در راه مبارزه با ظالمان وقت و تثبیت راه امامت و ولایت از خود نشان دادند، سبب شد تا این بانوی جوان در تاریخ ماندگار شود و همیشه به عنوان یک الگو برای زنان جامعه اسلامی و حتی مردان در روش مبارزه شان باقی ماند .
 ١١:٤٦ - يکشنبه ٢٨ آذر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی چمران با اشاره به ضرورت اصلاح بودجه 1401 دولت: 32-2
بودجه اصلاح نشود مسئولان هیچ انتظاری از تهران سال آینده نداشته باشند
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر بودجه سال 1401 دولت در مجلس شورای اسلامی به ویژه در خصوص سهم شهرداری ها و حوزه حمل و نقل اصلاح نشود، باید در انتظار فاجعه به ویژه در پایتخت باشیم.
 ١٠:٣٧ - يکشنبه ٢٨ آذر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی چمران با اشاره به فرا رسیدن روز حمل و نقل: 31-1
دو هزار اتوبوس در 4 سال گذشته از رده خارج شده است/ بدون ترمیم اعتبارات حمل و نقل در بودجه دولت نمی توان کاری از پیش برد
رییس شورای اسلامی شهر تهران بار دیگر بر لزوم افزایش اعتبارات حوزه حمل و نقل در بودجه سال آینده دولت تاکید کرد و گفت: وضع حمل و نقل شهر تهران خراب است و اگر امروز ما با مشکل و معضل آلودگی هوا دست به گریبان هستیم سرچشمه اش از همین جاست.
 ١٠:٥٩ - سه شنبه ٢٣ آذر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی پیرهادی در نطق پیش از دستور مطرح کرد: 30-2
خطرات ناشی از شن چاله ها در منطقه ۱۸/ پروژه های ناتمام نهادها در مناطق مختلف تهران معضلاتی را ایجاد کرده است
رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران طی نطقی اظهار داشت: نهادها و دستگاه های مختلف دارای املاک و مستغلات در سطح مناطق ۲۲ گانه شهر تهران می باشند که عدم پیگیری پروژه های ناتمام آن ها در سطح مناطق سبب ایجاد معضلاتی شده است .
 ١٠:٥٧ - يکشنبه ٢١ آذر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی چمران در سی امین جلسه شورا: 30-1
هر روز روز پرستار است/ جامعه به طور خودجوش قدرشناس کادر درمان است
رییس شورای اسلامی شهر تهران با تبریک روز پرستار گفت: ما در ایام شیوع ویروس کرونا دیدیم که پرستاران در نهایت انسجام و خلوص کار خود را انجام دادند و مورد تشویق و تقدیر خودجوش جامعه قرار گرفتند.
 ١٠:٠٦ - يکشنبه ٢١ آذر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی چمران با اشاره به گرامیداشت روز جهانی معلولان:
امیدواریم وعده های احیاء حقوق جامعه معلولان اجرایی شود
رییس شورای اسلامی شهر تهران همزمان با روز جهانی معلولین، اظهار داشت: امیدواریم همه قول ها و وعده هایی که به جامعه معلولین داده شده، عملیاتی شود.
 ١٤:٠٢ - يکشنبه ١٤ آذر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
تشکری هاشمی در نطق پیش از دستور تاکید کرد:
‏‎لزوم انتقال نمایشگاه بین‌المللی تهران به مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب
رئيس كميسيون عمران و حمل و نقل شوراى اسلامى شهر تهران با انتقاد از آسیب‌ها و پیامدهای برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در محل کنونی نمایشگاه بین‌المللی تهران گفت: به رغم سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای طراحی و احداث مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب که متکی بر کار کارشناسی، بررسی‌های علمی و مطالعات دقیق است و مورد موافقت دولت و سایر دستگاه‌های ذیربط نیز قرار گرفته است، کماکان شاهد برگزاری نمایشگاه‌ها در داخل شهر هستیم و تا امروز، گام مؤثری در زمینه انتقال نمایشگاه بین‌المللی تهران به مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برداشته نشده است.
 ١١:١٦ - سه شنبه ٩ آذر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی چمران خبر داد:
مواد حمایتی شهرداری ها در بودجه پیشنهادی 1401 کشور حذف شده است
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بودجه پیشنهادی 1401 سازمان برنامه و بودجه به دولت اظهار داشت: متاسفانه بر خلاف تمام پیش بینی های حمایتی دولت از مدیریت شهری، در بودجه پیشنهادی سازمان برنامه و بودجه برای سال 1401 که به دولت تقدیم شده هر آنچه برای شهرداری ها پیش بینی شده بود را حذف کردند. این در حالی است که شهرها با مشکلاتی همچون آلودگی هوا دست به گریبان هستند.
 ١١:٠٧ - سه شنبه ٩ آذر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
چمران به مناسبت روز نیروی دریایی و همبستگی با مردم فلسطین مطرح کرد:
ملت ایران همبستگی ریشه داری با مردم فلسطین دارند/ نیروی دریایی ما همواره در برابر دشمنان قدرتمند عمل کرده است
مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به فرارسیدن روز همبستگی با مردم فلسطین گفت: همبستگی ملت و دولت ما با ملت فلسطین ریشه دار و قدیمی و استراتژیک و تا امروز ادامه در بوده است.
 ١٠:٢٣ - يکشنبه ٧ آذر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی چمران با اشاره به آلودگی هوای تهران:
برچسب محرمانگی جلسات شورا تهمتی ناروا است/ اقدامات در زمینه آلودگی هوا جهاد گونه باشد
رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برچسب محرمانگی جلسات در خصوص آلودگی هوا به شورای ششم تنها تهمتی ناروا است، گفت: اقدامات در زمینه آلودگی هوا جهاد گونه باشد، چرا که اگر قرار بود با شیوه بروکراتیک و اداری به سرانجام برسد امروز نباید شاهد آلودگی هوا باشیم ، لذا باید تلاش کنیم تا بتوانیم حداقل حرکت کوتاه و کوچکی انجام دهیم که مورد رضایت مردم قرار گیرد.
 ١١:٥٩ - سه شنبه ٢ آذر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی چمران با تبریک هفته بسیج:
بسیج حلال مشکلات است/ عقب ماندگی حمل و نقل در دوره گذشته باید جبران شود/ سعی و تلاش ما تقویت نهاد و جایگاه شورایاری ها است
رییس شورای اسلامی شهر تهران همزمان با فرارسیدن هفته بسیج با بیان اینکه بسیج در دوران دفاع مقدس حلال مشکلات بود امروز هم اینچنین است ادامه داد: اگر بخواهیم مسائل را حل کنیم با بسیج می توانیم چرا که بسیج یعنی کمک گرفتن از نیروی همه مردم چراکه روحیه بسیجی در همه وجود دارد.
 ١٠:٣٦ - يکشنبه ٣٠ آبان ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
امانی در نطق پیش از دستور مطرح کرد:
طراحی ساختاری ویژه متناسب با شرایط کالبدی، فرهنگی، زیستی و امنیتی محله هرندی
عضو کمیسیون برنامه و‌بودجه شورا با ارائه گزارشی از محله هرندی بر ضرورت تهیه طرحی ویژه متناسب با شرایط کالبدی و فرهنگی، زیستی و امنیتی برای این محله و نیز بازنگری در طرح تفصیلی تاکید کرد.
 ١٣:٠٧ - سه شنبه ٢٥ آبان ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی چمران در بیست و چهارمین جلسه شورا:
کارکنان شرکت واحد فریب دروغ های معاندان در فضای مجازی را نخورند / نظارت مالی شهرداری بر عهده شورا است نه دیوان محاسبات
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به نشر اکاذیب در فضای مجازی در خصوص شرکت واحد اتوبوسرانی و نقل قول هایی که از جانب وی شده بود گفت: من هیچ اظهار نظری در خصوص شرکت واحد نداشته ام و اینها اکاذیب و دروغ هایی است که بر اساس ریشه یابی هایی که شده از طرف معاندان خارج از کشور بوده و به همه کارکنان عزیز شرکت واحد می گویم که هم شورا و هم شهرداری جز اینکه این عزیزان در تلاش برای رفاه شهروندان هستند هیچ نظر دیگری نداشته و ندارند.
 ١٠:٤٦ - سه شنبه ٢٥ آبان ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی چمران در نوزدهمین جلسه شورا یادآور شد:
شهادت محمد حسین فهمیده برگ زرینی را در تاریخ ما گشود
رییس شورای اسلامی شهر تهران با یاد آوری سالروز شهادت محمد حسین فهمیده گفت: شهادت محمد حسین فهمیده برگ زرینی را در تاریخ ما گشود، ما به این انسان های پاک افتخار می کنیم همانطور که حضرت امام خمینی (ره) افتخار می کردند.
 ١٠:١١ - يکشنبه ٩ آبان ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی چمران:
امیدواریم با پیروی از دستورات پیامبر اسلام نمونه خوبی از مسلمانان در تاریخ باشیم
رییس شورای اسلامی شهر تهران در جریان جلسه شورای شهر تهران ضمن تبریک میلاد مسعود پیامبر اسلام ابراز امیدواری کرد که با رعایت دستورات و رهنمودهای پیامبر بزرگوار اسلام بتوانیم به خوبی نقش یک مسلمان واقعی را در دنیا ایفا کنیم و نمونه خوبی از مسلمانان در تاریخ باشیم.
 ٠٩:٥٤ - سه شنبه ٤ آبان ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی پیرهادی:
موضوع سلامت شهروندان موضوعی راهبردی است
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری نشست های مشترک و اتخاذ راهبرد های همسو در زمینه رفع آلودگی هوا، با نهاد های مختلف امری اجتناب‌ناپذیر و ضروری است.
 ١١:٣٥ - سه شنبه ٢٧ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس شورای اسلامی شهر تهران:
هفته وحدت ایامی برای یکپارچگی بین فرق اسلامی است
مهدی چمران ضمن تبریک ولادت پیامبر اسلام تاکید کرد: هفته وحدت ایامی برای یکپارچگی بین فرق اسلامی و رسیدن به هدف غایی پیامبر اسلام که همانا برقراری صلح است، خواهد بود.
 ١٠:٠٨ - سه شنبه ٢٧ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
جعفر بندی شربیانی:
شهر جایگاهی برای مدیران خسته ندارد
عضو هیات رییسه شورا طی نطقی با بیان اینکه در دوره فعلی برای تقویت و نشان دادن جایگاه واقعی مدیریت شهری با به کارگیری جوانان در عرصه های مدیریتی به جای ادعا و شعار به مردم ، گزارش عملکرد خواهم داد افزود: شهر جایگاهی برای مدیران خسته ندارد و جوانگرایی در حکمرانی کشور و گردش نخبگان موضوع بسیار مهمی است.
 ١٠:٣٨ - سه شنبه ٢٠ مهر ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 صفحه بعدی >>

اخبار مرتبط