على اعطا در سالگرد پلاسكو و با اشاره به چالش هاى بند١٤ ماده ٥٥ قانون شهردارى ها:
شهردارى بدون مجوز قضايى ابزار كافى براى پيشگيرى از خطر ندارد
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر چه جامعه و اهل فن عموما شهرداری ها را موظف می دانند تا برای پیشگیری از وقوع چنین حوادثی اهتمام ورزد، اما قوانین موجود در زمینه ایمنی ساختمانها چندان شهرداری را در اجرای چنین وظایفی مبسوط الید نمی داند به طوریکه در بند 14 ماده 55 قانون شهرداریها تنها به شهرداری اجازه می دهد به عنوان ذینفع و موظف قانونی، از مراجع قضایی درخواست دستور موقت یا اقدام تأمینی برای ورود به ملک و انجام تعمیرات را داشته باشد. برابر همین استدلال است که در موارد متعددی که مأمورین شهرداریها برای رفع خطر احتمالی به املاک شخصی اشخاص خصوصی ورود می کنند، مورد تعقیب و پیگرد قضایی قرار می گیرند.
 ١٠:٥٩ - سه شنبه ٣٠ دی ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
بهاره آروین به نمایندگی از شهروندان تهرانی خواستار شد؛
وزارت نفت و وزارت نیرو فیش گاز و برق صنایع و ساختمان‌های دولتی را شفاف کنند/ وقتی در تاریکی و تیرگی حاصل از عدم شفافیت، جای قاضی و متهم عوض می‌شود
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در تاریکی و تیرگی حاصل از عدم شفافیت، جای قاضی و متهم عوض می‌شود و بار حل مسائل به دوش مردم گذاشته می‌شود، اظهار کرد: به نمایندگی از شهروندان تهرانی از وزارت‌خانه‌های نفت و نیرو می‌خواهم فیش گاز و برق صنایع و ساختمان‌های عریض و طویل دولتی را شفاف کنند تا معلوم شود بخش عمده مصرف انرژی کشور در کجاست!
 ٠٩:٣٨ - سه شنبه ٢٣ دی ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
ناهید خداکرمی مطرح کرد:
لزوم ترسیم وضعیت جمعیتی شهر تهران / پراکندگی جمعیت اتباع خارجی در مناطق 22 گانه شهر تهران
رییس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه پراکندگی اتباع خارجی در مناطق شهر تهران بسیار زیاد است و اغلب در شرایط سختی نیز زندگی می کنند لذا ساماندهی آن‌ها مستلزم اقدامی عاجل است گفت: مشخصات دموگرافیک و جمعیت شهر تهران نشان می‌دهد که این شهر استثنایی نه تنها پایتخت کشور که یک ایران را با همه تنوع‌های قومی، فرهنگی و زبانی در دل خود جای داده است، بنابراین شناخت وضعیت موجود جمعیتی در مناطق و محلات تهران امر مهمی است که با مطالعات انجام شده اطلاعات ذیقیمتی در حال جمع آوری است که امیدواریم انتشار آنها بتواند با ایجاد و تولید موج‌های فکری عمیق و هدفمند ، باب ضرورت تمکین حاکمیت به تغییر در بسیاری از قوانین بالا دستی کشور را بگشاید.
 ١٠:٣٧ - يکشنبه ٢١ دی ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید حسن رسولی خطاب به قالیباف و رئیسی خواستار شد:
احقاق حقوق مالیه شهری و شهرداری / به دور از رویکردهای سیاسی ایفای نقش کنید
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: از قوه قضائیه انتظار دارم که در مقام نظارت بر اجرای صحیح قوانین مصوب، نسبت به احقاق حقوق مالیه شهری و شهرداری اقدام کند و از رئیس مجلس شورای اسلامی که 12 سال شهردار تهران بود و شاهد این تضییع حقوق مردم بوده اند،‌ توقع دارم به دور از رویکردهای سیاسی و جناحی ایفای نقش عادلانه کند.
 ٠٩:١١ - يکشنبه ٢١ دی ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حق شناس در نطق پیش از دستور مطرح کرد:
عملکرد مسئولان درباره حذف محدودیت ارتفاعی محله جماران کاملا انفعالی است/ پیگیری حقوق مردم و حقوق شهر از حذف محدودیت ارتفاعی محله جماران را مطالبه دارم
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با تاکید بر اینکه متاسفانه و علارغم تذکر اعضای شورای شهر تهران عدم حذف محدودیت ارتفاعی محله جماران شنیده شده است گفت: مدیران شهرداری تهران با مدیران شورای عالی شهرسازی و معماری و مسئولان نهاد ریاست جمهوری جلساتی را با رویکرد مغایر نظرات شورای شهر و مفاد طرح تفصیلی مبتنی بر صیانت از بافت قدیمی و سنتی جماران برگزار کرده اند که لازم می دانم تذکر شدید خود را به این رویه انفعالی اعلام و پیگیری حقوق مردم و حقوق شهر را از ایشان مطالبه نمایم.
 ١٠:٣٧ - سه شنبه ١٦ دی ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
الهام فخاری در نطق پیش از دستور در دویست و شصت و یکمین جلسه شورا :
ترويج فرهنگ شهروندی از مهمترین وظایف مدیریت شهری است
رییس کمیته اجتماعی شورا با بیان اینکه فرهنگ شهروندي بخشي از فرهنگ فردي و اجتماعي است كه متناسب با مفهوم شهر شكل يافته است گفت: ترويج فرهنگ شهروندی با تکيه بر ظرفيت‌ها و قالب‌های متنوع فرهنگی و هنری و تلاش در جهت اصلاح رفتارهای اجتماعی با ارائه آموزش‌ها و الگوهای مناسب، از مهم‌ترین وظایف مدیریت شهری قلمداد می‌شود.
 ١٣:٤٩ - يکشنبه ١٤ دی ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
علی اعطا در نطق پیش از دستور دویست و شصتمین جلسه شورای شهر تهران:
لاله زار به دالان سينماهاى محتضر تبديل شده است / تخريب سينما ايران لاله زار، شروع تخريب سريالى سينماهاست
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با ابراز انتقاد از تخریب سینما ایران لاله زار و با بیان اینکه زندگى فرهنگى هنرى، با عريض كردن پياده رو ها به لاله زار نمى آيد گفت: لاله زار با گنجايش ١٠هزار صندلى بهترين محل برگزارى جشنواره هاى سينمايى است.
 ١٠:٣٨ - سه شنبه ٩ دی ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
افشین حبیب زاده در دویست و پنجاه و هفتمین جلسه شورا و در نطق پیش از دستور:
سکوت مردم در برابر مفاسد و ناکارآیی برخی از مسئولان نه از بی‌خبری بلکه از روی نجابت است/ تنها ضابطه در روابط خارجی باید منافع ملی باشد
رییس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برنامه ریزی ها و عملکرد پراشکال موجب ایجاد جزایری لوکس در میان دریایی از فقر و مشکلات اقتصادی شده است گفت: اصلاحات واقعی در گرو اجماع بر سر اصلاح رویه ها و بازگشت به منافع و آرمان ملت است.
 ١٠:٠٩ - يکشنبه ٣٠ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید آرش حسینی میلانی در نطق پیش از دستور و به مناسبت روز جهانی کوهستان:
کوه‌های تهران، در معرض آسیب «شهری‌سازی»اند/ تهران برای زیست‌پذیر بودن متکی به کوهستان‌های مجاور خود است
رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه کوه های مجاور تهران در معرض آسیب شهری سازی قرار گرفته اند گفت: کوه‌های مجاور تهران نباید به ملک خصوصیِ ساخت ‌و سازگرایان و رانت‌خواران بدل شود و این در حالی است که کوه‌خواری‌ها به اسم گردشگری و توسعه اما به کام رانت‌خواران انجام می شود. لذا در همین زمینه تهیه گزارش در مورد توچال توسط کمیته محیط‌زیست شورا در دستور کار قرار گرفته است.
 ١٠:٣٩ - يکشنبه ٢٣ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد جواد حق شناس در نطق پیش از دستور :
حال فرهنگ و هنر و اهالى آن خوب نيست
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: فرهنگ و هنر برای انسجام اجتماعی و هویت کشور اهمیت و ضرورت دارد.در شرایطی که جوامع درگیر بحران های روحی و روانی فردی و جمعی هستند، این فرهنگ و هنر است که می تواند باعث انسجام اجتماعی و همدردی و همدلی اقشار گوناگون شود و روح و خرد جمعی را در مقابله با بحران ها بسیج نماید.
 ١٠:٣٦ - سه شنبه ١٨ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مرتضی الویری در نطق پیش از دستور و با اشاره به مصوبه اخیر مجلس :
این کار نه تنها جایگاه شورا را متزلزل می‌کند بلکه سیستم و نظام تقنینی کشور را زیر سؤال می‌برد
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: من خاضعانه از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شورای محترم نگهبان می‌خواهم پایداری قوانینی که خود تصویب نموده‌اند و بارها در اصلاحات بعدی بر آن صحه گذاشته‌اند سست ننماید. این کار نه تنها جایگاه شورا را متزلزل می‌کند بلکه سیستم و نظام تقنینی کشور را زیر سؤال می‌برد.
 ١٥:١٤ - يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید آرش حسینی میلانی در نطق پیش از دستور:
شورا ظرفیت حقوقی خود را برای اعلام جرم بر علیه مراکز آلاینده فعال سازد / نبرد سخت تهران با سه اهریمن کرونا، آلودگی هوا و تحریم
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری تاکید کرد: زمان آن فرارسیده که شورای شهر ظرفیت حقوقی خود را برای اعلام جرم بر علیه مراکز آلاینده فعال ساخته و پیگیری حقوق عامه در حوزه هوای پاک را در مراجع قضایی و نظارتی در دستورکار قرار دهد.
 ١٠:٢٨ - سه شنبه ٦ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد سالاری در نطق پیش از دستور مطرح کرد:
تحقق برنامه اولویت محور در گرو تفویض اختیارات
محمد سالاری رییس کمیسیون شهر سازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران رویه‌های نامناسب و تمرکزگرایی در انجام امور در سازمان شهرداری تهران را مانع تحقق برنامه‌های مدیریت شهری در فرصت باقی‌مانده دانست و گفت: بنده به عنوان یکی از اعضای شورای شهر خود را مکلف به حمایت تمام قد از شهردار تهران در راستای تحقق برنامه‌ها می دانم اما در صورت تعلل در اجرای برنامه‌ها و عدم تفویض اختیارات لازم برای تحقق آن‌ها، خود را ملزم به استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و حقوق قانونی شورا برای پاسخگو نمودن شهرداری می‌دانم.
 ١٤:٠٧ - سه شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت نظری، در نطق پیش از دستور :
کارایی و بهره وری کارکنان در محیطی بدون تنش و استرس افزایش می یابد
رییس کمیته مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران، با اشاره به اولویت‌های شورای شهر در سال پایانی فعالیت و ضرورت عمل به وعده‌ها و توجه به مطالبات مردم شهر تهران، گفت: یکی از راه‌های رسیدن به رضایتمندی شهروندان، کسب و جلب رضایت کارکنان سازمانی بزرگ در قامت شهرداری تهران است. سازمانی که بیش از هر نهاد و دستگاهی دیگر، با مردم و زندگی روزمره شهروندان در ارتباط است و بالطبع، بیش از تمام ارگان‌ها می‌تواند مردم را راضی یا ناراضی کند.
 ١٣:٤٧ - يکشنبه ٢٧ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
ناهید خداکرمی، در نطق پیش از دستور :
اگر قرار است محدودیت کرونایی اعمال شود، باید طول مدت آن حداقل یکماه باشد
رییس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران، گفت: با توجه به دوره کمان 14 روزه بیماری، محدودیت های یک هفته ای، جز مسکنی کوتاه، اثر هزینه ای، و اثر بخشی دیگری ندارد. و می طلبد تا اگر قرار است محدودیتی اعمال شود، طول مدت آن حداقل یکماه باشد.
 ١١:٤٨ - يکشنبه ٢٧ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد جواد حق شناس در نطق پیش از دستور:
روزی بنام تهران، بدون همكارى مردم و حاکمیت و قوای سه گانه توفيقى نخواهد داشت
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: تهران، پایتخت ایران است. گرامی داشت روزی بنام تهران بدون توجه و همكارى مردم و حاکمیت و قوای سه گانه لطفی نداشته، و توفيقى به همراه نخواهد داشت.
 ١٠:٠٤ - يکشنبه ١٣ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا صدراعظم نوری در نطق پیش از دستور:
واحد "اچ اس ای" باید زیر نظر شخص شهردار قرار گیرد
رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم تشکیل واحدی مجزا به صورت یکپارچه و تخصصی برای مقوله سلامت، ایمنی و محیط زیست در شهرداری تهران گفت: واحد "اچ اس ای" * باید زیر نظر شخص شهردار قرار گیرد، تا کارایی و اثرگذاری لازم و کافی را در اجرایی شدن الزامات و ضوابط "اچ اس ای" داشته باشد.
 ١٥:١٠ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی در مورد مشکل اداره کشور به نمایندگان مجلس یازدهم:
مشکل اصلی، فراموش کردن «مردم» و مشغول شدن به اولویت های سیاسی است
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران تصریح کرد: نمایندگان عزیز مجلس یازدهم در این صد روزی که نماینده ملت در مجلس هستید، قیمت برخی کالاهای اساسی مثل برنج 4 برابر، و خودرو به 3 برابر افزایش یافته است! احتمالا برخی از شما برادران و خواهران عزیز تا پیش از این مشکل اداره کشور را حضور اصلاح طلبان در مجلس و شورای شهر می دانستید. مشکل اصلی و اساسی فراموش کردن «مردم» و مشغول شدن به اولویت های جریانی و سیاسی است!
 ١٠:٠٣ - يکشنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید محمود میرلوحی در تشریح اقدامات شورای پنجم بیان داشت
امروز می توان گفت، شهر تهران دارای برنامه است
رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورا گفت: توسعه حمل و نقل عمومی ( مترو و اتوبوسرانی)، لغو مصوبه برج باغ‎ها، توجه به انتظارات محله‎ها و تخصیص بیش از دو هزار میلیارد تومان به پروژه‎های کوچک مقیاس محله‎ای، عملیاتی شدن شفافیت، ایجاد سازمان شیشه‎ای، جامعیت و پویایی در مقررات مربوط به تعارض منافع، انتشار اطلاعات صدور پروانه و حقوق و استخدام‎ها، حاکمیت قانون، افزایش سهم منابع پایدار در بودجه و تلاش در جهت حفظ دارایی‎ها و ایجاد ارزش افزوده، موضوعاتی هستند که در سرلوحه اقدامات شورای پنجم قرار داشته و مرتبا تکرار شد تا به مرحله اجرا برسد.
 ١٣:٤٢ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مرتضی الویری در نطق پیش از دستور خود مطرح کرد
واگذاری اختیارات نمایندگان مجلس در انتخابات شوراها به شورای نگهبان جای تعجب دارد
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در واکنش به طرح نظارت شورای نگهبان بر انتخابات شوراها گفت: با توجه به نظارت شورای نگهبان بر انتخابات ریاست جمهوری که نهایتا ده کاندیدا دارد. این نهاد چگونه می خواهد به انتخاباتی، مانند شوراها با نیم میلیون کاندیدا نظارت کند.
 ١١:٠٩ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت نظری در نطق پیش از دستور بیان داشت
مجلس یازدهم به جای تحقق مدیریت یکپارچه، در صدد کاهش اختیارات شوراها است
رییس کمیته ی مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: انتظار از مجلس یازدهم که از قضا یکی از شلوغ‌ترین فراکسیون‌هایش، فراکسیون مدیریت شهری است، و درصد قابل توجهی از اعضایش نیز تجربه حضور در شوراهای شهر یا مسئولیت‌هایی در شهرداری دارند، این است که یکبار برای همیشه، برای تصویب قانون مدیریت یکپارچه شهری اقدام کند، اما متاسفانه به نظر نمی‌رسد اراده‌ای جدی برای یکپارچه شدن مدیریت و ارائه خدمات در شهرهای‌مان وجود داشته باشد، حتی زمزمه‌هایی نیز به گوش می‌رسد که مجلس شورای اسلامی، در تلاش برای کاهش اختیارات شوراها و محدودکردن این نهاد است.
 ١٠:٢٠ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد سالاری در نطق پیش از دستور مطرح کرد
گزارش عملکرد کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران طی سه سال گذشته
محمد سالاری در گزارش عملکرد کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران طی سه سال گذشته، به بیان اقدامات انجام شده و انتظارات هنوز به سرانجام نرسیده حوزه شهرسازی و معماری پرداخت.
 ١٠:٤٩ - يکشنبه ٢ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
علی اعطا در نطق پیش از دستور و به مناسبت روز خبرنگار:
نباید با هر نوسان اقتصادی، خبرنگاران به عنوان پرچمدار جبهه آگاهی آسیب ببینند
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران که این روزها به دلیل کووید-۱۹ در قرنطینه به سر می‌برد، در نطقی غیر حضوری، به مناسبت روز خبرنگار، گفت: سخنگوی شورای شهر تهران در ادامه نطق خود تاکید کرد: سخنگوی شورای شهر تهران در ادامه نطق خود تاکید کرد: نباید سیاست های کلان به گونه ای باشد که با هر نوسان اقتصادی، روزنامه ها و روزنامه نگاران و خبرنگاران به عنوان پرچمدار جبهه آگاهی و خبر آسیب ببینند.
 ١٠:٣٤ - يکشنبه ١٩ مرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا نژاد بهرام در نطق پیش از دستور ودر ارائه گزارشی از نوسازی بافت فرسوده شهر تهران بیان داشت؛
تهیه برنامه جامع توسعه محله ای اقدام ارزشمند مدیریت شهری برای نوسازی بافت فرسوده بوده / 15 هزار بافت ناپایدار گرانیگاه ما در نوسازی بافت فرسوده بوده
رییس کمیته شهر سازی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه 15 هزار بافت ناپایدار شهری گرانیگاه ما در کمیته شهرسازی بوده، چرا که در وقع زلزله بیشترین خسارت در همین بافت ها به وجود می آید، گفت: بین سالهای 80 تا 95 بیش از 48 هزار واحد کسری پارکینگ، فقط در بافت فرسوده ایجاد شده، که ناشی از رویکرد نادرست در نوسازی بافت فرسوده است. اما در شورای پنجم از کند شدن روند نوسازی بافت فرسوده جلوگیری شد. و یکی از اقدامات خوب در این زمینه طی دو سال گذشته، تهیه برنامه توسعه محله ای برای 178 محله شهر تهران که در بافت فرسوده واقع شده اند، بوده که بالغ بر 2000 میلیارد تومان به منظور اجرای پروژه های خرد مقیاس محله ای پیش بینی شده است.
 ٠٩:٥٦ - سه شنبه ٣١ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
ناهید خداکرمی در نطق پیش از دستور خود بیان داشت
لزوم برنامه ریزی مدیریت شهری برای شرایط ماندگاری طولانی کرونا
رییس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: از آنجا که کل کشور درگیر مقابله با "کووید 19" است، بیشترین اولویت ما باید کمک به حفظ امنیت و سالم ماندن شهروندان، و برآورده شدن نیازهای بهداشتی، اجتماعی، روانی و عاطفی خانواده ها باشد، در این راستا مدیریت شهری دو وظیفه مهم دارد: نخست، باید کلیه منابع، ابزار و اطلاعاتی را که برای دور کاری کارکنان گردآوری کند. و دوم، برای مدیریت امروز و فردای شهر تهران در شرایط همه گیری کرونا برنامه ریزی کند.
 ١٢:١٥ - يکشنبه ٢٩ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی در نطق پیش از دستور مطرح کرد
از سران سه قوه می خواهیم تا به مسئله ادامه فعالیت قانونی شورایاران ورود پیدا کنند
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود با بیان اینکه مشارکت مردم تنها به معنای رفتن به جنگ و سر صندوق ها نیست، گفت: از سران سه قوه می خواهیم تا به مسئله ادامه فعالیت قانونی شورایاران ورود پیدا کنند.
 ١٠:٥٠ - يکشنبه ٢٩ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد سالاری در نطق پیش از دستور خود در دویست و بیست و ششمین جلسه شورا بیان داشت
لزوم تعامل شورای شهر تهران با مجلس، قوه قضاییه و دولت برای حل مشکل قانونی تشکیل شورایاری ها
رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران خواستار بازبینی رأی دیوان عدالت اداری در خصوص ابطال مصوبه تشکیل انجمن شورایاری توسط رییس قوه قضاییه و رفع خلاء قانونی تشکیل این انجمن توسط مجلس شورای اسلامی شد. و خطاب به شهروندان تهرانی و خانواده بزرگ شورایاران گفت: مطمئن باشید که به عنوان نمایندگان مردم شهر و با همکاری و تعامل با نمایندگان محترم مجلس، قوه قضاییه و دولت، این تهدید به وجود آمده را مجداً به فرصتی برای تعمیق هرچه بیشتر مشارکت مردمی در امور شهر تبدیل خواهیم کرد.
 ١٠:١٤ - يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سیدحسن رسولی، رئیس کمیته منابع انسانی و تشکیلات شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور:(1-225)
احدی از کارکنان شهرداری در فرایند اصلاح ساختار، اخراج یا بیکار نمی‌شود
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، تاکید کرد: در فرایند اصلاح ساختار شهرداری،‌ با توجه به ظرفیت شغلی فراوان، احدی از کارکنان زحمتکش اخراج و بیکار نخواهد شد. بلکه ثبات استخدامی آنان بیشتر نیز می گردد. به گونه ای که کارکنان شرکت خدمات اداری شهر، مستقیما بر اساس آئین نامه استخدامی کارکنان موقت، با شهرداری طرف قرار داد خواهند شد. و همچنین سازمان ها دارای پست سازمانی مصوب شهرداری تهران می شوند، که موجب ثبات استخدامی کارکنان است.
 ١١:٣٣ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در دویست و بیست و یکمین جلسه شورا مطرح شد
تذکر ۶ نفر از اعضای شورای شهر به شهردار تهران
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بر اساس قوانین و مقررات، هرگونه تفاهم نامه منعقده در خصوص پادگان 06 باید مورد تایید شورا قرار گیرد، گفت: در صورت اصرار به آزاد سازی فضای پادگان 06 و تبدیل آن به فضای عمومی و بوستان شهری، انتظار می رود شهرداری با تجدید نظر در مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، از طریق ارایه پیشنهادات جایگزین توسط شهرداری تهران، راهکارهایی نظیر "انتقال حق توسعه در سایر املاک ارتش، ارایه زمین معوض از سوی شهرداری و یا دولت" دنبال شود.
 ١٠:٢٥ - يکشنبه ١ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا صدراعظم نوری در نطق پیش از دستور مطرح کرد
محیط زیست با شیوع کرونا، نیاز به توقف فعالیت های مضر بشری را مشهود ساخت
رييس كميسيون سلامت،محيط زيست و خدمات شهري شوراي شهر تهران گفت: شيوع ویروس کرونا در واقع نیاز محیط زیست به یک تنفس و توقف فعالیت های مضر بشری نسبت به محیط زیست را مشهود ساخت.
 ١٥:٠٠ - يکشنبه ١٨ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 صفحه بعدی >>

اخبار مرتبط