محسن هاشمی:
با حضور در پای صندوق رای صدا و خواسته خود را به گوش همه برسانید
رییس شورای اسلامی شهر تهران، به سهم پرسنل زن در مدیریت شهری تهران که حدود یک پنجم و کمتر از نصف نسبت بانوان در دولت است اشاره داشت و افزود: با وجود افزایش نسبت مدیریتی بانوان در این دوره مدیریت شهری ،هنوز با وضعیت مطلوب فاصله زیادی داریم. وی همچنین با اشاره به انتخابات در پیش روی مجلس شورای اسلامی، از مردم خواست تا با حضور در پای صندوق رای، صدا و خواسته خود را به گوش همه برسانند.
 ٠٩:٠٠ - يکشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
به منظور بررسی بیشتر در صحن شورا تصمیم گیری شد:
بازگشت طرح"نظام نامه مشارکت و تعامل تشکل های غیر دولتی و مدیریت شهری " به کمیسیون فرهنگی
با پیشنهاد اعضای شورا دستورالعمل مربوط به نظام نامه فعالیت تشکل‌های غیر دولتی برای بررسی بیشتر به کمیسیون‌های تخصصی برگرداندند.
 ١٤:٠٦ - يکشنبه ٢٠ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت نظری در نطق پیش از دستور بیان داشت:
تمایل شهرداری به استقلال طلبی از نهاد بالادستی، جای بسی توجه و تعجب دارد
عضو شورای اسلامی شهر تهران در انتقاد از شهرداری تهران گفت: با نگاهی کلی به تبصره‌های بودجه سال ۹۹ شاهدیم که شهرداری تهران به دنبال به حداقل رساندن اختیارات شورای شهر است.
 ١٠:٠٣ - يکشنبه ٢٠ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی:
زیبایی راهپیمایی 22 بهمن ماه امسال نهفته در شنیدن صداهای مختلف است
رییس شورای اسلامی شهر تهران زیبایی 22 بهمن و انتخابات را همزیستی و همراهی مردم با تنوع وتکثر سلایق وعلایق فرهنگی و سیاسی دانست و تاکید کرد: شنیدن صداهای مختلف در کنار یکدیگر و ایجاد فضای عدالت و شفافیت در رقابت است.
 ٠٩:٣٢ - يکشنبه ٢٠ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی رفسجانی در مراسم میثاق با امام خمینی(ره) بیان داشت؛
اجماع بی سابقه اوایل انقلاب به دلیل حضور همه سلایق در صحنه بود
رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه اگر امام خمینی(ره) در سال 1357، به گونه ای عمل می کردند که قرار بود فقط یک سلیقه در میدان باشد، قطعا آن اجماع بی سابقه و نماز و تظاهراتهای میلیونی رخ نمی داد گفت: امروز اگر می خواهیم انقلاب و نظام را حفظ کنیم باید مصالح کشور و معیشت مردم را بر آبروداری اولویت بدهیم، نه آنکه با بزرگنمایی قوتها و سفیدنمایی مسایل به نحوی تبلیغ کنیم که خودمان هم باورمان بشود که این سرخی رو، اثر سیلی نیست.
 ١٣:٢٤ - چهارشنبه ١٦ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی در نطق پیش از دستور مطرح کرد:
لزوم حرکت به سوی بودجه ریزی مشارکتی/ شهرداری ملزم به مشارکت فعال و بهره‌گیری از نظرات شورایاران در تدوین بودجه است
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با اشاره به فرآیند تصویب لایحه بودجه 99 شهرداری تهران ضمن دعوت به مشارکت همه متخصصان، نخبگان و شورایاری ها بر لزوم بودجه ریزی مشارکتی تاکید کرد.
 ١٢:٢١ - يکشنبه ١٣ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی تاکید کرد:
مردم ایران برای تحقق و تثبیت انقلاب بهای سنگینی پرداخته اند/ وعده های اصلی انقلاب محقق شود
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب از دهه فجر امسال به عنوان حساسترین زمان یاد کرد و افزود: مردم ایران برای تحقق و تثبیت انقلاب بهای سنگینی پرداخته اند. بنابراین اگر توانستیم وعده های اصلی انقلاب را محقق کنیم ، آنگاه جامعه از ما شعارهای جدید را خواهد پذیرفت.
 ٠٩:٤٢ - يکشنبه ١٣ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی با اشاره به سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) تاکید کرد:
خطبه تاریخی حضرت فاطمه (س) تحلیل عمیقی از مبانی اجتماعی دین ارائه می دهد
رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در خطبه تاریخی حضرت زهرا در مسجد پیامبر، تحلیل عمیقی از مبانی اجتماعی دین ارائه می شود، مطالعه و تامل بر این خطبه را به همه نخبگان و پژوهشگران توصیه کرد.
 ٠٩:٠٤ - سه شنبه ٨ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی: 1-193
وحدت ارزشمند برخاسته از صداها و سلایق گوناگون است/ حمایت از فعالیت های فرهنگی نه تصدی گری فرهنگی از راهبردهای شورای پنجم است/ فضای فعلی رسانه ای در آستانه انتخابات حساس پیشرو باید تغییر کند
رییس شورای اسلامی شهر تهران با یاداوری ورود به اولین سال از دهه پنجم انقلاب بر ایجاد وحدت بین آحاد مردم تاکید کرد و افزود: وحدت، به معنای تک صدایی نیست. وحدتی ارزشمند است که برخاسته از صداها وسلایق گوناگون باشد، نه حذف و نشنیدن دیدگاههای مختلف و تکرار یک سلیقه ونظر.
 ٠٩:٣٥ - يکشنبه ٦ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی:2-188
رمز محبوبیت حاج قاسم شخصیت جامع الاطراف او است/ برای تداوم وحدت ملی و مشارکت آحاد مردم در انتخابات پیشرو زمینه سازی شود/ حاج قاسم خود را وابسته به هیچ جناح و جریانی نمی دانست
عضو شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور با اشاره به شخصیت جامع الاطراف حاج قاسم سلیمانی به لزوم ایجاد زمینه لازم برای مشارکت آحاد ملت در انتخابات پیش رو با همه سلایق تاکید کرد.
 ١٣:٤٤ - سه شنبه ١٧ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی: 1-188
حماسه بدرقه شهید سلیمانی، رساترین پاسخ به اقدامات تروریستانه دولت امریکاست/ مسئولان کشور باید قدر این مردم، ایستادگی و وفاداریشان را بدانند
رییس شورای اسلامی شهر تهران ضمن قدردانی از حضور میلیونی ایرانیان در بدرقه سردار رشید اسلام گفت: حماسه ای که در خوزستان، تهران، قم و هم اکنون در کرمان خلق می شود، رساترین پاسخی است که توسط میلیونها تن از ایرانیان به اقدام تروریستی دولت آمریکا داده شد.
 ١٣:٣٣ - سه شنبه ١٧ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
حبیب زاده: 3-187
نام سردار سلیمانی قرین شجاعت و دفاع بی وقفه از مرز و بوم است/ صدور پروانه در املاک و اراضی واقع در طرح‌های شهرداری بلامانع شد
نائب رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه سردار سلیمانی اهل سیاست و گواهی بر ما در سیاست ورزی بود، ایشان را مصداق بارز " امهً وسطاً لتکونوا شهدآء " عنوان کرد و افزود: او مشتاق شهادت بود و چون شهدا زیست و چه نیکو گفت که شهید قبل از شهادت، شهید می شود.
 ١٦:٣٦ - يکشنبه ١٥ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمدعلیخانی در نطق پیش از دستور بیان داشت: 2-187
حاج قاسم، در اخلاق و سیاست، متعادل و علوی بود / هاشمی برگرفته از دور اندیشی، صبوری و نگاه فراگیر و توجه به توسعه بود
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا در نطقی از سردار سپاه اسلام سپهبد سلیمانی و آیت الله هاشمی رفسنجانی که هر دو فرزند کویر بودند، گفت.
 ١٦:٠٣ - سه شنبه ١٥ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس شورای شهر تهران : 1-187
قاسم سلیمانی، سرداری از جنس مردم بود
محسن هاشمی با بیان اینکه قاسم سلیمانی، سرداری از جنس مردم بود افزود: ساده زیستی، تواضع، ادب و متانتش، توانمندی های نظامی، فرماندهی و رهبری او را برجسته تر می کرد و بدلیل پرهیز از ورود به مجادلات سیاسی و حفظ جایگاه فراجناحیش، بین تمامی جریانهای سیاسی و سلایق فرهنگی و اجتماعی ایران محبوبیت ویژه ای داشت .
 ١٦:٠٠ - سه شنبه ١٥ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی: 1-186
مجلس و دولت درباره سهم تهران در بودجه ۹۹ تجدید نظر کنند/ مسئولان عالی نظام باید به مسائل پیچیده تر بپردازند
رییس شورای شهر تهران تاکید کرد: اگر ما می خواهیم وضعیت آلودگی هوا و ازدحام مترو وکمبود اتوبوس در تهران در سال آینده از امسال بدتر نشود،حتما باید مجلس و دولت در این موضوع تجدید نظر کنند و تصمیم گیری را به رده های ارشد نظام مانند سران قوا یا مقام معظم رهبری موکول نکنند چرا که در این شرایط کشور مسایل بسیار پیچیده تر و مشکل تری دارد که مسئولان عالی نظام باید به آنها رسیدگی کنند.
 ١٠:١١ - سه شنبه ١٠ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
سالاری در نطق پیش از دستور: 3-185
فراموش کردن حقوق عمومی علت و العلل مشکلات شهر است/ امکان شکایت از مدیرانی که حقوق عمومی را زیرپا می‌گذارند، فراهم شود
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: غفلت از حقوق عمومی در دهه‌ّهای گذشته ما را به وضعیت فعلی رسانده و برون رفت از وضع موجود هم جز از طریق اراده سیاسی قوی برای رجوع به حقوق عامه در چارچوب قانون اساسی ممکن نیست.
 ١٠:٣٩ - يکشنبه ٨ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد علیخانی تاکید کرد: 2-185
شهردار تهران بدون توجه به جوسازی ها تکلیف مدیریت معاونت حمل و نقل شهری را روشن کند
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا در نطقی خواستار تعیین تکلیف مدیریت معاونت حمل و نقل شهری تهران بدون توجه به جوسازی ها شد.
 ١٠:٢٩ - يکشنبه ٨ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی در نشست قائم مقامان ذیحساب شهرداری بیان داشت:
ذیحسابان در شهرداری نقش کلیدی در اجرای قانون و سلامت اداری دارند
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مساله عدم تخصیص بودجه های عمرانی و سرمایه بدلیل عدم تحقق درامدها وکسری بودجه یکی از دلایل روزمرگی در دستگاههای اجرایی است بنابراین ذیحسابان می توانند در این حوزه هم عملکرد مناسبی داشته باشند و از عدم توازن در عملکرد و بلعیده شدن سهم بودجه های عمرانی وسرمایه ای توسط هزینه های جاری جلوگیری کنند.
 ١٦:٠٣ - چهارشنبه ٤ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
شهربانو امانی در نطق پیش از دستور خود بیان داشت: 4-181
تهران با شهری برای همه فاصله دارد/ امروز بسیاری از نهادها و سازمان‌ها به صورت کاملا غیر قانونی، فضاهای عمومی شهر را تصرف کرده‌اند
رییس کمیته ایمنی و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: تهران با شعار برای همه نمی‌شود، تهران با بلدیه و پل و پارکینگ و زیرگذر برای همه نمی‌شود، اگر قرار بود بشود با صدر و میلاد و توحید و رسالت و دریاچه شهدای خلیج فارس پیشتر از این شده بود.تهران مدیرانی میخواهد که شجاعت و شهامت تصمیم به تغییر را داشته باشند .
 ١٤:٤٨ - يکشنبه ١٧ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی: 1-181
برای شنیدن انتقادات واعتراضات جامعه سعه صدر داشته باشیم
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به روز دانشجو گفت: اگر ما نسبت به انتقادات واعتراضات دانشجویان، نخبگان، روزنامه نگاران و روشنفکران جامعه خود سعه صدر نداشته باشیم، آنگاه با اعتراضات خشونت بار سایر اقشار ناراضی و معترض که صدایی را برای طرح مطالباتشان نمی شوند، مواجه خواهیم شد.
 ٠٩:٠٢ - يکشنبه ١٧ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
الهام فخاری در نطقی بیان داشت: 3-180
چهار دهه است که آزمون و خطا ادامه دارد/ اهتمام شهرداری تهران در تامین فضاهای عمومی فرهنگی به خصوص کتابخانه‌های عمومی
الهام فخاری طی نطقی با تاکید بر اینکه سرانه‌های فرهنگی همچون سرانه‌ی مطالعه بدل به رازهای مگو شده‌اند گفت: امید که شهرداری تهران به این وظیفه‌ی زیربنایی در تامین فضاهای عمومی فرهنگی به خصوص کتابخانه‌های عمومی اهتمام بورزرد و با سیاست گذاری و اقدام و نظارت درست و دقیق فضای همگانی و متعلق به مردم را برای مردم شاداب نگهداریم.
 ١٤:٤٤ - سه شنبه ١٢ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی: 1-180
باید صدای نارضایتی و مشکلات مردم را بشنویم
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به روز قانون اساسی و یادآوری ناآرامی های اخیر گفت: اگر می خواهیم نظام و ایران اسلامی بماند، باید صدای نارضایتی و مشکلات مردم را بشنویم و فراتر از تظاهر و تبلیغات به آن توجه کنیم، از تضییع حقوق عمومی که تنفس هوای پاک یکی از نخستین مصادیق آن است بپرهیزیم و با مردم صادق و در برابر آنها متواضع باشیم.
 ١٤:٤٠ - سه شنبه ١٢ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: 1-179
سیستم حمل و نقل عمومی تهران باید تقویت شود
محسن هاشمی با اشاره به تکرار مکرر آلودگی هوای تهران بر لزوم تقویت سیستم حمل ونقل عمومی تاکید کرد.
 ١٢:٥٨ - يکشنبه ١٠ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی دراجلاس مشورتی شوراهای کلان شهر های کشور بیان داشت؛
ایجاد دبیر خانه نظارت بر عملکرد شوراها گامی در جهت صیانت از جایگاه شوراها/ تنها راه نجات کشور و اجرای اصل 103 قانون اساسی ایجاد مدیریت یکپارچه شهری است
محمد جواد کولیوند رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: باید در نظر داشت که راه نجات در کشور ایجاد مدیریت یکپارچه شهری است و اگر می خواهیم اصل 103 قانون اساسی که بر اساس آن استانداران موظفند تصمیمات شورا را اجرا کنند، باید این مهم محقق شود.
 ١٣:٤٤ - جمعه ٨ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
الهام فخاری در نطق پیش از دستور جلسه شورا مطرح کرد: 4-178
درد مردم را از خود مردم باید پرسید/ نیمی از زنان در جهان دست کم یک بار مورد انواع خشونت در محل کار قرار گرفته اند
عضو شورای شهر تهران با اشاره به حوادث اخیر پیرامون افزایش قیمت بنزین آثار مخرب روانی را بیش از اثار دیگر دانست و گفت: درد مردم را از خود مردم باید پرسید.
 ١٢:١٤ - يکشنبه ٣ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی: 1-178
انتظار جدی ما از شهرداری تهران، افزایش توان اجرایی و عمگلرایی است
رییس شورای اسلامی شهر تهران انتظار مردم و رهبری از مسئولان در دستگاههای مختلف را حداکثر مساعدت جهت کاهش مشکلات مردم وافزایش تولید و اشتغال برشمرد و افزود: در حوزه مدیریت شهری نیز انتظار جدی ما از شهرداری تهران، افزایش توان اجرایی و عمگلرایی برای به نتیجه رساندن اقدامات در جهت ارتقا خدمت به شهروندان است و نباید با تزلزل، فرافکنی و انفعال، در حل مشکلات کوتاهی کرد.
 ١١:٥٢ - يکشنبه ٣ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی متذکر شد: 1-177
طرح تفصیلی پایتخت پایش و تامین سرانه های خدماتی مد نظر قرار گیرد
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه بیش از 12 سال از تصویب طرح جامع و تفصیلی شهر تهران می گذرد گفت: طرح تفصیلی تهران باید پایش شود و تامین سرانه تاسسیات خدماتی و رفاهی در آن مد نظر قرار گیرد.
 ٠٩:٥٧ - سه شنبه ٢٨ آبان ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی مطرح کرد: 1-۱۷۶
کارگروه ویژه ای برای حل مشکل تامین ناوگان خطوط اتوبوس و مترو در تهران تشکیل شود/ تمهیدات پیش بینی شده برای مواجه با برف کافی نبود
رییس شورای اسلامی شهر تهران ضمن پوزش از شهروندان تهرانی به دلیل مشکلات ترافیکی روز گذشته از ارسال نامه ای به معاون اول رییس جمهور خبرداد و گفت: با توجه به افزایش آلودگی و پدیده وارونگی هوا در این فصل، تقویت سیستم حمل ونقل عمومی تهران اهمیتی دوچندان می یابد خواستار تشکیل فوری کارگروهی ویژه برای حل مشکل تامین ناوگان خطوط اتوبوس و مترو تهران شدیم.
 ١٥:٥٢ - يکشنبه ٢٦ آبان ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی با اشاره به آغاز هفته وحدت بیان داشت: 1-175
اظهارات توام با گلایه و تخطئه شهردار سابق نسبت به مدیریت شهری تهران، زیبنده نبود
رییس شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به اظهارات شهردار سابق تهران اظهار داشت: در آستانه هفته وحدت، اظهارات توام با گلایه و تخطئه شهردار سابق نسبت به مدیریت شهری تهران، زیبنده نبود.
 ١٢:١٩ - يکشنبه ١٩ آبان ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس شورای شهر تهران بیان داشت: 1-174
اضافه شدن ده رام قطار به ناوگان ریلی به زودی/ مسئولان شهری و دولتی پیگیر تامین ۵ هزار دستگاه اتوبوس شهری و ۱۳۰۰ واگن مترو باشند
محسن هاشمی با تاکید بر اینکه انتظار به حق مردم، رفع کمبودهای ناوگان اتوبوس رانی و مترو در ساعات پیک ترافیکی است از اضافه شدن ده رام قطار شامل 70 واگن به ناوگان حمل و نقل ریلی خبر داد و افزود: از مسئولان مربوطه در شهرداری تهران و مسئولان دولتی درخواست داریم در چارچوب دستور رییس جمهور برای تامین 19 هزار اتوبوس شهری که 5 هزار دستگاه آن متعلق به تهران می باشد و همچنین تامین 1300 واگن مترو پیگیری های خود را افزایش دهند.
 ١٠:٢٩ - سه شنبه ١٤ آبان ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی1 2 3 صفحه بعدی >>

اخبار مرتبط