مجید فراهانی در مورد مشکل اداره کشور به نمایندگان مجلس یازدهم:
مشکل اصلی، فراموش کردن «مردم» و مشغول شدن به اولویت های سیاسی است
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران تصریح کرد: نمایندگان عزیز مجلس یازدهم در این صد روزی که نماینده ملت در مجلس هستید، قیمت برخی کالاهای اساسی مثل برنج 4 برابر، و خودرو به 3 برابر افزایش یافته است! احتمالا برخی از شما برادران و خواهران عزیز تا پیش از این مشکل اداره کشور را حضور اصلاح طلبان در مجلس و شورای شهر می دانستید. مشکل اصلی و اساسی فراموش کردن «مردم» و مشغول شدن به اولویت های جریانی و سیاسی است!
 ١٠:٠٣ - يکشنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید محمود میرلوحی در تشریح اقدامات شورای پنجم بیان داشت
امروز می توان گفت، شهر تهران دارای برنامه است
رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورا گفت: توسعه حمل و نقل عمومی ( مترو و اتوبوسرانی)، لغو مصوبه برج باغ‎ها، توجه به انتظارات محله‎ها و تخصیص بیش از دو هزار میلیارد تومان به پروژه‎های کوچک مقیاس محله‎ای، عملیاتی شدن شفافیت، ایجاد سازمان شیشه‎ای، جامعیت و پویایی در مقررات مربوط به تعارض منافع، انتشار اطلاعات صدور پروانه و حقوق و استخدام‎ها، حاکمیت قانون، افزایش سهم منابع پایدار در بودجه و تلاش در جهت حفظ دارایی‎ها و ایجاد ارزش افزوده، موضوعاتی هستند که در سرلوحه اقدامات شورای پنجم قرار داشته و مرتبا تکرار شد تا به مرحله اجرا برسد.
 ١٣:٤٢ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مرتضی الویری در نطق پیش از دستور خود مطرح کرد
واگذاری اختیارات نمایندگان مجلس در انتخابات شوراها به شورای نگهبان جای تعجب دارد
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در واکنش به طرح نظارت شورای نگهبان بر انتخابات شوراها گفت: با توجه به نظارت شورای نگهبان بر انتخابات ریاست جمهوری که نهایتا ده کاندیدا دارد. این نهاد چگونه می خواهد به انتخاباتی، مانند شوراها با نیم میلیون کاندیدا نظارت کند.
 ١١:٠٩ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت نظری در نطق پیش از دستور بیان داشت
مجلس یازدهم به جای تحقق مدیریت یکپارچه، در صدد کاهش اختیارات شوراها است
رییس کمیته ی مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: انتظار از مجلس یازدهم که از قضا یکی از شلوغ‌ترین فراکسیون‌هایش، فراکسیون مدیریت شهری است، و درصد قابل توجهی از اعضایش نیز تجربه حضور در شوراهای شهر یا مسئولیت‌هایی در شهرداری دارند، این است که یکبار برای همیشه، برای تصویب قانون مدیریت یکپارچه شهری اقدام کند، اما متاسفانه به نظر نمی‌رسد اراده‌ای جدی برای یکپارچه شدن مدیریت و ارائه خدمات در شهرهای‌مان وجود داشته باشد، حتی زمزمه‌هایی نیز به گوش می‌رسد که مجلس شورای اسلامی، در تلاش برای کاهش اختیارات شوراها و محدودکردن این نهاد است.
 ١٠:٢٠ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد سالاری در نطق پیش از دستور مطرح کرد
گزارش عملکرد کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران طی سه سال گذشته
محمد سالاری در گزارش عملکرد کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران طی سه سال گذشته، به بیان اقدامات انجام شده و انتظارات هنوز به سرانجام نرسیده حوزه شهرسازی و معماری پرداخت.
 ١٠:٤٩ - يکشنبه ٢ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
علی اعطا در نطق پیش از دستور و به مناسبت روز خبرنگار:
نباید با هر نوسان اقتصادی، خبرنگاران به عنوان پرچمدار جبهه آگاهی آسیب ببینند
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران که این روزها به دلیل کووید-۱۹ در قرنطینه به سر می‌برد، در نطقی غیر حضوری، به مناسبت روز خبرنگار، گفت: سخنگوی شورای شهر تهران در ادامه نطق خود تاکید کرد: سخنگوی شورای شهر تهران در ادامه نطق خود تاکید کرد: نباید سیاست های کلان به گونه ای باشد که با هر نوسان اقتصادی، روزنامه ها و روزنامه نگاران و خبرنگاران به عنوان پرچمدار جبهه آگاهی و خبر آسیب ببینند.
 ١٠:٣٤ - يکشنبه ١٩ مرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا نژاد بهرام در نطق پیش از دستور ودر ارائه گزارشی از نوسازی بافت فرسوده شهر تهران بیان داشت؛
تهیه برنامه جامع توسعه محله ای اقدام ارزشمند مدیریت شهری برای نوسازی بافت فرسوده بوده / 15 هزار بافت ناپایدار گرانیگاه ما در نوسازی بافت فرسوده بوده
رییس کمیته شهر سازی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه 15 هزار بافت ناپایدار شهری گرانیگاه ما در کمیته شهرسازی بوده، چرا که در وقع زلزله بیشترین خسارت در همین بافت ها به وجود می آید، گفت: بین سالهای 80 تا 95 بیش از 48 هزار واحد کسری پارکینگ، فقط در بافت فرسوده ایجاد شده، که ناشی از رویکرد نادرست در نوسازی بافت فرسوده است. اما در شورای پنجم از کند شدن روند نوسازی بافت فرسوده جلوگیری شد. و یکی از اقدامات خوب در این زمینه طی دو سال گذشته، تهیه برنامه توسعه محله ای برای 178 محله شهر تهران که در بافت فرسوده واقع شده اند، بوده که بالغ بر 2000 میلیارد تومان به منظور اجرای پروژه های خرد مقیاس محله ای پیش بینی شده است.
 ٠٩:٥٦ - سه شنبه ٣١ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
ناهید خداکرمی در نطق پیش از دستور خود بیان داشت
لزوم برنامه ریزی مدیریت شهری برای شرایط ماندگاری طولانی کرونا
رییس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: از آنجا که کل کشور درگیر مقابله با "کووید 19" است، بیشترین اولویت ما باید کمک به حفظ امنیت و سالم ماندن شهروندان، و برآورده شدن نیازهای بهداشتی، اجتماعی، روانی و عاطفی خانواده ها باشد، در این راستا مدیریت شهری دو وظیفه مهم دارد: نخست، باید کلیه منابع، ابزار و اطلاعاتی را که برای دور کاری کارکنان گردآوری کند. و دوم، برای مدیریت امروز و فردای شهر تهران در شرایط همه گیری کرونا برنامه ریزی کند.
 ١٢:١٥ - يکشنبه ٢٩ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی در نطق پیش از دستور مطرح کرد
از سران سه قوه می خواهیم تا به مسئله ادامه فعالیت قانونی شورایاران ورود پیدا کنند
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود با بیان اینکه مشارکت مردم تنها به معنای رفتن به جنگ و سر صندوق ها نیست، گفت: از سران سه قوه می خواهیم تا به مسئله ادامه فعالیت قانونی شورایاران ورود پیدا کنند.
 ١٠:٥٠ - يکشنبه ٢٩ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد سالاری در نطق پیش از دستور خود در دویست و بیست و ششمین جلسه شورا بیان داشت
لزوم تعامل شورای شهر تهران با مجلس، قوه قضاییه و دولت برای حل مشکل قانونی تشکیل شورایاری ها
رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران خواستار بازبینی رأی دیوان عدالت اداری در خصوص ابطال مصوبه تشکیل انجمن شورایاری توسط رییس قوه قضاییه و رفع خلاء قانونی تشکیل این انجمن توسط مجلس شورای اسلامی شد. و خطاب به شهروندان تهرانی و خانواده بزرگ شورایاران گفت: مطمئن باشید که به عنوان نمایندگان مردم شهر و با همکاری و تعامل با نمایندگان محترم مجلس، قوه قضاییه و دولت، این تهدید به وجود آمده را مجداً به فرصتی برای تعمیق هرچه بیشتر مشارکت مردمی در امور شهر تبدیل خواهیم کرد.
 ١٠:١٤ - يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سیدحسن رسولی، رئیس کمیته منابع انسانی و تشکیلات شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور:(1-225)
احدی از کارکنان شهرداری در فرایند اصلاح ساختار، اخراج یا بیکار نمی‌شود
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، تاکید کرد: در فرایند اصلاح ساختار شهرداری،‌ با توجه به ظرفیت شغلی فراوان، احدی از کارکنان زحمتکش اخراج و بیکار نخواهد شد. بلکه ثبات استخدامی آنان بیشتر نیز می گردد. به گونه ای که کارکنان شرکت خدمات اداری شهر، مستقیما بر اساس آئین نامه استخدامی کارکنان موقت، با شهرداری طرف قرار داد خواهند شد. و همچنین سازمان ها دارای پست سازمانی مصوب شهرداری تهران می شوند، که موجب ثبات استخدامی کارکنان است.
 ١١:٣٣ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در دویست و بیست و یکمین جلسه شورا مطرح شد
تذکر ۶ نفر از اعضای شورای شهر به شهردار تهران
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بر اساس قوانین و مقررات، هرگونه تفاهم نامه منعقده در خصوص پادگان 06 باید مورد تایید شورا قرار گیرد، گفت: در صورت اصرار به آزاد سازی فضای پادگان 06 و تبدیل آن به فضای عمومی و بوستان شهری، انتظار می رود شهرداری با تجدید نظر در مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، از طریق ارایه پیشنهادات جایگزین توسط شهرداری تهران، راهکارهایی نظیر "انتقال حق توسعه در سایر املاک ارتش، ارایه زمین معوض از سوی شهرداری و یا دولت" دنبال شود.
 ١٠:٢٥ - يکشنبه ١ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا صدراعظم نوری در نطق پیش از دستور مطرح کرد
محیط زیست با شیوع کرونا، نیاز به توقف فعالیت های مضر بشری را مشهود ساخت
رييس كميسيون سلامت،محيط زيست و خدمات شهري شوراي شهر تهران گفت: شيوع ویروس کرونا در واقع نیاز محیط زیست به یک تنفس و توقف فعالیت های مضر بشری نسبت به محیط زیست را مشهود ساخت.
 ١٥:٠٠ - يکشنبه ١٨ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد سالاری در نطق پیش از دستور مطرح کرد
واگذاری املاک بزرگ مقیاس تحت اختیار نهادهای حاکمیتی به شهر، باید به یک نهضت مستمر تبدیل شود
محمد سالاری، رییس کمیسیون شهر سازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، گفت: قرار دادن پادگان‌ها در پهنه "اس"* به هنگام تهیه طرح تفصیلی در دوره گذشته مدیریت شهری، و دولت هشتم و نهم یک اشتباه بزرگ بوده، که موجب تحمیل هزینه‌های سنگینی به شهر می‌شود. لازم است در بازنگری طرح تفصیلی حتما این موضوع اصلاح شود. فرآیند واگذاری املاک بزرگ مقیاس تحت اختیار نهادهای حاکمیتی، به فضای عمومی شهر، می‌بایست به یک نهضت مستمر و پویا بدل شود.
 ١٢:٣٥ - يکشنبه ١٨ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
الهام فخاری در نطق پیش از دستور:
قدرشناس خدمات نیروهای خدوم شهرداری هستیم
الهام فخاری، عضو شورای شهر تهران طی نطقی در صحن شورای شهر در ارتباط با خدمات ارائه شده توسط شهرداری تهران در ایام بیماری کرونا، گفت: همواره نیروهای درگیر با بحران ها تلاش فراوانی می کنند. اما خدمات بی دریغ بسیاری از آنها کمتر مشاهده می شود.
 ١٢:٠٩ - يکشنبه ١١ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی، رییس شورای اسلامی شهر تهران:
متولیان حوزه فرهنگ در مدیریت شهری، در معرفی دینداری امام علی(ع) و مبارزه با خرافات فعالیت بیشتری داشته باشند
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به فرا رسیدن ایام شهادت حضرت علی (ع) تاکید کرد: امروز راه امام علی در برابر ما قرار دارد. امیدواریم دستگاه های فرهنگی کشور، بخصوص متولیان حوزه فرهنگ در مدیریت شهری، در معرفی دینداری ناب و منطبق برسیره و روش امام علی و مبارزه با خرافات و افراط و غلو ، فعالیت بیشتری داشته باشند.
 ٠٩:٥٧ - سه شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
شهربانو امانی، عضو شورای شهر تهران:
کلید اصلی پیشگیری از فاجعه ملی زلزله تهران، احیای بافت فرسوده است
شهربانو امانی صدمات زلزله سهمگین پیش‌رو را فاجعه‌بار، و کلید اصلی جلوگیری از این فاجعه ملی را احیای بافت فرسوده تهران دانست.
 ١٣:١٧ - يکشنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
اعطا:
مواجهه با زلزله در تهران، نیازمند میثاق ملی است
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برنامه مواجهه با زلزله در کلانشهری همچون تهران، نیازمند یک میثاق ملی است، اضافه کرد: مساله زلزله و آمادگی واقعی و عمیق؛ و نه سطحی و تبلیغاتی را نمی توان با طرح و برنامه های بخشی و دستگاهی حل و فصل کرد.
 ١٠:٥١ - يکشنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
شهربانو امانی در نطق پیش از دستور بیان داشت:
رابطه "دولت-ملت" به قبل و بعد از کرونا تقسیم خواهد شد
 ١٤:٤٣ - يکشنبه ٧ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس شورای شهر تهران تاکید کرد:
انتظار شوراها پس از 21 سال تفویض اختیارات قانونی شان است
محسن هاشمی در آستانه سالروز شوراها گفت: انتظار شوراها پس از 21 سال تفویض اختیارات قانونی شان است چراکه دوسوم وظایف واختیارات شورا به مدیریت شهری تفویض نشده که یکی از دلایل کندی، پرهزینه وکم بازدهی دولتها وایجاد نارضایتی عمومی است
 ٠٩:٥٣ - يکشنبه ٧ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی :
وزارت بهداشت آمار مجزایی از قربانيان و مبتلايان كرونا در تهران ارائه دهد
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به شرایط ویژه اقتصادی تاکید کرد: انتظار شورای شهر تهران از دولت محترم این است که در این شرایط خاص، با تامین مالی تعهدات پیشین دولت و اختصاص سهم مدیریت شهری تهران از منابع پیش بینی شده برای مبارزه با کرونا، کمک کنند همچنین از وزارت بهداشت می خواهیم که نسبت به ارائه آمار مجزا از قربانيان و مبتلايان كرونا در تهران اقدام کند.
 ١٠:١٠ - يکشنبه ٣١ فروردين ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٣:٢٦ - يکشنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس شورای اسلامی شهر تهران:
رسانه های ملی و مجازی خدمات پرسنل زحمت کش مدیریت شهری را پوشش بدهند
رییس شورای اسلامی شهر تهران از شیوه انعکاس خدمات پرسنل زحمت کش مدیریت شهری انتقاد کرد، و افزود: در این ایام با توجه به حجم زیاد بارندگی ها، در شرایط سخت کرونا مشغول پاکسازی معابر و کانال های پساب در سطح شهر هستند. در طول دوماه گذشته نیز پاکبانان و نظافت گران شهر، جمع آوری و دفع پسماند بخصوص پسماند عفونی، سازمان بهشت زهرا، شرکت شهر سالم ، سازمان آتش نشانی و فروشگاه شهروند عملا بدون تعطیلات و فراتر از زمان عادی مشغول خدمت رسانی بوده اند. جا دارد رسانه ملی و رسانه های مجازی همگام با پرسنل بخش سلامت، زحمات این عزیزان را نیز پوشش بدهند.
 ٠٩:٥٤ - يکشنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
برای شکست کرونا، حق شناس در نطق پیش از دستور مطرح کرد
تنها راه نجات کشور، انتخاب سخت ترین و مشکل ترین راه است
حق شناس گفت:در طول سال ها تحریم و ناکارآمدی سیاستمداران ، نه حاکمیت و نه دولت، بلکه این مردم بوده اند که بار سنگین اقتصاد مقاومتی و تبعات سوء مدیریت و ناکارآمدی ها را بدوش کشیده اند.
 ١٢:٠٦ - سه شنبه ١٩ فروردين ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
هشدار مجید فراهانی نسبت به وضعیت اقتصادی مدیریت شهری
کسری بودجه شهرداری تهران در سال 1399 تا56 درصد خواهد بود
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران نسبت به کسری بودجه شهرداری تهران در سال ۹۹ هشدار داد.
 ١١:٢٢ - سه شنبه ١٩ فروردين ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
رسولی در نطق پیش از دستور خواستار شد
مطالبه سهم شهرداری از اعتبارات 100 هزار میلیاردی بحران کرونا برای نگهداشت شهر
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: برای تامین هزینه‌های جاری و نگهداشت شهر لازم است شهردار سهم شهرداری از اعتبارات 100 هزار میلیاردی مصوب مدیریت بحران کرونا را مطالبه‌ و وصول کند.
 ١٠:٠٠ - يکشنبه ١٧ فروردين ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس شورای اسلامی شهر تهران:
تطبیق شرایط کاری و مالی شهرداری با بحران کرونا باید در دستور کار مدیریت شهری قرار گیرد
رییس شورای اسلامی شهر تهران تطبیق شرایط کاری ومالی شهرداری با بحران کرونا را موضوع مهمی دانست که باید در دستور کار مدیریت شهری قرار گیرد.
 ٠٩:٥٤ - يکشنبه ١٧ فروردين ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی:
مسولان ستاد كرونا سنجيده و حساب شده با مردم صحبت كنند
رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: مسولان ستاد كرونا سنجيده و حساب شده با مردم صحبت كنند. از اصحاب رسانه هم انتظار داریم با تزریق امید و اطلاع رسانی صحیح و دقیق، ذهنیت جامعه را برای غلبه بر این ایپدمی تقویت کنند.
 ٠٠:٤٥ - يکشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی:
مدیریت شهری امکانات خود را جهت مبارزه با کرونا بسیج کرده است
رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه افق زمانی پایان بحران کرونا در جامعه بصورت دقیق مشخص نیست، گفت: تهران دست کم تا پایان سال به حضور جدی عوامل شهرداری در حوزه های مختلف نیاز دارد.
 ٠٩:٣٦ - سه شنبه ١٣ اسفند ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد:
ضرورت استفاده از زیرساخت ها و امکانات مدیریت شهری برای ایجاد پویش های کمک به اقشار محروم جامعه
محسن هاشمی با یادآوری این نکته که مدیریت شهری هماهنگ با وزارت بهداشت، در حال انجام وظایف محوله در مقابله با کرونا می باشد افزود: همچنین می تواند از زیرساختها و امکانات خود جهت ایجاد پویش های داوطلبانه و مردمی شهروندان جهت کمک به یکدیگر و همچنین تامین کالاهای بهداشتی و پیشگیرانه برای اقشار محروم جامعه استفاده کند
 ١١:٣٣ - يکشنبه ١١ اسفند ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 صفحه بعدی >>

اخبار مرتبط