مجید فراهانی برای سومین بار طی تذکری مطرح کرد
لزوم توجه به ایمنی بوستان ها و پارک های محلی
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران برای سومین بار در خصوص لزوم توجه به ایمنی بوستان ها، پارک های محلی و فراهم آوردن زمینه حضور امن و ایمن خانواده ها به شهردار تهران تذکر داد.
 ١٣:٢٦ - سه شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا صدر اعظم نوری در دویست و سی امین جلسه شورا
از عملکرد شهرداری تهران در حوزه ایمنی فضاهای شهری انتقاد کرد
رییس کمیسیون سلامت،محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از عملکرد شهرداری در حوزه ایمنی فضاهای شهری انتقاد کرد.
 ١٣:٢٤ - سه شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد جواد حق شناس تذکر داد
خبرنگاران عیدی خود را از «هیأت نظارت بر مطبوعات» دریافت کردند
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در حالی که قائم مقام وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اذعان دارد که آمار درگذشتگان کرونا می تواند تا دوبرابر آمار اعلامی باشد. آیا توقیف و تعطیلی یک روزنامه با اصل آزادی بیان و قانون انتشار و دسترسی آزاد اطلاعات همخوانی دارد؟ وی همچنین گفت: جامعه مطبوعات و خبرنگاران عیدی خود را از «هیأت نظارت بر مطبوعات» دریافت کردند!
 ١٢:٤٥ - سه شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر افشین حبیب زاده به شهردار تهران درباره مرگ نوجوان ۱۳ ساله در پارک لاله
کوتاهی در نظارت‌ بر مسائل ایمنی، موجب بروز چندباره حوادث تلخ شده است
معاون نظارت شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تذکرات پیاپی در خصوص حوادثی که ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی توسط پیمانکاران در شهر رخ داده، گفت: در آبان ماه سال ۹۷ نیز حادثه مشابهی رخ داد، که در آن زمان ضمن تذکری درخواست شد، از سوی شهرداران مناطق نظارت جدی و کاملی بر رعایت نکات ایمنی وعملکرد پیمانکاران صورت پذیرد، که متاسفانه نتیجه اینگونه کوتاهی ها، وقوع چندباره حوادث تلخ شده است.
 ١٢:٢٧ - سه شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
انتقاد حجت نظری نسبت به رفتار سلیقه‌ای با دستفروشان
مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و بی‌کانون باید کامل اجرا شود
رییس کمیته مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران ضمن تذکر در خصوص لزوم رسیدگی به تخلفات صورت گرفته در جریان اجرای طرح ساماندهی دستفروشان، خواهان بازنگری در آن و هماهنگی شهرداری با شورا برای اجرای مصوبه «ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون» به عنوان فصل الخطاب در زمینه سیاستگذاری در زمینه دستفروشی شد.
 ١١:٢٨ - يکشنبه ١٩ مرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر محمد جواد حق شناس به مناسبت روز خبرنگار:
موسسات مطبوعاتی مراقبت بیشتری از خبرنگاران خود داشته باشند
رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: مشکلات اقتصادی سبب شده وضعیت موسسات خبری اسفناک باشد. لذا در این فضا موسسات مطبوعاتی و حوزه های خبری باید مراقبت بیشتری از همکاران خبری خود داشته باشند، تا این عزیزان این شرایط را با فراغت بیشتری طی کنند، تا ما حضور خبرنگاران را به عنوان صدای آزاد مردم همچنان در کنار خود داشته باشیم.
 ١١:١٠ - يکشنبه ١٩ مرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی تذکر داد
لزوم تدوین و اجرای برنامه تأمین مسکن اجتماعی و حمایتی توسط دولت
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران طی تذکری به لزوم تدوین و اجرای برنامه تأمین مسکن اجتماعی و حمایتی توسط دولت بر اساس تکلیف جزء 1 بند چ ماده 80 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه تاکید کرد.
 ١١:٠٠ - يکشنبه ١٩ مرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجدجامعي ضمن تسليت درگذشت مرحوم روح‌الله رجايي، تذکر داد
كميسيون نامگذاري به روزنامه‌نگاران حوزه شهري و ملي توجه كند
عضو شوراي شهر تهران با بيان اين كه جا دارد، کمیسیون نامگذاری به روزنامه‌نگاران كه در سطح شهر تهران و در سطح ملی کار می کنند، توجه داشته باشند، گفت: شاید اگر روح الله رجایی فوت نمی شد، خیلی از کارهای ایشان که فعالیت های آرامی هم بود، دیده نمی شد. من هم این پیشنهاد را نمی دادم. اما درگذشت آن بزرگوار و فعاليت‌هايي كه داشته باعث مي‌شود، به فكر آن عزيز و عزيزاني چون او باشيم.
 ١٦:٠٧ - سه شنبه ٣١ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر حجت نظری
شهرداری تهران برای جبران کسری بودجه، تصمیمات غیرقابل توجیهی در قبال حقوق کارکنان گرفته‌ است
حجت نظری با اشاره به مصوبات شهرداری در ارتباط با افزایش حقوق پرسنل شهرداری، گفت: در سال 99 با توجه به شیوع ویروس کرونا، طبیعی بود که شهرداری تهران نیز مطابق سایر بخش‌ها با مشکلاتی در زمینه منابع درآمدی مواجه شود. اما در این میان شاهد بودیم که مدیران ارشد شهرداری برای جبران کسری بودجه، در چند ماه اخیر تصمیمات غیرقابل توجیهی در قبال حقوق و دستمزد کارکنان شهرداری تهران گرفته‌اند.
 ١٢:٤٠ - سه شنبه ٣١ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر شهربانو امانی در زمینه مصوبه ستاد ملی کرونا
رسانه ملی کمترین اطلاع رسانی در رابطه با برگزار نکردن مراسم عید قربان و ذبح دام انجام نمی دهد
رییس کمیته ایمن سازی در حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به اینکه مناسک حج امسال تعطیل شده، و بنا به مصوبه ستاد ملی کرونا قرار است مراسم عید قربان با ذبح دام همراه نباشد، و مراکز عرضه دام برپا نشود. اما در کمال تعجب رسانه ملی و نهادهای آگاهی رسان، کمترین اطلاع رسانی در این زمینه به مردم انجام نمی دهند.
 ١١:١٤ - سه شنبه ٣١ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی تذکر داد
لزوم توجه شهرداری تهران به ارائه گزارش اجرای مصوبات شورا
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران به لزوم توجه شهرداری تهران به ارائه گزارش اجرای مصوبات شورا بر اساس تکالیف مقرر تاکید کرد.
 ١٠:٥٩ - سه شنبه ٣١ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر احمد مسجد جامعی
وقتي قضيه‌اي را مکرر به شهرداری گفتم، به جایی نرسيد، ديگر تکلیف شهروندان روشن است
احمد مسجد جامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاكيد بر اين‌كه بايد از شهرداران خواسته شود، به درد مردم برسند. آلام مردم، و از جمله همین موضوع‎های خرد را ببینند، يادآور شد: وقتي قضيه‌اي را كه مکرر تماس گرفته‎ام و به شهردار منطقه و معاون ایشان گفتم، به جایی نرسيد، ديگر تکلیف شهروندان روشن است.
 ١٥:٥٧ - يکشنبه ٢٩ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر زهرا صدراعظم نوری به مدیرکل دادگستری استان تهران
تعداد زیادی از پرونده های مراجعان کمیسیون های ماده 100 به دلیل معرفی نشدن قاضی بررسی نشده است
رییس کمیسیون سلامت، محیط‌ زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ضمن بیان این مطلب که تعداد زیادی از پرونده های مراجعان در کمیسیون های ماده 100 بررسی نشده، به معرفی نشدن قاضی در برخی از شعب کمیسیون ماده 100 برای تسریع در بررسی پرونده‌های مراجعان انتقاد کرد.
 ١٢:٤٨ - يکشنبه ٢٩ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید حسن رسولی به شهرداری تهران تذکر داد
فقط ۴۸ ساعت فرصت داریم تا بانک مرکزی دستور صدور انتشار 1500 میلیارد تومان اوراق مشارکت را بدهد
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: فقط ۴۸ ساعت فرصت داریم تا بانک مرکزی دستور صدور انتشار 1500 میلیارد تومان اوراق مشارکت از طریق بانک رفاه را بدهد. و اگر اقدام موثری صورت نگیرد، مردم تهران و سیستم حمل و نقل عمومی از این مبلغ محروم خواهند ماند، که آثار ناگوار آن را باید در نابسامانی سیستم حمل و نقل عمومی ببینیم. خواهشمندم تلاش ها را چند برابر کنید تا در مهلت تعیین شده به نتیجه برسد.
 ١٢:٣٦ - يکشنبه ٢٩ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
علی اعطا در تذکری بیان داشت
عدم درج قرارداد شبهه دار معاونت شهرسازى در سامانه شفافيت
علی اعطا، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از عدم درج قراردادى در معاونت شهرسازی که در بخشى از آن، مطالعات اصلاح ساختار انجام شده است، در سامانه شفافیت انتقاد کرد .
 ١٢:٢٥ - يکشنبه ٢٩ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی طی تذکری مطرح کرد
لزوم تامین مالی توسعه خطوط مترو از محل درآمد مجتمع های ایستگاهی و پرداخت سهم 20 درصد از عوارض طرح ترافیک و ۲ درصد از عوارض صدور پروانه ساختمانی
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران به لزوم تامین مالی توسعه خطوط مترو از محل درآمد مجتمع های ایستگاهی و پرداخت سهم 20 درصد از عوارض طرح ترافیک و ۲ درصد از عوارض صدور پروانه ساختمانی تاکید کرد.
 ١١:٢٣ - يکشنبه ٢٩ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر آرش حسینی میلانی، رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران
شهرداری نسبت به رفع نواقص پل‌های مکانیزه عابر پیاده اقدام کند
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: شهرداری تهران نسبت به رفع نواقص پل‌های مکانیزه عابر پیاده، که باعث اختلال در تردد شهروندان به خصوص کودکان، افراد مسن، معلولان، بیماران شده و همچنین توسعه آن اقدام کند.
 ١١:٠٨ - يکشنبه ٢٩ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت نظری به شهرداری تذکر داد
حضور سرپرستان بیش از چهار ماه تخلف اداری محسوب می‌شود
رییس کمیته مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: حضور سرپرستان بیش از چهار ماه تخلف اداری محسوب می‌شود. و مسئولیت این تخلف، برعهده مدیر مافوق است ،که هنوز تعیین تکلیف نکرده و بی‌تردید پرونده مدیر متخلف باید در هیئت تخلفات اداری مورد بررسی قرار گیرد. همچنین شخص شهردار باید نسبت به این موضوع به شورای شهر پاسخگو باشد.
 ١٣:٤٣ - يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی در تذکری بیان داشت
باید دلیل عدم عملکرد مناسب شهرداری در بخش درآمدهای غیر نقد مشخص شود
رئیس کمیته بودجه نظارت مالی شورای شهر تهران، از عدم توجه شهرداری به درآمدهای غیر نقد انتقاد کرد. و گفت: ضروری است، از بخش غیر نقد گزارش خاص داده شود. و دلیل عدم سرعت چابکی و عملکرد مناسب بخش غیر نقد مشخص شود.
 ١٣:٤٠ - يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی، رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران تذکر داد
لزوم ارائه فهرست حساب های درآمدی سازمان ها و شرکت های وابسته به شهرداری تهران و گزارش عملکرد این حساب ها به شورا
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران به لزوم ارائه فهرست حساب های درآمدی سازمان ها و شرکت های وابسته به شهرداری تهران و گزارش عملکرد این حساب ها به شورا تاکید کرد.
 ١٢:٥٧ - يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر علی اعطا به شهرداری تهران
ارجاع مطالعات اصلاح ساختار توسط معاونت معماری و شهرسازی به یک شرکت مهندسی مشاور، تضییع حقوق بیت المال است
رییس کمیته معماری و طرح های شهری شورای شهر تهران، ارجاع مطالعات اصلاح ساختار توسط معاونت معماری و شهرسازی به یک شرکت مهندسی مشاور را تضییع بیت المال در شهرداری دانست، و نسبت به آن تذکر داد. وی با طرح این سوال که این چه نوع اداره امور مالی شهرداری است، اظهار داشت: من این موضوع را تضییع حقوق بیت المال، سوء مدیریت در حفظ دارایی ها و اموال نقدی شهرداری می دانم.
 ١٢:٤٩ - يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا نژاد بهرام از ستاد ملی مبارزه با کرونا خواستار شد
اعمال محدودیت های شدید در آمد و شد غیرضرور، جلوگیری از تجمعات، اجباری شدن دور کاری کارکنان بخش های دولتی و عمومی
زهرا نژاد بهرام، رییس کمیته شهر سازی شورای اسلامی شهر تهران گفت: از جایگاه نماینده مردم پایتخت، به رییس محترم ستاد ملی مقابله با کرونا تذکر می دهم. نسبت به اعمال محدودیت های شدید در آمد و شد غیرضرور، جلوگیری از تجمعات، اجباری شدن دور کاری کارکنان بخش های دولتی و عمومی و فعالیت مشاغل و رسته های تامین کننده خدمات در قالب مجازی اقدام نموده، و اجازه اعمال محدودیت ها لااقل تا سقف مشخصی را به سطوح محلی تفویض نماید.
 ١١:٠٢ - يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد جواد حق شناس از شهردار تهران خواستار شد
لزوم ممانعت و برخورد قانونی با هرگونه تخلف احتمالی ساختمانی از سوی نهادهای قدرت
رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در راستای صیانت از سرمایه اجتماعی، اعتماد مردم، اصل شفافیت و دفاع از حق شهر، که در سرلوحه فعالیت مدیریت شهری دوره پنجم قرار دارد، مقتضی است، شهردار محترم تهران در اسرع وقت دستورات لازم در خصوص ممانعت و برخورد قانونی لازم با هرگونه تخلف احتمالی از سوی نهاد های قدرت را صادر کند.
 ١٠:٣٧ - يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
علی اعطا مطرح کرد(13-225)
باید آیین نامه شورای عالی استان ها اصلاح، و معیار حدنصاب از تشخیص باغ بودن یا نبودن اصلاح شود
رییس کمیته معماری و طرح های شهری شورای شهر تهران گفت: اگر نقدى به معيارها داريم، در این خصوص باید آیین نامه شورای عالی استان ها اصلاح، و معیار حدنصاب از تشخیص باغ بودن یا نبودن اصلاح شود .
 ١٦:٤٩ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا صدراعظم نوری پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه 7: (12-225)
بیمارستان رها شده جرجانی تبدیل به محلی برای وقوع جرم شده است
رييس كميسيون سلامت،محيط ‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: بیمارستان رها شده جرجانی تبدیل به محلی برای وقوع جرم شده که باید با تعامل با سازمان تامین اجتماعی کاربری این محل تغییر کند.
 ١٦:٤٧ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجدجامعي پس از گزارش رابط شورایاری منطقه 7 تاكيد كرد(11-225)
ظرفيت‌هاي ميراثي و تاريخي منطقه 7 را دريابيم
رییس ستاد هماهنگی شورایاری های شهر تهران گفت: منطقه 7 شهرداری تهران دارای ظرفیت های بی بدیل تاریخی و فرهنگی است. لذا بايد ظرفيت‌هاي ميراثي و تاريخي این منطقه را دريابيم و از آن حفاظت كنيم.
 ١٦:٤٥ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر الهام فخاری به شهردار تهران در ارتباط با لایحه دوفوریتی(10-225)
لازم است در نحوه تعامل شهرداری با شورای شهر تجدید نظر صورت گیرد
رییس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: وقتی که معاونان شهردار به اعضای شورای شهر دسترسی دارند، دست کم این انتظار وجود دارد که مدیران مربوط به این حوزه، و معاونی که دو معاونت برنامه ریزی و منابع انسانی را مشترک اداره می‌کند و مرتبط با شورا هستند، باید درباره‌ی لایحه دو فوریتی، اعضای شورای شهر را در جریان قرار می‌دادند. از این رو لازم است در نحوه تعامل با شورای شهر تجدید نظر صورت گیرد.
 ١٦:٤١ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا صدر اعظم نوری:(9-225)
صحبت‌های نماینده وزارت بهداشت، ابهامی درباره انفجار "کلینیک سینا مهر" را برطرف نکرد
رييس كميسيون سلامت، محيط ‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: صحبت‌های نماینده وزارت بهداشت در صحن، ابهامی را درباره انفجار "کلینیک سینا مهر" برطرف نکرد.
 ١٦:٣٩ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
ناهید خداکرمی پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه 7 بیان داشت(7-225)
کندی حل و فصل مشکلات بیمارستان جرجانی ما را نگران کرده است
رییس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه منطقه 7 یکی از مناطق موفق در عرصه مدیریتی شهرداری تهران بوده است، گفت: کندی حل و فصل مشکلات بیمارستان جرجانی ما را نگران کرده است. لذا از سازمان تامین اجتماعی استان تهران انتظار داریم که همکاری بیشتری انجام دهند، تا بتوانیم در بافت متروکه بیمارستان، شاهد تحولی برای منطقه باشیم، تا اتفاقی ماندگار برای منطقه 7 به وقوع بپیوندد.
 ١٥:٢١ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی در تذکری بیان داشت(5-225)
وزارت بهداشت در قبال حادثه "کلینیک سینا مهر" پاسخگو نیست
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران نسبت به عدم پاسخگویی مسئولان وزارت بهداشت در خصوص انفجار "کلینیک سینا مهر" انتقاد کرد، و گفت: وزارت بهداشت وظایف مصوب در قبال نظارت بر ساختمان های زیر مجموعه دارد. جالب بوده تا کنون هیچگونه پاسخگویی در خصوص این فاجعه ارائه نشده است.
 ١٤:٠٣ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 صفحه بعدی >>

اخبار مرتبط