• شنبه ٢٥ دی ١٤٠٠-٠٨:١٤
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٣٥٦٩
در بیست و هشتمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران صورت گرفت؛

مهلت 10 روزه کمیسیون فرهنگی شورا به شهرداری برای بررسی برنامه های 1401 حوزه فرهنگی و اجتماعی+عکس

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در آخرین جلسه این کمیسیون مهلتی 10 روزه به معاونت اجتماعی شهرداری تهران داد تا با برگزاری جلسه با کمیته های این کمیسیون برنامه های ۱۴۰۱ خود را ارائه دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، بیست و هشتمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به میزبانی ستاد سمن های شهر تهران برگزار و در این جلسه به بررسی گزارش عملکرد برنامه و بودجه سال 1400 و همچنین گزارش پنج ساله سوم توسعه شهر تهران و برنامه های پیش روی اداره کل سلامت شهرداری تهران پرداخته شد.
در این جلسه که با حضور اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، معاون اجتماعی شهرداری تهران، مدیر کل اداره سلامت شهرداری تهران و دیگر کارشناسان برگزار شد در ابتدا گزارشی صد روزه از عملکرد ستاد سمن‌ها ارائه شد. همچنین مدیر کل سلامت شهرداری تهران به ارائه گزارش عملکرد این اداره کل در سال 1400 و رویکردها و برنامه های جدید آن پرداخت.
پس از استماع این گزارش ها، نرگس معدنی پور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه طی بازه زمانی 10 ساله سیاست ها و وظایف سازمان ها و معاونت ها نیازمند بازنگری هستند، بیان داشت: در ده سال گذشته از فرایندها و موضوعات متعددی عبور کرده و روندهای رو به رشد و مناسبی را در اجرای ماموریت ها مشاهده می کنیم.
وی ادامه داد: خانواده مهمترین محور فعالیت ها در حوزه فرهنگی و اجتماعی است و نقطه گذاری ماموریت ها در حوزه سلامت می بایست در این بخش صورت گیرد اما توجه به این نکته ضروری است که حتی در این حوزه می بایست فعالیت ها را منطبق با ماموریت های سازمانی پیش برد و از تداخل فعالیت ها با دیگر سازمان های زیرمجموعه شهرداری جلوگیری به عمل آورد. 
معدنی پور با بیان اینکه در شرایطی که کرونا سختی های بسیاری را به جامعه تحمیل کرده و زمینه ساز افزایش مشکلات روانی شده است، خاطر نشان ساخت: با توجه به این موضوع یکی از ماموریت های اصلی اداره کل سلامت امر مشاوره است و ما نیاز به بازنگری و به روز رسانی ماموریت ها در این بخش داریم.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به بیماری های نوظهور و تهدید آنها برای جامعه، گفت: هم اکنون بسیاری از بیماری های نوظهور جامعه را تهدید می کنند و اداره کل سلامت در این زمینه وظیفه دارد تا جامعه را نسبت به انها حساس کند. 
معدنی پور در پایان صحبت های خود بر ضرورت برگزاری جلسات مشترک مابین کمیته های کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران و واحدهای معاونت اجتماعی به منظور ارتقاء و افزایش هماهنگی ها تاکید کرد.
گفتنی است در این جلسه مواردی همچون توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی در حوزه سلامت، خانواده محوری در حوزه سلامت، سلامت اجتماعی و روانی، عدالت در سلامت و در اولویت قرار گرفتن مناطق کم برخوردار و اختصاص بودجه مناسب به این مناطق ، توجه به مقوله سالمندی و جمعیت و چالش های پیش رو، توجه به زیر ساخت های سلامت، بازنگری در سیاست ها و ماموریت ها از مصوباتی بود که اداره کل سلامت شهرداری تهران برای اجرای آنها در سال 1401 می بایست برنامه ریزی و اهتمام ویژه داشته باشد.
در این جلسه بر این نکته تاکید شد که هرگونه برنامه ریزی از سوی ادارات کل و سازمان‌ها و شرکتهای معاونت اجتماعی شهرداری تهران می بایست در راستای ماموریت های شهرداری و منطبق با برنامه 5 ساله باشد.
همچنین جلوگیری از هرگونه تداخل در اجرای ماموریت ها یکی دیگر از نکات مورد تاکید در این جلسه از کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بود.
گفتنی است با توجه به نزدیک شدن به فصل بودجه ریزی مقرر گردید تا طی 10 روز آینده جلسات مشترکی مابین واحدهای معاونت اجتماعی شهرداری و کمیته های کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به منظور هم افزایی و دقت در بودجه ریزی1401 با نگاه برنامه محوری برگزار شود.
لینک تصاویر: 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: