• يکشنبه ١٩ دی ١٤٠٠-١٦:٤٧
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٣٥٣٣
علی‌اصغر قائمی در گفت‌وگو با برنا مطرح کرد:

بازنگری طرح ترافیک تهران در شورای شهر/ طرح ترافیک را پویا و هوشمند می‌کنیم

عضو شورای شهر تهران گفت: مدل منطقی طرح ترافیک نیازمند بازنگری است، محدوده طرح ترافیک براساس شرایط باید روزانه تغییر کند.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران علی اصغر قائمی، عضو شورای اسلامی شهر تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری برنا درباره طرح ترافیک، اظهار کرد: به اعتقاد بنده با وجود ابزارها و امکاناتی که این روزها داریم طرح ترافیک باید دینامیک عمل کند اینکه از ۳۰ سال قبل محدوده‌ای از شهر را گرفتیم و اعلام کردیم این محدود طرح ترافیک است و بعد از آن یک محدوده بزرگ‌تری را گرفتیم و گفتیم این محدوده زوج و فرد است به نظر بنده جوابگو نیست.
وی با اشاره به اینکه این نگاه شاید ۳۰ سال پیش جوابگو بوده اما با ابزارهایی که این روزها داریم این شیوه سنتی دیگر جوابگو کنترل ترافیک نیست، افزود:  درحال حاضر ۹۰ درصد مردم تلفن همراه هوشمند دارند و به راحتی مدیریت شهری تهران می‌تواند براساس شرایط آلودگی دینامیک تصمیم‌گیری کند.
عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه با ایستا بودن طرح ترافیک مخالفم اما با اصل طرح ترافیک مخالف نیستم، ادامه داد : نقاطی در شهر وجود دارد که باید رفت و آمد خودروها را کنترل کنیم و به حداقل برسانیم. اینکه همیشه یک محدوده فقط شامل طرح ترافیک باشد به عنوان مثال ورودی هفت تیر همیشه طرح باشد را قبول ندارم.
قائمی با بیان اینکه طرح ترافیک قابلیت پویایی و دینامیک شدن را دارد، اضافه کرد: ابزارهای امروز این امکان را به ما می‌دهد، داده‌های نقشه‌های آلودگی هوا به لحظه نیز تهیه می‌شود می‌توانیم روزانه محدوده طرح ترافیک را به روز کنیم و مردم نیز از طریق مسیریاب اطلاعات را دریافت کنند که به عنوان مثال امروز کدام محدوده از شهر تهران شامل طرح ترافیک است.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: