• سه شنبه ٢٣ شهريور ١٤٠٠-١٧:٣٣
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٢٥٢١
تشکری ‌هاشمی:

زمینه برای مشارکت بخش خصوصی در توسعه حمل ونقل شهری فراهم شود

نخستين نشست مشترک رئیس و اعضای کمیسیون عمران و حمل و نقل ششمين دوره شورای اسلامی شهر تهران با معاون و مديران ارشد حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برگزار شد و اعضاى كميسيون در جریان برنامه های پیش رو وچالش های مربوطه قرار گرفتند.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران «سید جعفر تشکری هاشمی» در این نشست با بیان اینکه مساله ترافیک در دنیا حل شده است، اما این موضوع همچنان برای ما تهدید محسوب می‌شود گفت: لازم است با اجرای طرح‌های نوآورانه گره ای از مشکلات مردم باز کنیم.

رئیس کمیسیون عمران و‌حمل و نقل شورای اسلامی شهر ادامه داد: در حوزه حمل و نقل نیازمند تدوین راهبردها هستیم و در ادامه با عملیاتی کردن برنامه‌ها فرصت را برای مشارکت سرمایه‌گذاران در پروژه‌های شهری فراهم کنیم.

وی با ابراز خوشحالی از حضور در خانواده حمل و نقل اظهار داشت: خوشبختانه امروز هم همانند گذشته، رویکردها بر پایه همدلی و همکاری است و با این رویکرد باید بتوانیم بخشی از مشکلات مردم را حل و فصل کنیم.

تشکری هاشمی با اعلام این که از هفته آینده جلسات تخصصی در کمیسیون حمل و نقل بصورت منظم ومستمربرگزارخواهد شد، تصریح کرد: باید با تعیین اولویت‌های کاری بتوانیم از مدل‌های مختلف سرمایه‌گذاری استفاده کنیم تا پروژه‌های ما برای بخش خصوصی مولد و برای شهرداری مقرون به صرفه باشد.

در ادامه حجت الاسلام آقا میری نایب رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر گفت: نباید نگاه سیاسی بر نگاه تخصصی غلبه کند، چراکه انجام کارها را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.باید توانمندی افراد را براساس معیارهای فنی سنجید و با تکیه بر توانمندسازی داخلی، از ظرفیت‌های بیرونی هم بهره برد.

علی اصغر قائمی،دیگر عضو کمیسیون عمران وحمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران نیز با تاکید بر اهمیت مدیریت هوشمند در ترافیک ولزوم همه جانبه کنترل ترافیک خاطر نشان کرد:مباحث تخصصی این حوزه بصورت دقیق در قالب تشکیل جلسات بررسی خواهد شد ومسائل رابرای حل چالش ها دنبال خواهیم کرد.

بر پایه این گزارش، در این جلسه گزارشی از فرایند واکسیناسیون کارکنان حوزه حمل و نقل از جمله: رانندگان تاکسی، راهبران حمل و نقل، رانندگان اتوبوس و کارکنان این حوزه ارائه شد.

همچنین گزارشی نیز درخصوص نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و تامین منابع مالی در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های حمل و نقلی ارائه گردید.

در ادامه این نشست، مدیران عامل شرکت‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط از جمله مترو، شرکت بهره‌برداری مترو، شرکت کنترل ترافیک، اتوبوسرانی و تاکسیرانی، دیدگاه‌ها و گزارش‌های حوزه کاری خود را درباره چالش‌ها و برنامه‌های پیش رو بیان کردند.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: