• چهارشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٩-١٠:٥٠
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٠٩٢٣
حق شناس در جشنواره انیمیشن مترومیشن:

مدیریت شهری هزینه‌های مترو را به تنهایی پرداخت کرده است / بر پیمانی که با شهروندان بسته‌ایم پای بندیم

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به بی‌مهری دولت در تامین منابع مالی مترو، گفت:‌ با وجود تحریم‌ها و مشکلات برای تامین منابع مالی، مدیریت شهری کنونی تنها یک سوم از هزینه‌های مترو را از شهروندان دریافت کرده است.تلاش مدیریت شهری این بوده که بر پیمانش با مردم بماند و بر وظیفه ای که تعهد کرده است بماند.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، محمد جواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، عصر روز گذشته در مراسم اختتامیه جشنواره انیمیشن مترومیشن شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه حضور یافت.
 
در این مراسم نوبخت مدیرعامل شرکت بهره برداری از راه آهن شهری تهران و حومه و سید مجتبی تقوی نژاد معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران نیز به سخنرانی پرداختند.
 
محمد جواد حق شناس در این مراسم با تشکر از هنرمندانی که در آثار هنری خود را ارسال کردند، گفت: طبق گزارش ارائه شده، در کمتر از سه ماه ۵۲ انیمیشن ارسال شد که نشان می‌دهند هنرمندان ما در حوزه انیمیشن به مرحله بازدهی رسیده اند و هنر انیمیشین جای خود را در میان هنرهای کشور ما باز می‌کند.
 
وی ادامه داد:‌ شهری بزرگ و زیرزمینی در زیر شهر تهران با جمعیت 10 میلیونی در جریان است. شهری که روزانه 860 هزار نفر بر اساس آمار در آن رفت و آمد می‌کنند. این یعنی در سال نزدیک به ۳۰۰ میلیون سفر در تهران صورت می‌گیرد.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، تصریح کرد: اگر یک نگاه مبتنی بر خلاقیت داشته باشیم این شهر آوردگاهی است که مهم ترین مسئله اش انسان، مهم ترین موضوع آن آدمی‌ست و مهم ترین توجه مدیریت شهری باید به کرامت انسانی، جان آدمی و موقعیت این انسان در مکانی به نام شهر است. اینجاست که باید از حسن توجه شرکت بهره برداری تشکر کرد که دست به سوی این هنرمندان دراز کرده است.
 
او در خصوص مشکلات مترو اظهار داشت: شاید یکی از مشکلاتی که مدیریت شهری در ۲۰ سال گذشته در حوزه مترو درگیر بوده است که در تمام این سال‌ها بجز دوره اندکی دولت و قوه مجریه دستان مدیریت شهری را برای همکاری در مترو به خوبی نفشرده و به کمک نیامده است. متاسفانه نظام بودجه‌ریزی و نظام مدیریت کلان کشور به این حوزه توجه نکرده و عمدتا هزینه های مترو توسط مردم شریف تهران پرداخت شده و بار اصلی بر دوش مردم بوده است. شهرداری از طریق عوارض و زیر بار قرض رفتن سعی کرده زیرساخت های این حوزه تامین کند. 
 
حق شناس تاکید کرد:‌ با وجود تحریم‌ها و مشکلات برای تامین منابع مالی، مدیریت شهری کنونی تنها یک سوم از هزینه‌های مترو را از شهروندان دریافت کرده است.تلاش مدیریت شهری این بوده که بر پیمانش با مردم بماند و بر وظیفه ای که تعهد کرده است بماند.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، گفت: متاسفانه از اواخر سال گذشته تا کنون ماجرای پاندمی کرونا هم بر مشکلات مدیریت شهری بر این حوزه افزوده است، اما این جشنواره نشان می‌دهد که مدیریت شهری تمام این سختی ها را به جان خریده و همچنان دل در گروه مخاطبانش دارد.
 
حق شناس در ادامه اظهار داشت: امیدوارم که این فضا و فرصتی که فراهم شده است، در گام های بعدی به حرکتی تبدیل شود که هر ساله تکرار شود و بتوانیم با این شهر بزرگ زیرزمینی و سیصد میلیون مسافر سالانه به درستی برخورد کنیم.
 
وی در ادامه برخی از برنامه های شش ماه گذشته مدیریت شهری در حوزه مترو را برشمرد و گفت: راه اندازی موزه فرش خیام در ایستگاه خیام که قرار است یکی از منحصر بفرد ترین ایستگاه_موزه های جهان را در کشوری که مهم ترین نماد صنایع دستی اش فرش است و تبدیل ایستگاه شادمان به ایستگاه موزه بزرگ نقاشی هنرمندان معاصر سوئد و یکی از مراکز مهم هنرهای تجسمی معاصر اساطیر از جمله این برنامه‌ها است.
 
 
 وی در پایان وعده داد از این شهر زیرزمینی فقط بعنوان یک معبر استفاده نشود، بلکه به شکل آرام آرام آن را به یک مقصد گردشگری تبدیل کنیم.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: