• سه شنبه ٥ اسفند ١٣٩٩-١٣:٠١
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٠٨٢١
مجید فراهانی مطرح کرد:

لزوم احیا مجدد مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر تهران / افول پژوهش در شان شورای پنجم نیست

رئیس کمیته بودجه ونظارت مالی شورای شهر تهران به لزوم احیا مجدد مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه ونظارت مالی شورای شهر تهران در جریان « ادغام دو معـاونـت برنامه ريزي ، توسعه شهري و امور شورا و توسعه منابع انساني » با اشاره به وضعیت مرکز پژوهش های شورای شهر تهران گفت: مسئله توجه به پژوهش به خصوص در عرصه نظارت بر مدیریت شهری و قانون گذاری دارای اهمیت بوده و با تصمیم هیات رئیسه مرکز پژوهش های شورای شهر تهران سه سال است که تعطیل شده است.

او افزود: مرکز مطالعات شهر تهران بنا بوده تا استقلال داشته باشد و همه پژوهش های تهران را نه تنها در شهرداری بلکه کل شهر تهران انجام دهد.

فراهانی تصریح کرد: باید ارزیابی کنیم که این کار درست بوده اما به نظر من غلط بوده است. مرکز پژوهش های مجلس زیر نظر رئیس مجلس و مرکز پژوهش های مرکز تشخیص مصلحت نظام و زیر نظر مرکز است. مسئله پژوهش بسیار مهم است.

او ادامه داد: باید کارها، قانون گذاری، نظارت ها و اجراها مبتنی بر پژوهش و مطالعه باشد و اصلی ترین ایرادهای ما بر پروژه های عمرانی و... این بوده که مبتنی بر پژوهش و مطالعه نیست.

رئیس کمیته بودجه ونظارت مالی شورای شهر تهران  گفت: امروز حداقل این پژوهش ها باید برای بررسی لوایح در اختیار ما قرار می گرفت. واقعیت این است که افول پژوهش در شان شورای پنجم نیست و باید ارتقا پیدا کند و پیشنهاد می دهم احیا مجدد مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر تهران را می دهم و باید مرکز مستقل برای پشتیبانی نمایندگان مردم باشد.

فراهانی در پایان گفت: متاسفیم بسیاری از کلان شهرها شوراهایشان مرکز پژوهش ها دارد و ما به دست خودمان این مرکز را تعطیل کردیم.

275-7

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: