• يکشنبه ١٩ بهمن ١٣٩٩-١٠:١٨
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٠٦٤٦
محسن هاشمی در دویست و هفتادمین جلسه شورا ؛

دولت به جای مصوبات کاغذی، اقدام عملی برای حل مشکل حمل ونقل عمومی تهران انجام دهند/ نباید پیامهای نا امید کننده نظیر رد کم سابقه لایحه بودجه دولت را به افکار عمومی مخابره کنیم

رییس شورای اسلامی شهر تهران ضمن تقدیر از تلاش های مدیریت شهری برای حل مشکل حمل ونقل عمومی تهران و تحویل بخش دوم از اتوبوس ها و مینی بوس های خریداری شده توسط شهرداری به ناوگان حمل و نقل عمومی تهران گفت: امیدواریم مسئولان دولتی نیز به جای مصوبات کاغذی و وعده های بی نتیجه، اقدامی عملی برای حل مشکل حمل ونقل عمومی تهران در ماههای باقیمانده انجام دهند چرا که ازدحام در حمل ونقل عمومی یکی از بزرگترین آسیبهای شیوع کروناست و عدم افزایش ظرفیت اتوبوس ومترو، خانواده های بیشتری را شبیه خانواده این دو ورزشکار عزیز در داغ می نشانند.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محسن هاشمی در ابتدای دویست و هفتادمین جلسه شورا با اشاره به فوت  آیت الله جلالی خمینی گفت: آیت الله جلالی خمینی  از شاگردان امام خمینی بودند و  در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فوت این عالم ربانی را  تسلیت عرض می کنیم. رفتار ایشان بسیار مردمی بود و  در شرق تهران پشتوانه مردم نیازمند بودند و اثر گذاری زیادی در پیروزی و تثبیت انقلاب داشتند .

هاشمی افزود: دیروز در مراسم تشییع ایشان مردم زیادی خواهششان این بود که یکی از معابر یا خیابان های شرق تهران  به نام ایشان نام گذاری شود و من از آقای حق شناس می خواهم این تقاضای مردم شرق تهران را در کمیسیون نام گذاری بررسی فرمایند.

وی در ادامه با اشاره به تحویل بخش دوم ناوگان اتوبوس و می نی بوس خریداری شده توسط شهرداری تهران گفت: روزگذشته بخش دوم ناوگان اتوبوس ومینی بوس خریداری شده توسط شهرداری تهران به سیستم حمل ونقل عمومی افزوده شد.

وی ادامه داد: اگرچه بخش قابل توجهی از مشکل کمبود شدید اتوبوس ومینی بوس در تهران با این تعداد محدود حل نمی شود اما این اقدام که با منابع شهرداری و بخشی از اوراق مشارکت تامین شده است، نشان از تلاش مدیریت شهری برای حل مشکل حمل ونقل عمومی تهران دارد و امیدواریم مسئولان دولتی نیز به جای مصوبات کاغذی و وعده های بی نتیجه، اقدامی عملی برای حل مشکل حمل ونقل عمومی تهران در ماههای باقیمانده انجام دهند چرا که ازدحام در حمل ونقل عمومی یکی از بزرگترین آسیبهای شیوع کروناست و عدم افزایش ظرفیت اتوبوس ومترو، خانواده های بیشتری را شبیه خانواده این دو ورزشکار عزیز در داغ می نشانند.

محسن هاشمی افزود: من از وزارت کشور می خواهم جلسات ویژه ای را در راستای تجهیز و خریداری اتوبوس ها و واگن های مترو شکل دهند و همانطور که  همه وزارت خانه ها کالای اساسی دارند و خرید این کالاهای اساسی را در اولویت قرار می دهند، وزارت کشور نیز خرید و تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی را در اولویت قرار دهد چرا که کالای اساسی وزارت کشور حمل و نقل عمومی است. روزانه بیش از 10 میلیون نفر در سراسر کشور از حمل و نقل عمومی استفاده می کنند در حالی که این عدد باید به بیش از 30 میلیون نفر برسد .

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بزرگداشت دهه مبارک فجر گفت: در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، مردم در دهه فجر امسال یکی از سخت ترین شرایط اقتصادی را در دهه های اخیر تجربه می کنند، تورم رکودی همراه با سقوط بورس و افزایش بیکاری که ناشی از همزادی بحرانهای اقتصادی، تحریم و کروناست، بیش از هر دوران دیگری به زندگی اقشار متوسط به پایین جامعه فشار وارد می کند.

محسن هاشمی افزود: اگر از مردم انتظار داریم با وجود این مشکلات بازهم از نظام دفاع کنند، حداقل نباید پیامهای نا امید کننده و تنش زا را به افکار عمومی مخابره کنیم که رد کم سابقه کلیات لایحه بودجه بدون توافق برسر چیستی و چگونگی رد، از مصادیق این پیامهای منفی به جامعه است. معلوم نشد این رد، مربوط به اصلاحات  کمیسیون تلفیق بود یا کلیات لایحه بودجه دولت و باید توجه داشت که  این علامت های منفی اقتصاد کشور را هم دچار بحران می کند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: در این شرایط مسئولان مربوطه بجای همکاری و همراهی در حل مشکلات، به درگیری سیاسی و تخریبی علیه یکدیگر می پردازند و این درگیرها، علامت منفی به اقتصاد کشور می دهد.

هاشمی افزود: اگرچه نباید برای حل مشکلات داخلی چشم به خارج از کشور داشت اما دیپلماسی وسیاست خارجی را نیز نباید ابزاری برای کسب منافع سیاسی داخلی کرد و حل مشکلات مردم را گروگان گرفت تا در دوران مسئولیت جناح ما، گشایش ها صورت گیرد.

وی ادامه داد: دامنه صبر جامعه تنگ تر از همیشه شده است و مشکلات اقتصادی و روحی ناشی از کرونا موجب فشار روانی مضاعفی روی مردم گردیده که تحمل رفتارهای نامتناسب مسئولان را سخت تر کرده است.

هاشمی همچنین خاطر نشان ساخت: استفاده ابزاری از ارزشها و مفاهیم، حتی در اقشار سنتی و انقلابی جامعه نیز با بازخورد منفی مواجه می گردد و زمان آن رسیده که بجای انتظار از مردم برای تحمل وهمراهی، مسئولان و جریانات سیاسی صاحب قدرت در رفتار وعملکرد خود تجدید نظر کنند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه  یادآور شد: همچنین مسئولان رسانه ملی نیز باید توجه داشته باشند که روایتی یکسویه، تنگ نظرانه و گزینشی از انقلاب، خدمت به نظام نیست بلکه خیانت به انقلاب و کاهش سرمایه اجتماعی و پشتوانه مردمی جمهوری اسلامی است.

محسن هاشمی ادامه داد: امسال که بدلیل رعایت پروتکل های بهداشتی، راهپیمایی 22 بهمن صورت نمی گیرد بهتر است، همدلی و همراهی مردم در راهپیمایی هرسال را با افزایش سعه صدر و کاهش سانسورهای رسانه ملی ورسانه های رسمی، این وحدت را در رسانه ها و فضای مجازی شاهد باشیم.

 270-1

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

اخبار مرتبط