• جمعه ١٩ دی ١٣٩٩-١٢:١٩
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٠٣٢٢
علیخانی:

شورای شهر در زمینه سوخت مازوت اختیاراتی ندارد

عضو شورای شهر تهران درباره آلودگی هوا و استفاده از سوخت مازوت توضیحاتی داد.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محمد علیخانی عضو شورای شهر تهران در در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به فعالیت نیروگاه‌ها و مصرف سوخت مازوت اظهار کرد: به طور کلی هر صنایع یا نیروگاهی که از سوخت مازوت، گازوئیل و گوگرد بالا استفاده کند، طبیعتا این اقدام در افزایش میزان آلودگی موثر است.

وی ادامه داد: در زمینه الودگی هوا شورای شهر و شهرداری اقدامات بسیار خوبی انجام داده البته این اقامات تنها مربوط به این دوره نبوده و در گذشته هم به مرحله اجرا رسیده اســـت.

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: بخش زیادی از الودگی هوا به دلیل استفاده از سوخت مازوت اســـت که نظارت بر این حوزه به وزارت نفت و رئیس سازمان محیط زیست سپرده شده و شورای شهر هم تذکراتی داده اســـت.

علیخانى افزود: البته این نکته قایل ذکر اســـت که شورای شهر دَر زمینه سوخت مازوت قانونا اختیاری ندارد و تنها دَر حوزه الودگی برنامه‌هایی را انجام داده اســـت و نمایندگان مجلس که سطح کاریشان وسیع و دَر حد ملى اســـت دَر این حوزه کار‌هایی انجام می‌دهند.

وى بیان کرد: برای کنترل آلودگى، شهرداری تعداد مراکز فنى و تجهیزات آن را  را افزایش داده است همچنین تا به امروز وظایف شورای شهر و شهرداری دَر زمینه آلودگى هوا انجام شده است.

عضو شوراى شهر تهران تصریح کرد: برای مثال سالیانه ٣ هزار و ٥٠ میلیارد تومان برای مترو اعتبار تعلق مــى گیرد، اما دولت سهم خود را پرداخت نکرده و اگر این کار انجام مــى شد ما جلوتر بودیم.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: