• سه شنبه ٩ دی ١٣٩٩-١٢:٢٨
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٠١٧٩
گلایه محمد جواد حق شناس از تخریب سینما ایران در خیابان لاله زار:

لاله زار بیش از 100 سال نماد تاریخ سینما، فرهنگ و ارزش های هنری ایران است/ با تخریب داشته های فرهنگیمان معلوم نیست به کجا می خواهیم برویم

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در حالی که کشور های منطقه عمرشان نیمی از عمر لاله زار نیست در تلاشند برای خودشان نماد فرهنگی آنچنانی تعریف کنند در چنین شرایطی ما داشته های فرهنگیمان را تخریب می کنیم به کجا می خواهیم برویم!

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محمد جواد حق شناس در دویست و شصتمین جلسه شورا و در واکنش به تخریب سینما ایران لاله زار گفت: لاله زار بیش از 100 سال نماد تاریخ سینما ، فرهنگ و ارزش های هنری جامعه است.

وی ادامه داد:  در حالی که کشور های منطقه عمرشان نیمی از لازله زار نیستف تلاش دارند برای خودشان نماد های فرهنگی آنچنانی تعریف کنند، در چنین شرایطی  ما ارزش های مسلم هنری و فرهنگی داریم و داریم آنها را تخریب می کنیم.

حق شناس گفت: سینمایی که در سال 1305 ساخته شده و در سال 1319 بازسازی شده را داریم با دست خودمان تخریب می کنیم.

 وی ادامه داد: وزارت ارشاد مجوز انحلال می دهد، وزارت میراث فرهنگی دفاع نمی کند و دیوان عدالت هم دستور تخریب می دهد داریم به کجا می رویم، امیدواریم این سخن ناصحانه باشد تا به گونه ای دیگر رفتار نکنیم.

260-13

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: