• سه شنبه ١١ آذر ١٣٩٩-١٢:٢٤
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٩٧٧٢
محمد جواد حق شناس در دویست و پنجاه و دومین جلسه شورا تذکر داد :

لزوم اجرای مصوبات شورای اسلامی شهر تهران توسط شهرداری تهران

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: یکی از مشکلاتی که در خصوص اجرای قانون در حوزه شهرداری تهران وجود دارد، آن است که شورای اسلامی شهر تهران با تمام تلاش و کار کارشناسی و پیگیری، زحمت تهیه طرح ها و لوایح را متحمل شده و نهایتا مصوبه ای جهت اجرا ابلاغ میشود، اما متأسفانه شهرداری تهران نسبت به اجرای این مصوبات بی توجهی میکند؛ به طوریکه مصوبات شورای اسلامی شهر تهران پس از گذشت حدود یک سال همچنان ابلاغ نمیشود.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محمد جواد حق شناس در جریان دویست و پنجاه و دومین جلسه شورا ضمن عرض تبریک و تهنیت بمناسبت سالروز تصویب قانون اساسی گفت: در واقع یکی از افتخارات بسیار قابل اعتنا و ارزشمندی که جمهوری اسلامی همیشه به آن مفتخر بود این نکته است که درکمتر از پنجاه روز نوع حکومت رو با انقلاب شکوهمندی که داشتیم، ولی به رای و نظر مردم احترام گذاشته شد و در یک رفراندم اکثریت مطلق ملت ایران به آن رای دادند .

وی ادامه داد: اما این افتخار ادامه پیدا کرد و با انتخاب اعضای مجلس خبرگان،  قانون اساسی توسط رای مستقیم مردم و در کمتر از شش ماه بعد از پیروزی انقلاب تدوین و نهایتا تصویب قانون اساسی درکمتر از دوماه و در چنین روزی یعنی  دوازدهم آذر ماه در سال 58 رای و رفراندوم مردم به قانون اساسی داده شده و این افتخار بعنوان یک سند ماندگار انقلاب اسلامی برجای ماند .

حق شناس افزود: با این حال یکی از بزرگترین مظلومان تاریخ انقلاب اسلامی متاسفانه قانون اساسی است. قانون اساسی مانند قرآنی شده که بر طاقچه گذاشته می شود و به هنگام عروسی و عزا از آن یاد می کنیم. قانون اساسی در این روزها کمتر مورد توجه تصمیم گیران و تصمیم سازان و کسانی هست که این امانت بزرگ به آنان سپرده شده است.

عضو شورای شهر تهران گفت: یکی از مشکلاتی که در خصوص اجرای قانون در حوزه شهرداری تهران وجود دارد، آن است که شورای اسلامی شهر تهران با تمام تلاش و کار کارشناسی و پیگیری، زحمت تهیه طرح ها و لوایح را متحمل شده و نهایتا مصوبه ای جهت اجرا ابلاغ میشود، اما متأسفانه شهرداری تهران نسبت به اجرای این مصوبات بی توجهی میکند؛ به طوریکه مصوبات شورای اسلامی شهر تهران پس از گذشت حدود یک سال همچنان ابلاغ نمیشود. به عنوان نمونه مصوبه ای درتاریخ 27/1/98 به شماره ابلاغی 89-2510 تصویب میشود و رئیس محترم شورا در تاریخ 19/ 07/ 99 مجددا مصوبه را ابلاغ کرده اما شهرداری تهران تا به امروز آن را اجرا نکرده است. 

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران بیان کرد:این سوال از ریاست محترم شورای اسلامی شهر تهران و نیز شهردار تهران مطرح است که نقش ما اعضای شورا که در این جایگاه حضور داریم و با تلاش مصوبه ای را که مطالبه میلیونها ایرانی است را ابلاغ میکنیم اما به تشخیص آقای شهردار این مصوبه اجرا نمیشود، چیست؟این موضوع باید روشن شود که با وجود پیگیری های فراوان و نیز صحبت تلفنی آقای هاشمی با شهردار محترم جهت اجرای مصوبه ابلاغ شده ، چه اقدامی باید صورت گیرد که مشکل عدم تمکین در این حوزه تعیین تکلیف شود؟

حق شناس در خاتمه افزود: من از ریاست محترم شورای اسلامی شهر تهران و نیز شهردار تهران میخواهم که در خصوص وظیفه شهرداری در قبال اجرای مصوبات شورا و نیز مهلت اجرای این مصوبات، توضیح ارائه دهند.

252-6

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: