• سه شنبه ١١ آذر ١٣٩٩-١٠:١٢
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٩٧٦٨
مجید فراهانی طی تذکری مطرح کرد:

بی توجهی به حق نظارت مالی شورا در حین خرج در به کارگیری افراد بدون تایید شورا

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران نسبت به بی توجهی حق نظارت مالی شورا در حین خرج بر اساس تبصره ذیل بند 30 ماده 80 قانون شوراها در بکارگیری افراد بدون تایید شورا به عنوان قائم مقام ذیحساب واکنش نشان داد.

 

 

 

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران مجید فراهانی، در جریان دویست و پنجاه و دومین جلسه شورا  طی تذکری به شهردار تهران گفت:  ارتقاء سطح سلامت و انضباط مالی و مقابله با تخلفات مالی و محاسباتی یکی از انتظارات به حق شهروندان از شورای شهر است، انتظاری که متاسفانه در طی ادوار شورا تاکنون به آن پاسخ مناسب و در خور شانی داده نشده است و زمینه ساز بی اعتمادی شهروندان نسبت به سلامت مالی اداره شهر شده است.

او افزود: علی رغم تصریح قانونگذار در تبصره ذیل بند 30 ماده 80 قانون شوراها و به رسمیت شناختن حق نظارت مالی شورا در حین خرج با تایید ذیحساب و قائم مقامان ذیحساب و  تاکیدات مکررشورا در مصوبات تعیین و انتخاب قائم مقامان ذیحساب متاسفانه شاهد بی توجهی های مکرر شهرداری هستیم.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به برخی موارد اظهار کرد: جابجائی قائم مقامان ذيحساب منتخب شورا، بدون اخذ مصوبه از واحد مورد تأييد شورا و بكارگیری این افراد در سایر واحدها ، كه اين امر مغاير مصوبه شورا مي باشد.

فراهانی ادامه داد: افرادي به صورت هم زمان در بيش از يك واحد به عنوان قائم مقام ذيحساب يا سرپرست قائم مقام ذيحساب از سوي ذيحساب شهرداري منصوب مي گردند كه اين امر مغاير صريح ماده واحده قانون ممنوعيت تصدي بيش از يك شغل مصوب 1272 مجلس شوراي اسلامي و اصلاحات بعدي آن است. همچنین افرادي كه بيش از اين داراي سابقه قائم مقام ذيحساب مورد تأييد شوراي اسلامي شهر تهران نبوده اند، پيش از تصويب و تأييد شورا در واحدهاي اجرايي به عنوان قائم مقام ذيحساب به كار گرفته مي شوند و سپس براي اخذ تأييد به شورا معرفي مي شوند كه اين رويه مغاير قانون است.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با اشاره به دیگر موارد بی توجهی شهرداری تهران اضافه کرد: جابجائي و انتقال افراد پس از سه ماه گذشت زمان از مصوبه شورا مبني بر تاييد بكارگيري فرد در واحد مربوط به عنوان قائم مقام ذيحساب؛ كه اين امربي توجهي به مصوبات شورا را در اذهان تقويت مي كند. از سوی دیگر گزارش نظارتي از حسن اجراي مصوبات بودجه شهرداري تهران و واحدها و سازمان‌ها و شركت‌هاي تابعه و ارائه به شورا هر دو ماه یکبار توسط ذیحساب شهرداری تهران بر اساس تبصره 7 اصلاحيه مصوبه انتخاب ذي حساب و عوامل ذي حسابي در شهرداري تهران،سازمانها و شركت هاي تابعه ارائه نمی شود.

فراهانی گفت: بر همین اساس در اجرای بند 3 ماده 80  قانون شوراهای اسلامی کشور،درباره « بی توجهی به حق نظارت مالی شورا در حین خرج بر اساس تبصره ذیل بند 30 ماده 80 قانون شوراها در بکارگیری افراد بدون تایید شورا به عنوان قائم مقام ذیحساب » به شهردار تهران تذکر می دهم.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در پایان افزود: اینجانب نارضایتی خود را از این رویه و بی توجهی به حق نظارت مالی شورا و عدم اجراء تکالیف قانونی توسط شهرداری تهران اعلام می کنم و خواستار پایان دادن به روند بی توجهی نسبت به مصوبات شورا در حوزه نظارت مالی حین خرج هستم.

252-3

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: