• جمعه ٧ آذر ١٣٩٩-٢٣:٤٣
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٩٧٢٨

پیام تسلیت رییس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران به مناسبت شهادت محسن فخری زاده

رییس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران در پیام های جداگانه ای شهادت رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و دانشمند ایرانی محسن فخری زاده را تسلیت گفتند.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران اعضای شورای اسلامی شهر تهران در پیام های جداگانه ای شهادت رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و دانشمند ایرانی محسن فخری زاده را تسلیت گفتند.

شهادت هنر مردان خداست

محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای اسلامی شهر تهران در پیامی شهادت دکتر فخری زاده را تسلیت گفت.

در متن پیام آمده است: ترور ناجوانمردانه شهید دکتر فخری زاده، اگرچه لکه ننگینی در کارنامه سیاه مدعیان دموکراسی و رژیم صهیونیستی ثبت کرد اما ستاره درخشان و پرافتخار دیگری در آسمان رشادت و شهادت ایران اسلامی را برافروخت.

شهید فخری زاده در طول عمر پربرکت خود توفیق ارائه خدمات فراوانی به صنایع دفاعی ایران را یافت که تربیت شاگردان سخت کوشی که راه او را با تمام توان ادامه دهند، از جمله میراث ماندگار او بشمار می روند.

اینجانب از طرف خود واعضای شورای اسلامی شهر تهران، ضمن عرض تسلیت به رهبرانقلاب، خانواده بزرگ صنایع دفاعی کشور و بازماندگان عزیز این شهید سعید، امیداورم با بر زمین ریخته شدن خون پاک شهید فخری زاده، ریشه  حامیان و مجریان تروریسم دولتی در جهان نابود گردد.

محسن هاشمی رفسنجانی

رییس شورای شهر تهران

 

سید ابراهیم امینی نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران طی پیامی ضمن تسلیت شهادت دکتر محسن فخری‌زاده دانشمند برجسته هسته‌ای کشورمان، بر لزوم پیگیرد حقوقی مسببان و عاملان این جنایت در مجامع بین‌المللی تاکید کرد. متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الرب الشهدا و الصدیقین

انجام عملیات تروریستی در آبسرد دماوند که متاسفانه به شهادت یکی از برجسته‌ترین دانشمندان خدوم و تاثیرگذار کشورمان منجر شد، ضمن آنکه نشان از نهایت کوردلی و عناد دشمنان دیرین این مرز و بوم با کشورمان ایران و مردمانش دارد، از مصادیق بارز تروریسم دولتی و جنایتی نابخشودنی است.

در این شرایط که رژیم‌های تروریست منطقه‌ای و جهانی از هیچ تلاشی برای حذف فیزیکی دانشمندان و سرداران مرتبط با نیروهای امنیتی و دفاعی ما فروگذار نیستند تا به خیال خام خود مانع پیشرفت امور امنیتی و دفاعی ما شوند، ضروری است نهادهای امنیتی با دقت و حساسیت هرچه بیشتر به حراست از جان این عزیزان بپردازند.

این مهم زمانی بیش از پیش‌ جلوه‌گر می‌گردد که مشاهده می‌کنیم ائتلاف عربی - صهیونیستی خود را بازنده رقابت با ملت ایران دیده و پس از تحمل شکست‌های متعدد در مقابل کشورمان در عرصه‌های دیپلماسی و امنیتی به‌ویژه پس از تحولات سیاسی اخیر در ایالات متحده و بیم قوت گرفتن پیروزی‌های دیپلماتیک کشورمان در تلاشند تا با اقداماتی از این دست کشورمان را به ورطه جنگی ناخواسته کشانده و از مسیر دیپلماسی و گفت‌وگو دور سازد.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به‌مناسبت شهادت دکتر محسن فخری‌زاده و محافظ ایشان به خانواده ایشان، مجموعه فعالان عرصه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای و جمیع هموطنانمان، امیدوارم قوای مجریه و قضاییه با جدیت و اهتمام تمام نسبت به پیگیری حقوقی این عملیات تروریستی که ناقض بسیاری از اصول حقوقی و معاهدات بین‌المللی است، در مجامع حقوقی بین‌المللی و جهانی اقدام نمایند.

سید ابراهیم امینی

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران

 

زهرا نژاد بهرام عضو شورای شهر تهران نیز در پیامی به مناسبت شهادت محسن فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع  و جمعی ازهمراهان وفادارش تسلیت گفت.

متن پیام بدین شرح است: ترور ناجوانمردانه شهید دکتر محسن فخری زاده، رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع که سال های طولانی از عمر پربرکت خویش را صرف مجاهدت و ارتقاء توان دفاعی کشور نمود، موجب تأسف و تأثر عمیق گردید.

 اطمینان دارم خون آن شهید که از مدیران و دانشمندان نخبه و متعهد صنعت دفاعی کشور بود، موجب برکات و تقویت بیش از پیش ایران اسلامی خواهد شد.

دانشمندان ما با توان و قدرتی مضاعف تا تحقق اهداف متعالی نظام جمهوری اسلامی در راه  پیشرفت روز افزون کشور گام بر می دارند.

 

محمد سالاری عضو شورای شهر تهران نیز در پیامی ضمن محکوم نمودن ترورو ناجوانمردانه دکتر فخری زاده شهادت وی را تسلیت گفت.

ترور دانشمند هسته ای و فیزیکدان برجسته ايرانی، همه هموطنان را عميقا متاثر كرد. شهادت دكتر محسن فخری زاده را به مقام معظم رهبری، جامعه دانشمندان هسته ای و دفاعی و پژوهشی كشور، خانواده محترم اين شهيد بزرگوار و همه مردم ایران تسلیت می گویم.‌

اينگونه تصميمات آنهم در اين مقطع، می تواند در راستای سد كردن بازگشت احتمالی آمريكا به برجام و كاهش تحريم ها عليه مردم كشورمان باشد. موضوع نفوذ جدی است و توطئه جنگ طلبان جدی تر.

شهادت این بزرگمرد ایرانی، مصیبت و مسئله ای ملی است اما متاسفانه برخی در دام سناریوی طراحان و عاملان این ترور کور افتاده و بحث را خیلی زود جناحی کرده اند.

 

علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران نیز در پیامی  شهادت این  دانشمند ایرانی را تسلیت گفت.

بسم الله الرحمن الرحیم 

وَ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ الله فَلَنْ یُضِلَّ أَعْمالَهُمْ* سَیهْدِیهِمْ وَ یصْلِحُ بالَهُمْ* وَ یدْخِلُهُمُ الْجَنَّةَ عَرَّفَها لَهُمْ

«و کسانی که در راه خدا کشته شده اند، هرگز کارهایشان ضایع نمی شود. خداوند به زودی آنان را راه می نماید و حالشان را نیکو می گرداند و در بهشتی که برای آنان وصف کرده، ماوا می دهد».

جنگ افروزی جنایتکاران پایانی ندارد. تروریسم دولتی این بار دکتر محسن فخری‌زاده یکی از نخبگان علمي و مدیران برجسته دفاعی کشورمان به شهادت رساند.

شهادت "دکتر محسن فخری‌زاده" رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را به محضر رهبر معظم انقلاب، جامعه دانشمندان هسته ای و وزارت دفاع، خانواده ایشان و ملت ایران اسلامی  تسلیت می‌گویم و برای این شهید بزرگوار علو درجات و برای بازماندگان صبر جزیل از محضر خداوند منان خواستارم.

علی اعطا، عضو شورای شورای اسلامی شهر تهران

 

محمد جواد حق شناس دیگر عضو  شورای اسلامی شهر تهران در پی درگذشت دکتر محسن فخری زاده دانشمند هسته ای ایرانی در پیامش شهادت وی را تسلیت گفت.

بازگشت همه به سوى اوست

دکتر محسن فخریزاده ، دانشمندهسته ای و فیزیکدان برجسته ایرانی که در پژوهش های دفاعی کشور خوش درخشیده بود، به دست پليد مزدوران  صهیونیسم ترور شد.

روانش شاد  ، یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

چگونه و چرا دشمنان به این آسانی می توانند راهزنانه جان سردار سلیمانی ها و فخری زاده ها را بگیرند؟

 اين اقدام تروريستى بيگمان تلاشى براى سترون كردن ديپلماسى  و نتيجه ذهنيت عليل اتحاد سعودى ، صهيونى وهمگام با آخرين تلاشهاى ناكام ساكنان موقت  كاخ سفيد به حساب مى آيد.

 این جان های نازنین و ارزشمند نبایست چنین آسان از دست بروند و نهادهاى مسئول بايد پاسخگوى وظايف و ماموريتهاى ذاتيشان باشند.

محمدجواد حق شناس- عضو شورای اسلامی شهر تهران

 

حجت نظری، عضو شورای شهر تهران نیز در پیامی شهادت محسن فخری زاده، معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را تبریک و تسلیت گفت:

وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ

به اسامی بیش از ۱۷هزار قربانی ترور در کشورمان، از امروز نام شهید محسن فخری‌زاده نیز افزوده شد. دانشمندی که حقیقتا نمادی از یک ایرانی متعهد و جلوه‌ای از یک مسلمان پیرو اسلام ناب محمدی بود.

این شهید بزرگوار در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح همواره منشا تحول و خیر بود و چه در مقام دفاع از تمامیت ارضی کشور در برابر تهدیدات خارجی و چه در مقام دفاع از مردم ایران در برابر ویروس کرونا خوش درخشید و قطع به یقین همین نقش درخشان و بی‌نظیر بود که چون خاری در چشم دشمنان کشور، عامل حذف او و محرومیت ایران از خدماتش شد.

شهادت او از منظر از دست دادن دانشمندی شریف و وارسته ضربه‌ای جبران ناپذیر به کشور و مردم ایران است، اما برخلاف تصور آمران و عاملان ترور، ضربه‌ای به توان دفاعی و علمی کشور وارد نخواهد شد. چرا که او در این مدت ده‌ها شاگرد و رهرو تربیت کرده و راهش ادامه دارد.

شهادت این دانشمند عالی کشورمان را به مردم ایران، جامعه علمی کشور و خانواده فخری‌زاده تبریک و تسلیت عرض می‌کنم. از پروردگار بزرگ می‌خواهم که آرامش و سعادت اخروی او را نصیب همه ما کند و حافظان امنیت کشور را نیز هوشیارتر کند تا خدای ناکرده شاهد ترورهای سریالی دانشمندان‌مان نباشیم و جنایاتی که حدود یک دهه پیش ایران را داغ‌دار کرد، تکرار نشود.

حجت نظری

عضو شورای شهر تهران

 

زهرا صدر اعظم نوری عضو شورای اسلامی شهر تهران  نیز در پیامی شهادت محسن فخری زاده را تسلیت گفت.

ترور دانشمند بزرگ ايران شهيد دکتر  محسن فخریزاده بار ديگر احساسات و غرور ملت ايران را جريحه دار كرد.

اينجانب شهادت اين دانشمند فداكار را به ملت بزرگ ايران و خانواده محترم ايشان تسليت عرض مي كنم .

این هفتمین ترور دانشمندان ایران است ،الان بیش از ده سال است که اسرائیل به طور مرتب در داخل ایران عملیات مختلف ترور دانشمندان ايراني را انجام می دهد.

آيا وقت آن نرسيده است كه در سيستم امنيتي -اطلاعاتي كشور  بازنگري شود !؟

چه كساني مسئولند؟

 

سید حسن رسولی نیز در پیامی شهادت محسن فخری زاده را تسلیت گفت.

بسم رب الشهدا وصدیقین

بار دیگر شاهد ترور ناجوانمردانه دانشمند بزرگ هسته ای ایران عزیزمان هستیم.  خبر شهادت سردار حاج محسن فخری زاده معاون علمی و پژوهشی وزیر دفاع و از دانشمندان  هسته ای کشورمان ضایعه ای دردناک برای همه مردم سرزمینم است.

این شهادت را به مقام معظم رهبری، ملت بزرگ ایران، خانواده محترم و همرزمان سردار فخری زاده تبریک و تسلیت عرض می‌نمایم.

سیدحسن رسولی عضو شورای اسلامی شهر تهران

 

مجید فراهانی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در پیامی شهادت محسن فخری زاده را تسلیت گفت.

هرچند دشمنان این آب و خاک ، عالم مجاهد وطن دانشمند گرانقدر شهید محسن فخری زاده را از ملت ایران گرفتند اما پرچم پر افتخار علم و ایثار و شهادت دراین سرزمین هیچ گاه بر زمین نخواهدافتاد.

آدمها را با ترور می توان از میان برداشت اما علم ودانش و تلاش برای وطن را نه !

مجید فراهانی – عضو شورای اسلامی شهر تهران

 

سید محمود میر لوحی نیز در پیامی شهادت محسن فخری زاده را تسلیت گفت.

بسمه تعالی 

ترور دانشمندان وپژوهش گران عرصه دانش ونوآوری درعصرکنونی درقواره تروریست های بزدل وعلامت استیصال دولت های ورشکسته تروریستی است که آینده را درمسیراهداف قرون وسطایی وسخیف خود نمی بینند.دولت صهیونیستی وترامپ سرنگون شده بسان مارزخم خورده مجرمان حادثه شهادت محسن فخری زاده تلقی خواهندشد.راه دانش واستقلال ایران سربلند تعطیل بردارنیست وشهداشمع محفل بشریتند.

سیدمحمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران

 

الهام فخاری  رئیس شورای اسلامی استان تهران نیز در پیامی شهادت   محسن فخری زاده را تسلیت گفت. 

"ایشان زنده‌اند و نزد پروردگار خویش روزی داده می‌شوند" 

شهادت فیزیکدان و مدیر سرآمد و میهن‌‌دوست، شهید دکتر محسن فخری زاده که باورمند و پایبند به پیشرفت و استقلال کشور در تکاپو بود، شاهدی خونین از مظلومیت ملتی است که همواره آماج بدخواهان و دشمنان بوده و هست.

رژیم‌هاو فرقه‌هایی مانند رژیم صهیونیستی و گروهک‌هایی که برساخته‌‌ی خودکامگی، اشغال‌گری، کشتار، ترور و ویرانگری هستند همواره تلاش کرده‌اند ملت‌ها را از پیشرفت و آرامش بازدارند. جمهوری اسلامی ایران با بیش از ۱۷ هزار شهید ترور و قربانی خشونت از اقشار و گروه‌ های اجتماعی گوناگون، زن و مرد، کودک و کهنسال، هدف حمله‌های تروریستی بوده‌است. این ترور نیز گواهی دیگر بر خشم و دشمنی دشمنان ایران از ایستادگی این ملت دربرابر نیرنگ‌ها است که البته همه‌ی ما در راه مشترکمان علیه خونریزی و ویرانگری منسجم‌تر می‌کند.

اینجانب و با نمایندگی از اعضای شورای اسلامی استان تهران شهادت دکتر محسن فخری‌زاده را به رهبر معظم نظام، مردم دلیر ایران و خانواده ایشان تسلیت عرض می‌نمایم و از پروردگار، یکتای مهرگستر، شکیبایی برای بازماندگان، استواری و همبستگی مردم و متخصصان، رسوایی و مجازات طراحان و عاملان،  را خواستارم.

الهام فخاری رئیس شورای اسلامی استان تهران

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: