• دوشنبه ٢٦ آبان ١٣٩٩-١٤:٥٢
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٩٦٢٠
محمد علیخانی در گفت و گو با فارس خبر داد:

خسارت 100میلیارد تومانی کرونا به حمل و نقل عمومی تهران

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه دولت ریالی جهت بهبود وضعیت ناوگان اتوبوس‌رانی و مترو کمک نکرده است، گفت: کرونا موجب شد هر ماه 100 میلیارد تومان خسارت به حمل و نقل عمومی تهران وارد شود.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار فارس، درباره وضعیت اتوبوس های پایتخت اظهارداشت: دولت‌های گذشته هر کدام حدود دو هزار دستگاه اتوبوس در دوره خود خریداری کرده و به شهرداری تهران تخصیص دادند و تنها دولتی که مصوبه خوبی در این زمینه داشته اما هیچ اتفاقی در این بخش نیفتاده است، دولت فعلی بوده است.
وی با بیان اینکه اتوبوسرانی با بحران مواجه است،گفت: تا کنون ریالی از اعتبارهای در نظر گرفته شده جهت مقابله با کرونا و فاصله‌گذاری اجتماعی برای توسعه حمل و نقل عمومی و یا به طور کلی شهرداری اختصاص داده نشده است.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد: مجموعه شهرداری همراه وزارت بهداشت در حال خدمت‌رسانی به شهروندان در حوزه‌های مختلفی همچون حمل و نقل عمومی و بهشت زهرا و یا سازمان پسماند است ولی بودجه ای از سوی دولت به آن اختصاص داده نشده است.
وی گفت: به دلیل شیوع کرونا در هر ماه فقط حمل و نقل عمومی شهرداری تهران حدود 100 میلیارد تومان خسارت دیده و می بیند و متاسفانه تاکنون ریالی از سوی دولت برای جبران خسارت و همچنین خرید اتوبوس و یا تأمین واگن پرداخت نشده در حالی که دولت در این قضیه تکلیف قانونی دارد.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تصریح کرد: بسیاری از اتوبوس‌های پایتخت فرسوده و عمر بالای 10 سال دارند و باید تمهیدات لازم جهت رفع این مشکلات انجام شود.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: