• پنج شنبه ٨ آبان ١٣٩٩-١٧:٤٩
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٩٤٤٣
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران:

نامگذاری خیابان نوفل لوشاتو ارتباطی به دولت فرانسه ندارد

خلیل آبادی درباره پیشنهاد تغییر نام خیابان نوفل لوشاتو در تهران توضیح داد.

 
به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورا ی اسلامی شهر تهران حسن خلیل آبادی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در  گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به پیشنهاد تغییر نام خیابان نوفل لوشاتو به دلیل اهانت نشریه شالری ابدو به ساحت پیامبر اسلام و حمایت مکرون رئیس جمهور فرانسه از آن اظهار کرد: هیچ انسانی حق ندارد با کاریکاتور به اعتقادات دیگران ضربه بزند.
 
وی افزود: حضرت امام (ره) زمانی که به فرانسه تبعید و در شهر نوفل لوشاتو سکونت داشتند، خیابانی در تهران برای گرامیداشت بنیانگذار انقلاب به نام نوفل لوشاتو نامگذاری شد.
 
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: نامگذاری نوفل لوشاتو ارتباطی به دولت فرانسه ندارد  و هیچ لطمه‌ای به ما وارد نمی‌کند‌.
 
عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه نمی‌توان احساسات خود نسبت به پیامبر مهربانی‌ها را در تغییر نام نوفل لوشاتو نشان داد ،افزود: با اقدامات فرهنگی دیگر می‌توان میزان انزجار خود درباره اهانت نشریه شالری ابدو به ساحت پیامبر اسلام و حمایت رئیس جمهور فرانسه از آن را نشان داد.
 
وی گفت: یکی از اقدامات رسانه‌ای و فرهنگی  مناسب در پاسخ به این عمل ناپسند، نامه مقام معظم رهبری به جوانان فرانسه بود که ایشان در این نامه می‌فرمایند که اگر کسی هولوکاست را انکار کند، جرم است، ولی اگر کسی پیامبر اکرم (ص) را انکار کند، جرم نیست؟!

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: