• جمعه ٢ آبان ١٣٩٩-٠٨:٠٦
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٩٣٩٩
به نقل از آرمان ملی:

محسن هاشمی: تمايلي به تمديد حضور 4ساله در شورای شهر ندارم

رییس پنجمین دوره شورای شهر تهران تصميم خود براي حضور دوباره در بهشت را علني تاکيد کرد که تمايلي به تمديد حضور 4ساله در شوراي شهر ندارد.

 

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران  روزنامه آرمان ملي- در گزارشی از محسن هاشمی نوشته و خبر از عدم حضور او برای کاندیداتوری دوره بعدی شورای شهر داده است. این متن در ادامه بخوانید:

در انتخابات آينده شوراي شهر، کانديدا نمي‌شوم؛ اين تصميم قطعي است» محسن‌ هاشمي روز گذشته تصميم خود براي حضور دوباره در بهشت را علني تاکيد کرد که تمايلي به تمديد حضور 4ساله در شوراي شهر ندارد. او با اشاره به اقدامات انجام‌شده از سوي شوراي شهر تهران در 3 سال گذشته اظهار کرد: اين اقدامات در بخش‌هاي مختلف صورت گرفته و در حوزه‌هاي متعدد موفقيت‌هايي را کسب کرده است. هاشمي با بيان اينکه بنده به عنوان رئيس و عضو شوراي شهر به اقدامات انجام‌شده از سوي شوراي شهر تهران در اين دوره نمره 15 را مي‌دهم، گفت: شوراي شهر در اين دوره در اهدافي که قانون براي آنها مشخص شده قدم برداشته است و شايد انتظارات از شوراي شهر بالا بوده، اما در اين دوره توانسته‌ايم در مسير قانون حرکت کنيم.

 

کارنامه متفاوت اين رئيس بهشت!

 

بدون شک دوران مديريت محسن هاشمي در شوراي شهر را بايد دوران طلايي دانست، چراکه مشي مديريتي او در وهله نخست سبب دور شدن حواشي از بهشت شد و برخلاف دوره‌هاي قبلي که حاشيه‌هاي بهشت بر متن غلبه داشت، در دوره پنجم همدلي و همکاري اعضاي شوراي شهر اجازه نداد حاشيه‌اي ايجاد و به ابزار تخريب بهشت تبديل شود. بي‌ترديد يکي از رازهاي موفقيت محسن هاشمي در جايگاه رياست شوراي شهر به تجارب و تخصص او ارتباط دارد؛ چنانکه هاشمي سال‌ها در بخش‌هاي مديريتي اداره شهر مانند مترو داراي تجربه است و ايده‌هاي نابي براي بهبود شرايط پايتخت در ذهن داشته و دارد. يکي از موضوعاتي که سبب جلب اعتماد به شوراي شهر شد، شفافيت و عدم هراس از خودانتقادي بود که محسن هاشمي در اين مسير گام برمي‌دارد، چنانکه در مرداد سال جاري تصريح کرد: «خداوند فرموده است که هر کس هنگام خواب، زندگي خود را در طول روز مرور و عملکرد خود را ارزيابي کند تا بر اساس ارزيابي انجام‌گرفته آسيب‌شناسي لازم صورت گيرد.» اين ويژگي‌ها سبب شده که کارنامه شوراي شهر در زمان مديريت او متفاوت از دوره‌هاي گذشته به‌ويژه دوره‌هايي باشد که يک اصولگرا بر کرسي رياست تکيه زده بود. البته نبايد فراموش کرد مخالفان مشي موفق محسن هاشمي بارها درصدد تخريب او در بهشت برآمدند و به نقل از او به انتشار ادعاهايي پرداختند تا از محبوبيت و موفقيت‌هايش کم کنند اما هاشمي نه در سخن بلکه با عمل خود به ياوه‌گويي‌ها پاسخ داد که نمونه آخر آن ادعاي مخالفت هاشمي با نامگذاري خياباني به نام شجريان بود که همگان خيلي زود پي به بي‌اساس بودن اين شايعه بردند.

 

شايد مسافر پاستور شود!

 

بسياري محسن هاشمي را گزينه مناسب براي جلوس بر کرسي رياست‌جمهوري مي‌دانند که دليل دعوت از او براي شرکت در انتخابات 1400 به پرونده عملکردي او در نهادهاي مختلفي بازمي‌گردد که در آنها داراي مسئوليت بوده و کارنامه موفقي داشته است. از سوي ديگر پسر ارشد آيت‌ا... هاشمي در مسير پدر حرکت مي‌کند يعني جاده سازندگي و رفتارهايش مشابه آيت‌ا... است يعني همواره از نقدهاي سازنده استقبال مي‌کند و نقدهاي غرض‌ورزانه نه‌تنها او را از ادامه مسير منصرف نمي‌کند بلکه انگيزه مضاعفي براي سرعت دادن به تحولاتي مي‌دهد که در ذهن دارد. 5 شهريور بود که محسن هاشمي، در خصوص شرکت در انتخابات پيش رو گفت: گفته‌ام که قصد شرکت در انتخابات رياست‌جمهوري را ندارم. او در خصوص شرکت در انتخابات 1400 براي شوراهاي اسلامي شهر افزود: «هنوز در اين زمينه بحث نشده است. بعيد است بيايم اما بايد در اين زمينه صحبت کرد.» 15 مهر هم محسن‌ هاشمي‌رفسنجاني گفت: آدم عاقل ديگر در اين اوضاع نامزد رياست‌جمهوري نخواهد شد و من هم نامزد نمي‌شوم...! او درباره دليل عدم تمايل خود براي کانديداتوري در انتخابات رياست‌جمهوري 1400 توضيح مي‌دهد که در حال حاضر مديريت کشور کار بسيار سختي است و کسي که اين توانايي را در خود مي‌بيند به قول خارجي‌ها «سوپرمن» است. محسن هاشمي در ادامه بار ديگر تاکيد مي‌کند: من چنين توانايي را در خودم نمي‌بينم و دوستان به دليل خدمات آيت‌ا... هاشمي‌رفسنجاني محبت دارند و نام من را مطرح مي‌کنند. او در ادامه در پاسخ به اصرار گفت‌وگو‌کننده، تاکيد مي‌کند که براي ثبت‌نام در انتخابات 1400 در وزارت کشور حاضر نخواهد شد.

 

عالم بالا و پايين سياست

 

دنياي سياست بالا و پايين‌هاي زيادي دارد و نمي‌توان امروز براي حضور در انتخابات 1400 نظر قطعي را اعلام کرد. مصلحت اساسي‌ترين رکن در تصميم‌گيري سياستمداران و افراد خبره است، بدين معنا که اگر به مصلحت شرايط امروز سخن از عدم کانديدا شدن براي انتخابات رياست‌جمهور مي‌زنند شايد در هنگامه ثبت‌نام انتخاباتي شرايط کشور و درخواست‌هاي فراوان آنها را مجاب به حضور کند که در مورد محسن هاشمي هم اين گمانه مطرح است. جامعه در اين روزها در آرزوي رئيس‌جمهوري است که بتواند همانند آيت‌ا... هاشمي تدبيري پيشه کند که کشور از شرايط دشوار خارج شود و وضعيت معيشتي مردم از حالت رکود و نامطلوب به مرز قابل‌قبولي برسد مانند آنچه پس از سال‌هاي جنگ تحميلي و پس از آن انجام داد و اميد را به جامعه بازگرداند. اکنون محسن هاشمي نزديک‌ترين گزينه براي تحقق اين خواست است که البته به نظر مي‌رسد با توجه به اينکه عنوان کرده قصدي براي کانديداتوري ندارد بايد شرايط را به نحوي مهيا کرد که او تجديدنظر داشته باشد.

آرمان ملي- مطهره شفيعي

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: