چاپ        ارسال به دوست

محمد علیخانی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان،

شورای ترافیک تصمیم گیرنده لغو طرح ترافیک در تهران است

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محمد علیخانی عضو شورای شهر تهران در گفت و گو با خبرنگارحوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،با اشاره به نزدیکی فصل سرما و تغییرات ترافیکی شهر تهران به دلیل آلودگی هوا گفت:مرجع تصمیم گیری درباره‌ی طرح ترافیک شورای ترافیک تهران است که تصمیماتی مثل ساعت محدوده، روز‌های محدوده و چگونگی اجرای محدوده طرح ترافیک را می‌گیرد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به نحوه‌ی اجرای طرح ترافیک در چند ماه قبل اظهار کرد:شورای شهر، لغو طرح ترافیک را پیشنهاد داد، اما در شورای ترافیک این طرح تصویب شد و فقط شورای شهر می تواند نظرات خود را درباره ی اجرای طرح ترافیک به شورای ترافیک اعلام کند. شورای شهر طبق قانون درباره‌ی تعرفه ها، نرخ‌ها و عوارض طرح ترافیک می‌تواند تصمیم گیری کند.

وی ادامه داد:در شورای ترافیک تهران دستگاه‌هایی مثل راهنمایی و رانندگی، استانداری و شهرداری حضور دارند که اگر شرایط آلودگی هوا در زمستان بیشتر شود و وارونگی دما رخ دهد تصمیمات لازم را خواهند گرفت و اگر نیاز باشد قطعا اعضای شورای شهر تذکر‌های لازم را به شورای ترافیک می‌دهد. در این خصوص نقص قانون وجود دارد و آن هم به این دلیل است که هیچ عضوی از شورای شهر در شورای ترافیک حضور ندارد.

علیخانی افزود:به نظر من باید حداقل یک عضو شورای شهر در جلسات شورای ترافیک حضور داشته باشد و می‌تواند این نماینده شورای شهر رییس شورا یا رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل باشد. البته آقای هاشمی مکاتباتی با وزارت کشور داشته اند، اما تاکنون این اتفاق رخ نداده است.

 


٢١:١٨ - شنبه ٢٦ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ١٩٣٤٤    /    تعداد نمایش : ١٩٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: