• چهارشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٩-٢٢:٣٧
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٩٣٣٠
الهام فخاری، با توجه به آمار مبتلایان و افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا خواستار شد

دور کاری کارکنان شهرداری و شورا، به گونه‌ای که هر دو هفته تنها ۵۰ درصد از نیروی انسانی در محل کار خود باشند

الهام فخاری، عضو شورای اسلامی شهر تهران خواستار انجام دورکاری کارکنان شهرداری و شورای اسلامی شهر تهران شد. وی گفت، برای نمونه، دور کاری کارکنان شهرداری و شورا به گونه‌ای که هر دو هفته تنها ۵۰ درصد از نیروی انسانی در محل کار خود باشند، شدنی و ضروری است.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، الهام فخاری دراین‌ زمینه گفت: همه‌ گیری بیماری منحوس کرونا و آمار تکان‌دهنده مبتلایان و افزایش مرگ و میر ناشی از این بیماری در تهران به ‌گونه‌ای است که برخی از بیمارستان‌های پایتخت در بستری و درمان بیماران با دشواری‌های جدی روبرو هستند. برای شرایط پرفشار کارکنان بهشت‌زهرا هم از سوی دیگر باید چاره‌ای اندیشیده شود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر می‌بینیم که هم‌چنان در بخش‌های گوناگون در تهران مراسم و نشست‌ها و برنامه‌ها به روال گذشته برگزار می‌شود! با یک صندلی فاصله گذاشتن که مساله‌ی حضور پرشمار در مراسم‌های شهری و مناطق حل نمی‌شود.

فخاری افزود: شرایط پرخطر به گونه‌ای است که وزیر بهداشت به روشنی از پرشدن تخت‌ها و عدم بستری بیماران، مگر برای بیماران اورژانسی سخن به میان آورده، و رئیس ستاد کرونای تهران چندین بار درخواست برقرار ساختن محدودیت‌های جدی و کاستن از رفت‌ وآمدهای درون‌شهری و بین‌شهری در تعطیلی پیش‌رو را مطرح کرده‌اند، که با موافقت رئیس‌جمهور در پنج شهر مهم ازجمله تهران، در سه روز تعطیلی پیش رو رفت و آمدها ممنوع و محدودیت برقرار خواهد شد.

 الهام فخاری در پایان تأکید کرد: بیماری مرگ ‌بار موضوعی نیست که درباره‌ی آن بی‌توجهی شود، برای زنده و سالم ماندن مردم باید با قاطعیت محدودیت ها انجام شوند

رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران گفت: کادر بهداشت و درمان از یک‌ سو و کادر نگهداشت و مدیریت شهرها، ماه‌هاست که یکسره و بی وقفه در حال کار در شرایط بسیار پرخطر هستند. شرایط توان‌ فرسا و فرسودگی بدنی و روانی خطر بزرگی است که باید نسبت به آن هشیار باشیم

وی افزود: انتظار این است که شورا هم درباره‌ی کارکنان شورای شهر و هم برای کارکنان شهرداری تصمیم موثر پیشگیرانه داشته باشد. باتوجه به نوع کار، سلامت تن و روان کارکنان شهرداری و شورای شهر، همواره نگرانی و مساله‌ی اعضای شورا به ‌ویژه کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر بوده است. پس از موج همه ‌گیری در زمستان ۹۸ و تعطیلی‌ها، باید برای جایگزین کردن روش‌های کارا و اثربخش که نیاز به حضور جمعی در مکان های کاری ندارند، اندیشیده می‌شد. ما هنوز به روش‌های پیشا کرونا داریم، کار و زندگی خود را پیش می بریم. و گویی همه به آمار هولناک مرگ و میر عادت کرده‌اند. باید نوآورانه و چابک به جایگزین کردن و ایجاد برخی کسب و کارها متناسب با شرایط پرداخت، و در پیشبرد کارها در دنیایی متفاوت از آن‌چه تا سال گذشته بود، برنامه‌ریزی کرد.

فخاری افزود: برای نمونه، دور کاری کارکنان شهرداری و شورا به گونه‌ای که هر دو هفته تنها ۵۰ درصد از نیروی انسانی در محل کار خود باشند، شدنی و ضروری است.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: